Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Aizputes Diabēta un invalīdu biedrība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 3.08.2007., Nr. 125 https://www.vestnesis.lv/ta/id/161324

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Finanšu ministrijas lēmums Nr.86

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Biedrība "RĪGAS FUTBOLA KLUBS "RANTO"""

Vēl šajā numurā

03.08.2007., Nr. 125

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Finanšu ministrija

Veids: lēmums

Numurs: 85

Pieņemts: 18.07.2007.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Finanšu ministrijas lēmums Nr.85

Rīgā 2007.gada 18.jūlijā

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai “Aizputes Diabēta un invalīdu biedrība”

 

Finanšu ministrija izskatīja Sabiedriskā labuma komisijas 2007.gada 13.jūnija atzinumu Nr.11-2007/79 “Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai “Aizputes Diabēta un invalīdu biedrība”” un uzsāka lietu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai “Aizputes Diabēta un invalīdu biedrība” (reģ. Nr.40008052617, juridiskā adrese: Liepājas rajons, Aizpute, Brīvzemnieka bulvāris 2).

Finanšu ministrija, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2005.gada 12.oktobra atzinumu Nr.35-2005/481 “Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu biedrībai “Aizputes Diabēta un invalīdu biedrība””, 2005.gada 17.oktobrī pieņēma lēmumu Nr.489 “Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu biedrībai “Aizputes Diabēta un invalīdu biedrība”” šādiem sabiedriskā labuma darbības veidiem – labdarībai, cilvēktiesību un indivīda tiesību aizsardzībai, veselības veicināšanai, un nosūtīja biedrībai “Aizputes Diabēta un invalīdu biedrība” 2005.gada 18.oktobra vēstuli Nr.5-6-07/3439 ar Finanšu ministrijas lēmumu. Iepriekš minētajā Finanšu ministrijas vēstulē biedrība “Aizputes Diabēta un invalīdu biedrība” tika informēta, ka sabiedriskā labuma organizācijām atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.panta otrajai daļai katru gadu līdz 31.martam ir jāiesniedz iepriekšējā gada darbības pārskats un turpmākās darbības plāns, gada pārskats un attiecīgās nodokļu administrācijas izziņa par nodokļu samaksu (līdz tā mēneša pirmajam datumam, kad pārskats tiek iesniegts).

Biedrība “Aizputes Diabēta un invalīdu biedrība” Finanšu ministrijā neiesniedza 2006.gada darbības pārskatu un turpmākās darbības plānu, gada pārskatu par 2006.gadu un attiecīgās nodokļu administrācijas izziņu par nodokļu samaksu (turpmāk tekstā – atskaites) Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.panta otrajā daļā noteiktajā termiņā. Finanšu ministrija, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2007.gada 18.aprīļa atzinumu Nr.7-2007/47 “Par brīdinājuma izteikšanu sabiedriskā labuma organizācijām, kuras nav iesniegušas atskaites par sabiedriskā labuma darbību atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likumam”, saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 14.panta trešo daļu izteica brīdinājumu biedrībai “Aizputes Diabēta un invalīdu biedrība”, norādot, ka biedrībai jāiesniedz atskaites līdz 2007.gada 9.maijam, pretējā gadījumā tiks izskatīts jautājums par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu (Finanšu ministrijas 2007.gada 27.aprīļa vēstule Nr.5-6-08/1945).

Biedrība “Aizputes Diabēta un invalīdu biedrība” arī pēc Finanšu ministrijas brīdinājuma nav iesniegusi likumā noteiktās atskaites par sabiedriskā labuma darbību 2006.gadā. Sabiedriskā labuma komisija 2007.gada 13.jūnija atzinumā Nr.11-2007/79 “Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai “Aizputes Diabēta un invalīdu biedrība”” ieteica Finanšu ministrijai atņemt biedrībai “Aizputes Diabēta un invalīdu biedrība” sabiedriskā labuma organizācijas statusu.

Tā kā biedrība “Aizputes Diabēta un invalīdu biedrība” nav ņēmusi vērā Finanšu ministrijas brīdinājumu par ikgadējo atskaišu iesniegšanu un nav ievērojusi Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.panta otrajā daļā noteikto termiņu, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2007.gada 13.jūnija atzinumu Nr.11-2007/79 ar ieteikumu Finanšu ministrijai atņemt biedrībai “Aizputes Diabēta un invalīdu biedrība” sabiedriskā labuma organizācijas statusu, Finanšu ministrija saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 14.panta pirmās daļas 4.punktu nolemj atņemt sabiedriskā labuma organizācijas statusu biedrībai “Aizputes Diabēta un invalīdu biedrība” (reģ. Nr.40008052617, juridiskā adrese: Liepājas rajons, Aizpute, Brīvzemnieka bulvāris 2).

Atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 2.panta pirmajai daļai sabiedriskā labuma organizāciju mērķis ir darbība, kas sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai. Turklāt ziedotie līdzekļi, kuriem tiek piemēroti nodokļu atvieglojumi saskaņā ar nodokļus reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, faktiski ir valsts budžetā neienākušie nodokļu maksājumi. Pamatojoties uz iepriekš minēto, šis administratīvais akts spēkā stājas Administratīvā procesa likuma 70.panta pirmās daļas noteiktajā kārtībā un, šo administratīvo aktu pārsūdzot, tā darbība netiek apturēta saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 185.panta ceturtās daļas 3.punktu.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 76.panta otro daļu un 79.panta pirmo daļu šo lēmumu viena mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā (Rīgā, Antonijas ielā 6, LV–1010).

Finanšu ministrijas valsts sekretāre I.Krūmane

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!