Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija publicē:
  • lēmumus par tarifu aprēķināšanas metodiku un lēmumus, ar kuriem noteikts tarifs;
  • noteikumus par Regulatoram regulāri iesniedzamās informācijas veidiem, apjomu un iesniegšanas termiņiem;
  • vispārējās atļaujas noteikumus;
  • ziņojumus par izmaksu aprēķināšanas un attiecināšanas metodikas ievērošanu un ziņojumus, kuros informē par universālā pakalpojuma saistību tīrajām izmaksām.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2007. gada 10. oktobra lēmums Nr. 425 "Par Numura saglabāšanas pakalpojuma nodrošināšanas noteikumiem". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 16.10.2007., Nr. 166 https://www.vestnesis.lv/ta/id/164721

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Centrālās statistikas pārvaldes dienesta informācija Nr.0501-12/1-2260

Par patēriņa cenu indeksiem

Vēl šajā numurā

16.10.2007., Nr. 166

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 425

Pieņemts: 10.10.2007.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.425

Rīgā 2007.gada 10.oktobrī (prot. Nr.39, 6.p.)

Par Numura saglabāšanas pakalpojuma nodrošināšanas noteikumiem

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma spēkā stāšanās likuma 17.panta pirmo daļu un pamatojoties uz Elektronisko sakaru likuma 8.panta otro daļu un 57.panta otro daļu, likuma “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” 9.panta otro daļu,

 

padome nolemj:

1. Apstiprināt Numura saglabāšanas pakalpojuma nodrošināšanas noteikumus (pielikumā).

2. Noteikt, ka šā lēmuma 1.punktā apstiprinātie noteikumi stājas spēkā 2008.gada 1.februārī.

3. Noteikt, ka ar šā lēmuma 1.punktā apstiprināto noteikumu spēkā stāšanās brīdi spēku zaudē ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2006.gada 21.jūnija lēmumu Nr.152 apstiprinātie Numura saglabāšanas pakalpojuma nodrošināšanas noteikumi (Latvijas Vēstnesis, 2006, Nr.100).

Lēmums stājas spēkā ar tā pieņemšanas brīdi.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes priekšsēdētāja V.Andrējeva

 


 

Apstiprināti

ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas

2007.gada 10.oktobra lēmumu Nr.425 (prot. Nr.39, 6.p.)

Numura saglabāšanas pakalpojuma nodrošināšanas noteikumi

Izdoti saskaņā ar Elektronisko sakaru likuma 57.panta otro daļu

 

1. Vispārīgie jautājumi

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā publiskā telefonu tīkla operators galalietotājam nodrošina numura saglabāšanas pakalpojumu.

2. Noteikumos ir lietoti šādi termini:

2.1. donora tīkla operators (angļu valodā – donor network operator) – publiskā telefonu tīkla operators, no kura publiskā telefonu tīkla pārvieto vai vēlas pārvietot galalietotājam lietošanā nodoto numuru uz cita operatora publisko telefonu tīklu;

2.2. maršrutēšana – izsaukuma virzības nodrošināšana uz pārvietoto numuru;

2.3. pārvietotais numurs (angļu valodā – ported number) – galalietotājam lietošanā nodotais numurs, kurš ir pārvietots no donora tīkla operatora publiskā telefonu tīkla uz saņēmēja tīkla operatora publisko telefonu tīklu;

2.4. saņēmēja tīkla operators (angļu valodā – recipient network operator) – publiskā telefonu tīkla operators, uz kura publisko telefonu tīklu pārvieto vai vēlas pārvietot galalietotājam lietošanā nodoto numuru;

2.5. sākotnējā tīkla operators (angļu valodā – originating network operator) – publiskā telefonu tīkla operators, no kura publiskā telefonu tīkla lietotājs veic izsau­kumu uz pārvietoto numuru.

3. Galalietotājam lietošanā nodoto numuru pārvieto šādos veidos:

3.1. ģeogrāfisko numuru no viena publiskā fiksētā telefonu tīkla uz citu publisko fiksēto telefonu tīklu attiecīgajā nacionālā numerācijas rajonā;

3.2. neģeogrāfisko numuru no viena publiskā telefonu tīkla uz citu publisko telefonu tīklu;

3.3. publisko mobilo telefonu tīklu numuru no viena publiskā mobilā telefonu tīkla uz citu publisko mobilo telefonu tīklu.

4. Saskaņā ar nacionālo numerācijas plānu ģeogrāfisko numuru, neģeogrāfisko numuru un publisko mobilo telefonu tīklu numuru saglabā tikai atbilstoši nacionālajā numerācijas plānā noteiktajam lietošanas mērķim.

5. Sākotnējā tīkla operators un donora tīkla operators savstarpēji rakstveidā vienojas par izsaukuma maršrutēšanas izmaiņām, ja tādas rodas, nodrošinot numura saglabāšanas pakalpojumu.

6. Donora tīkla operators nav tiesīgs nesniegt vai pārtraukt sniegt galalietotājam numura saglabāšanas pakalpojumu.

2. Numura saglabāšanas pakalpojuma saņemšana

7. Galalietotājs iesniedz saņēmēja tīkla operatoram rakstveida pieteikumu par numura saglabāšanas pakalpojumu (turpmāk – galalietotāja pieteikums).

8. Galalietotājs pieteikumā norāda galalietotāja lietošanā nodoto numuru un:

8.1. ja galalietotājs ir abonents – vārdu, uzvārdu un personas kodu vai juridiskās personas nosaukumu un reģistrācijas numuru;

8.2. pārējos gadījumos – lietotāja identifikācijas moduļa (SIM) kartes sērijas numuru.

9. Pēc galalietotāja pieteikuma saņemšanas saņēmēja tīkla operatoram ir pienākums pārbaudīt šo noteikumu 8.1.punktā minēto informāciju, bet šo noteikumu 8.2.punktā minētajā gadījumā – pieprasīt uzrādīt konkrētā lietotāja identifikācijas moduļa (SIM) karti. Saņēmēja tīkla operatoram ir tiesības pieprasīt un pārbaudīt arī citu informāciju, kas ļauj izvērtēt galalietotāja tiesības iesniegt galalietotāja pieteikumu un saņemt numura saglabāšanas pakalpojumu.

10. Saņēmēja tīkla operators ne vēlāk kā trīs darba dienu laikā no galalietotāja pieteikuma saņemšanas dienas izskata galalietotāja pieteikumu, informē donora tīkla operatoru par saņemto galalietotāja pieteikumu un ar galalietotāja rakstveida piekrišanu donora tīkla operatoram norāda informāciju, kas ļauj identificēt galalietotāju, un maršrutēšanas numuru.

11. Saņēmēja tīkla operators ne vēlāk kā trīs darba dienu laikā pēc galalietotāja pieteikuma saņemšanas rakstveidā vienojas ar galalietotāju par tam lietošanā nodotā numura pārvietošanu vai atsaka nodrošināt numura saglabāšanas pakalpojumu.

12. Donora tīkla operators desmit darba dienu vai ilgākā laikā, ja to prasa saņēmēja tīkla operators, pēc informācijas par galalietotāja pieteikuma saņemšanas no saņēmēja tīkla operatora nodrošina galalietotājam lietošanā nodotā numura pārvietošanu uz saņēmēja tīkla operatora publisko telefonu tīklu.

13. Līgums, kas noslēgts starp abonentu un donora tīkla operatoru, ir izbeigts brīdī, kad galalietotājam lietošanā nodotais numurs ir pārvietots uz saņēmēja tīkla operatora publisko telefonu tīklu.

14. Ja galalietotājs atsakās no saņēmēja tīkla operatora sniegtajiem elektronisko sakaru pakalpojumiem, saņēmēja tīkla operators ne vēlāk kā trīs darba dienu laikā no elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanas pārtraukšanas par to paziņo donora tīkla operatoram.

15. Ja pārvietotā numura izmantošana saņēmēja tīkla operatora publiskajā telefonu tīklā ir pārtraukta un saņēmēja tīkla operators nav saņēmis galalietotāja pieteikumu numura pārvietošanai uz citu tīklu, pārvietotais numurs ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc izmantošanas pārtraukšanas nonāk tam elektronisko sakaru komersantam, kuram ir piešķirtas vai tālāknodotas numerācijas lietošanas tiesības uz konkrēto numuru.

3. Maksa par numura saglabāšanas pakalpojumu

16. Donora tīkla operators ir tiesīgs noteikt vienreizēju maksu saņēmēja tīkla operatoram par galalietotājam lietošanā nodotā numura pārvietošanu uz saņēmēja tīkla operatora publisko telefonu tīklu.

17. Donora tīkla operators vienreizējo maksu par galalietotājam lietošanā nodotā numura pārvietošanu nosaka atbilstoši numura saglabāšanas pakalpojuma sniegšanas pamatotām izmaksām.

18. Donora tīkla operators vienreizējā maksā par galalietotājam lietošanā nodotā numura pārvietošanu iekļauj tikai tās izmaksas, kas ir tieši saistītas ar numura saglabāšanas pakalpojuma sniegšanu:

18.1. ar saņēmēja tīkla operatora sniegtās informācijas par galalietotājam pieteikumu pārbaudi un apstrādi saistītās pamatotās izmaksas;

18.2. ar izmaiņu veikšanu donora tīkla operatora maršrutēšanas, uzskaites un norēķinu sistēmā un datu bāzē saistītās pamatotās izmaksas.

19. Donora tīkla operators nodrošina, ka informācija par vienreizējo maksu par galalietotājam lietošanā nodota numura pārvietošanu ir publiski pieejama un šī maksa tiek piemērota vienlīdzīgi visiem saņēmēja tīkla operatoriem.

20. Donora tīkla operators pēc Regulatora pieprasījuma sniedz Regulatoram vienreizējās maksas, ja tādu noteicis, par galalietotājam lietošanā nodotā numura pārvietošanu izmaksu pamatojumu, lai Regulators izvērtētu, vai vienreizējā maksa par galalietotājam lietošanā nodotā numura pārvietošanu ir tuvināta izmaksām.

21. Donora tīkla operators ir tiesīgs noteikt saņēmēja tīkla operatoram maksājumu, kas nepārsniedz samaksāto valsts nodevu par numerācijas lietošanas tiesībām par pārvietoto numuru no dienas, kad attiecīgais numurs ir pārvietots uz saņēmēja tīkla operatora publisko telefonu tīklu.

22. Regulārās izmaksas, kas saistītas ar numura saglabāšanas pakalpojuma nodrošināšanu, donora tīkla operators iekļauj starpsavienojuma pakalpojuma izmaksās par sarunu pabeigšanu un tranzītu savā publiskā telefonu tīklā.

23. Donora tīkla operators nav tiesīgs pieprasīt maksu no galalietotāja par numura saglabāšanas pakalpojumu.

24. Saņēmēja tīkla operators ir tiesīgs noteikt vienreizēju vai ikmēneša maksu galalietotājam par numura saglabāšanas pakalpojumu.

25. Saņēmēja tīkla operators pēc Regulatora pieprasījuma sniedz Regulatoram vienreizējās vai ikmēneša maksas, ja tādu noteicis galalietotājam, par numura saglabāšanas pakalpojumu izmaksu pamatojumu, lai Regulators izvērtētu, vai vienreizējā vai ikmēneša maksa par numura saglabāšanas pakalpojumu ir tuvināta izmaksām.

4. Noslēguma jautājums

26. Šo noteikumu 21.punkts stājas spēkā vienlaikus ar Ministru kabineta noteikumiem par numerācijas lietošanas tiesību maksājamo ikgadējo valsts nodevu, kas izdoti, pamatojoties uz Elektronisko sakaru likuma 58.panta pirmo daļu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes priekšsēdētāja V.Andrējeva

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!