Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Skandi auto rallija komanda". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 18.10.2007., Nr. 168 https://www.vestnesis.lv/ta/id/164863

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru prezidenta rīkojums Nr.516

Par R.Vējoņa komandējumu

Vēl šajā numurā

18.10.2007., Nr. 168

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Finanšu ministrija

Veids: lēmums

Numurs: 171

Pieņemts: 01.10.2007.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Finanšu ministrijas lēmums Nr.171

Rīgā 2007.gada 1.oktobrī

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai “Skandi auto rallija komanda”

 

Finanšu ministrija izskatīja Sabiedriskā labuma komisijas 2007.gada 12.septembra atzinumu Nr.17-2007/185 “Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai “Skandi auto rallija komanda””, biedrības iesniegtās atskaites par 2006.gadā veikto sabiedriskā labuma darbību un uzsāka lietu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai “Skandi auto rallija komanda”.

Finanšu ministrija, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2005.gada 14.decembra atzinumu Nr.44-2005/595, 2005.gada 16.decembrī pieņēma lēmumu Nr.604 “Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu biedrībai “Skandi auto rallija komanda”” šādiem sabiedriskā labuma darbības veidiem – sporta atbalstīšanai un izglītības veicināšanai.

Sabiedriskā labuma komisija sniedza 2006.gada 17.maija atzinumu Nr.10-2006/106 par minētās biedrības atskaitēm par 2005.gadā veikto sabiedriskā labuma darbību, saskaņā ar kuru Finanšu ministrija 2006.gada 17.maija vēstulē Nr.5-6-08/2184 izteica brīdinājumu biedrībai “Skandi auto rallija komanda” par to, ka 2005.gadā daļu no saņemtajiem ziedojumiem tā izlietojusi, lai segtu zaudējumus, kuri radušies sabiedriskā labuma organizācijas saimnieciskās darbības rezultātā, atbalstot vienu auto rallija komandu. Papildus Finanšu ministrija norādīja, ja turpmāk netiks ievērots izteiktais brīdinājums par ziedojuma izlietojumu, tiks izskatīts jautājums par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu.

Sabiedriskā labuma komisija 2007.gada 12.septembra sēdē, izvērtējot biedrības “Skandi auto rallija komanda” iesniegtās atskaites par sabiedriskā labuma darbību 2006.gadā, konstatēja, ka tā atskaitēs norādījusi, ka biedrība bija organizējusi drošas braukšanas apmācības, savukārt saņemto ziedojumu izlietojumā atainojusi, ka finanšu līdzekļi tika izmantoti vienas komandas atbalstīšanai. Līdz ar to biedrība “Skandi auto rallija komanda” nav ievērojusi Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 2.panta pirmajā un otrajā daļā noteikto, ka sabiedriskā labuma darbība ir tāda darbība, kas sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai vai kādai tās daļai, kā arī tā nav darbība, kas vērsta uz dibinātāju un biedru vai ar tiem saistītu personu privāto interešu un vajadzību apmierināšanu. Tādēļ Sabiedriskā labuma komisija atzina, ka biedrības “Skandi auto rallija komanda” darbība neatbilst sabiedriskā labuma darbības būtībai, un iesaka Finanšu ministrijai pieņemt lēmumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai “Skandi auto rallija komanda”.

Tā kā biedrība "Skandi auto rallija komanda" savā darbībā atkārtoti nav ievērojusi Sabiedriskā labuma organizāciju likuma normas un 2006.gadā nav veikusi sabiedriskā labuma darbību minētā likuma izpratnē, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2007.gada 12.septembra atzinumu Nr.17-2007/185, Finanšu ministrija saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 14.panta pirmās daļas 4.punktu nolemj atņemt sabiedriskā labuma organizācijas statusu biedrībai "Skandi auto rallija komanda" (reģ. Nr.40008063644, juridiskā adrese: Rīga, Kurbada iela 4).

Atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 2.panta pirmajai daļai sabiedriskā labuma organizāciju mērķis ir darbība, kas sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai vai kādai tās daļai. Turklāt ziedotie līdzekļi, kuriem tiek piemēroti nodokļu atvieglojumi saskaņā ar nodokļus reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, faktiski ir valsts budžetā neienākušie nodokļu maksājumi. Pamatojoties uz iepriekš minēto, šis administratīvais akts spēkā stājas Administratīvā procesa likuma 70.panta pirmās daļas noteiktajā kārtībā un, šo administratīvo aktu pārsūdzot, tā darbība netiek apturēta saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 185.panta ceturtās daļas 3.punktu.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 76.panta otro daļu un 79.panta pirmo daļu šo lēmumu viena mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā (Rīgā, Antonijas ielā 6, LV–1010).

Finanšu ministrijas valsts sekretāre I.Krūmane

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!