Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2007. gada 7. novembra rīkojums Nr. 696 "Par Tieslietu ministrijas darbības stratēģiju 2007.-2009.gadam". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 9.11.2007., Nr. 181 https://www.vestnesis.lv/ta/id/166045

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.717

Par Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas un Lietuvas Republikas Nacionālās aizsardzības ministrijas tehnisko vienošanos par ieguldījumu uzņemošās valsts atbalsta sniegšanā gaisa telpas patrulēšanas operācijai Viļņas lidostā

Vēl šajā numurā

09.11.2007., Nr. 181

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: rīkojums

Numurs: 696

Pieņemts: 07.11.2007.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta rīkojums Nr.696

Rīgā 2007.gada 7.novembrī (prot. Nr.62 29.§)

Par Tieslietu ministrijas darbības stratēģiju 2007.–2009.gadam

 

1. Apstiprināt Tieslietu ministrijas darbības stratēģiju 2007.–2009.gadam.

2. Tieslietu ministrijas darbības stratēģiju 2007. un 2008.gadā īstenot no Tieslietu ministrijai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem. Jautājumu par papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu stratēģijas īstenošanai 2009.gadā un turpmākajos gados skatīt Ministru kabinetā vienlaikus ar visu ministriju un citu centrālo valsts iestāžu budžeta prioritāšu pieteikumiem, sagatavojot valsts budžeta projektu kārtējam gadam.

3. Atzīt par spēku zaudējušu Ministru kabineta 2006.gada 3.novembra rīkojumu Nr.860 “Par Tieslietu ministrijas darbības stratēģiju 2007.–2009.gadam”.

Ministru prezidents A.Kalvītis

Tieslietu ministrs G.Bērziņš


 

(Ministru kabineta

2007.gada 7.novembra rīkojums Nr.696)

Tieslietu ministrijas darbības stratēģijas 2007.–2009.gadam
kopsavilkums

Atbilstoši Tieslietu ministrijas nolikumam (Ministru kabineta 2003.gada 29.aprīļa noteikumi Nr.243 “Tieslietu ministrijas nolikums”) Tieslietu ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde tieslietu (tiesību politikas un tiesu administrēšanas) nozarē, kā arī šādās jomās: pilsonība, personas datu aizsardzība, informācijas atklātība un elektronisko dokumentu uzraudzība, publiskie reģistri, reliģiskās lietas, nekustamā īpašuma valsts kadastra reģistra uzturēšana, komercsabiedrību maksātnespēja, tiesu ekspertīze un rūpnieciskā īpašuma aizsardzība. Tieslietu ministrija ir atbildīga par valsts politikas izstrādi un īstenošanu konstitucionālo tiesību, administratīvo tiesību, civiltiesību, komerctiesību, krimināltiesību un reliģisko tiesību, kā arī procesuālo tiesību jomā.

Tieslietu ministrijas darbības stratēģija 2007.–2009.gadam (turpmāk – stratēģija) ir ministrijas vidēja termiņa politikas plānošanas dokuments, kurā atspoguļoti ministrijas mērķi, darbības virzieni, to īstenošanas programmas un nepieciešamais finansējums. 

Ministrijas virsmērķis – nodrošināt tiesiskumu Latvijas valstī. Lai sasniegtu izvirzīto virsmērķi, stratēģijā noteiktas šādas rīcībpolitikas (darbības virzieni):

1) Tieslietu ministrijas kompetencē esošās tiesību jomas:

• konstitucionālās tiesības;

• administratīvās tiesības un administratīvie sodi;

• krimināltiesības;

• civiltiesības (privāttiesības), īpaši izdalot to sastāvā esošās komerc­tiesības un nekustamā īpašuma tiesības;

• starptautiskās un Eiropas Savienības tiesības;

2) tiesu darbības nodrošināšana;

3) tiesību aktu kvalitātes uzlabošana un pieejamības nodrošināšana.

Rīcībpolitikas tiks īstenotas, pamatojoties uz piecām budžeta programmām: “Tieslietu politikas izstrāde”, “Tiesu sistēma”, “Kriminālsodu izpilde”, “Tieslietu politikas ieviešana” un “Satversmes aizsardzība”.

Būtiskākie vidējā termiņā risināmie uzdevumi ir šādi:

• izstrādāt tiesību nozaru attīstības politikas un ar tām saistītos tiesību aktu un politikas plānošanas dokumentu projektus, īpaši konstitucionālo, krimināltiesību, civiltiesību un tiesu rīcībpolitikās;

• samazināt termiņus lietu izskatīšanai tiesā un publisko pakalpojumu saņemšanai, vienkāršot tiesības, procesus, procedūras un attīstīt pakalpojumus, īpaši tiesu, nekustamā īpašuma un komerctiesību rīcībpolitikās;

• izvērtēt un efektivizēt politikas ieviešanas instrumentus, novērst būtiskākos tiesību aktu un to ieviešanas trūkumus visās rīcībpolitikās;

• attīstīt infrastruktūru, īpaši tiesu darbā un kriminālsodu izpildē.

Stratēģija ietver ministrijas darbības virsmērķi, kompetenci un pilnvarojumu, īstenotās rīcībpolitikas, līdzšinējās darbības spēju izvērtējumu un ministrijas īstenotās budžeta programmas. Katrai budžeta pro­grammai ir norādīts mērķis, politikas un darbības rezultātu rādītāji, veicamās darbības (tai skaitā izstrādājamie tiesību aktu un politikas plānošanas dokumentu projekti un jaunās politikas iniciatīvas) un programmas ieviešanas sistēma.

Tieslietu ministrija ir aktualizējusi stratēģiju, pamatojoties uz Ministru kabineta 2001.gada 12.marta noteikumu Nr.111 “Ministru kabineta kārtības rullis” 29.punktu un Ministru kabineta 2007.gada 27.februāra instrukciju Nr.4 “Kārtība, kādā 2007.gadā aktualizējamas Valsts kancelejas, ministriju un īpašu uzdevumu ministru sekretariātu darbības stratēģijas”.

Tieslietu ministrijas darbības stratēģijas izpildei nepieciešamie finanšu līdzekļi tiks pieprasīti, sagatavojot likumprojektu par valsts budžetu kārtējam gadam saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto budžeta plānošanas kārtību.

Tieslietu ministrs G.Bērziņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!