Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2007. gada 31. jūlija noteikumi Nr. 526 "Grozījumi Ministru kabineta 2005.gada 30.augusta noteikumos Nr.644 "Noteikumi par neizpirktās lauku apvidus zemes nomas līguma noslēgšanas un nomas maksas aprēķināšanas kārtību"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 14.08.2007., Nr. 130 (3706) https://www.vestnesis.lv/ta/id/161735

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu lietā "Zaicevs pret Latviju"

Vēl šajā numurā

14.08.2007., Nr. 130 (3706)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 526

Pieņemts: 31.07.2007.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.526

Rīgā 2007.gada 31.jūlijā (prot. Nr.43 15.§)
Grozījumi Ministru kabineta 2005.gada 30.augusta noteikumos Nr.644 "Noteikumi par neizpirktās lauku apvidus zemes nomas līguma noslēgšanas un nomas maksas aprēķināšanas kārtību"
Izdoti saskaņā ar Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un
privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likuma 25.panta septīto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2005.gada 30.augusta noteikumos Nr.644 "Noteikumi par neizpirktās lauku apvidus zemes nomas līguma noslēgšanas un nomas maksas aprēķināšanas kārtību" (Latvijas Vēstnesis, 2005, 137.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 2.punktu šādā redakcijā:

"2. Lauku apvidus zemes nomas līgumu (turpmāk - nomas līgums) par visu pastāvīgā lietošanā piešķirto zemi vai par šīs zemes daļu var noslēgt persona, kas ieguvusi nomas pirmtiesības saskaņā ar Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likuma 25.panta otro daļu (turpmāk - pirmtiesīgā persona)."

2. Izteikt 5.punkta ievaddaļu šādā redakcijā:

"5. Lai noslēgtu zemes nomas līgumu, pirmtiesīgā persona attiecīgajā vietējā pašvaldībā iesniedz šādus dokumentus:".

3. Izteikt 5.3. un 5.4.apakšpunktu šādā redakcijā:

"5.3. iznomājamā zemesgabala robežu plānu, kura izgatavošanu nomnieks ir tiesīgs pasūtīt pēc attiecīgās pašvaldības vai valsts institūcijas rakstiskas piekrišanas, vai kadastrāli neuzmērītām zemes vienībām - Valsts zemes dienesta sagatavotu izkopējumu no kadastra kartes, kurā attēlotas līdz zemes nomas pirmtiesību iegūšanai pastāvīgā lietošanā piešķirtās zemes vienības robežas un kadastra apzīmējums;

5.4. ja uz iznomājamās zemes vienības atrodas ēkas (būves), dokumentus, kas apliecina īpašumtiesības uz attiecīgajām ēkām (būvēm), vai līdz to nostiprināšanai zemesgrāmatā - vienu no likuma "Par nekustamā īpašuma ierakstīšanu zemesgrāmatās" 17. un 28.pantā minētajiem dokumentiem, vai arī pašvaldības izdotu izziņu par to, ka ēkas (būves) atrodas pirmtiesīgās personas lietošanā un piekrīt šīs personas mājsaimniecībai."

4. Izteikt 6. un 7.punktu šādā redakcijā:

"6. Divu nedēļu laikā pēc šo noteikumu 5.punktā minētā iesnieguma un līguma noslēgšanai nepieciešamo dokumentu saņemšanas pašvaldība sagatavo nomas līgumu parakstīšanai un uzaicina nomnieku parakstīt līgumu, norādot parakstīšanas vietu un laiku. Ja nomnieks noteiktajā termiņā nevar ierasties, viņa pienākums ir rakstiski par to informēt pašvaldību, vienoties par citu nomas līguma parakstīšanas dienu un ne ilgāk kā divu nedēļu laikā parakstīt minēto līgumu.

7. Nekustamā īpašuma nodokli maksā pirmtiesīgā persona vai nomnieks. Nomas līgumā par zemi gada nomas maksa nosakāma 0,5 % apmērā no zemes kadastrālās vērtības. Pašvaldībai ir tiesības zemes nomas maksas apmēru samazināt līdz 50 %, izdodot saistošus noteikumus, kuros paredzēti atvieglojumi atsevišķām nomnieku kategorijām."

5. Aizstāt 8.punktā vārdus "zemes iznomātājs" ar vārdu "pašvaldība".

6. Svītrot 10.punktu.

7. Papildināt noteikumus ar 10.1 punktu šādā redakcijā:

"10.Pašvaldība reizi mēnesi līdz piektajam datumam iesniedz Valsts zemes dienesta reģionālajā nodaļā informāciju par iepriekšējā mēnesī noslēgtajiem, kā arī par spēku zaudējušajiem nomas līgumiem."

8. Izteikt pielikumu šādā redakcijā:

"Pielikums
Ministru kabineta
2005.gada 30.augusta noteikumiem Nr.644

P1.JPG (67739 bytes)

02.JPG (114942 bytes)

03.JPG (141490 bytes)

04.JPG (102796 bytes)

05.JPG (161669 bytes)

Ministru prezidents A.Kalvītis

Tieslietu ministrs G.Bērziņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!