• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2007. gada 26. jūnija instrukcija Nr. 11 "Kārtība, kādā tiek izstrādāta un saskaņota Latvijas Republikas nacionālā pozīcija un notiek informācijas aprite, izvirzot Latvijas Republikas kandidātu vai atbalstot citas Eiropas Savienības dalībvalsts kandidātu vēlētam amatam Eiropas Savienības aģentūrā vai priekšlikumus par valsti, kurā izvietojama aģentūra". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 29.06.2007., Nr. 104 https://www.vestnesis.lv/ta/id/159649

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru prezidenta rīkojums Nr.328

Par A.Slaktera komandējumu

Vēl šajā numurā

29.06.2007., Nr. 104

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: instrukcija

Numurs: 11

Pieņemts: 26.06.2007.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta instrukcija Nr.11

 

Rīgā 2007.gada 26.jūnijā (prot. Nr.37 7.§)

Kārtība, kādā tiek izstrādāta un saskaņota Latvijas Republikas nacionālā pozīcija un notiek informācijas aprite, izvirzot Latvijas Republikas kandidātu vai atbalstot citas Eiropas Savienības dalībvalsts kandidātu vēlētam amatam Eiropas Savienības aģentūrā vai priekšlikumus par valsti, kurā izvietojama aģentūra

Izdota saskaņā ar Ministru kabineta 2005.gada 16.augusta noteikumu Nr.596
“Latvijas Republikas nacionālo pozīciju Eiropas Savienības jautājumos izstrādes,
apstiprināšanas un pārstāvēšanas kārtība” 9.punktu

 

I. Vispārīgais jautājums

1. Instrukcija nosaka nacionālās pozīcijas un instrukcijas izstrādes, apstiprināšanas un pārstāvēšanas kārtību šādos jautājumos:

1.1. jaunas Eiropas Savienības aģentūras (turpmāk – aģentūra) izveide un izvietošana kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm;

1.2. Latvijas kandidāta izvirzīšana ievēlēšanai (iecelšanai) vadošā amatā aģentūrā (piemēram, direktors, izpilddirektors);

1.3. atbalsts citas Eiropas Savienības dalībvalsts kandidātam ievēlēšanai (iecelšanai) vadošā amatā aģentūrā.

II. Nacionālo pozīciju un instrukciju izstrāde un saskaņošana

2. Atbildīgā iestāde, izstrādājot Ministru kabineta 2005.gada 16.augusta noteikumu Nr.596 “Latvijas Republikas nacionālo pozīciju Eiropas Savienības jautājumos izstrādes, apstiprināšanas un pārstāvēšanas kārtība” 10.1.apakšpunktā minēto nacionālo pozīciju par Eiropas Savienības politikas plānošanas dokumentu vai tiesību akta projektu, kas paredz aģentūras izveidi, izvērtē arī attiecīgās aģentūras izveidošanas un darbības finanšu aspektus, kā arī izvietošanas iespējas Latvijas Republikā un saskaņo pozīciju ar Ārlietu ministriju un Finanšu ministriju. Ja Eiropas Savienības politikas dokumentā vai tiesību akta projektā paredzēta jaunās aģentūras struktūra, atbildīgā iestāde izvērtē Latvijas iespējas izvirzīt kandidātu vēlētam amatam aģentūrā.

3. Lai izvērtētu Latvijas iespējas izvirzīt kandidātu vēlētam amatam aģentūrā, atbildīgā iestāde izstrādā nacionālo pozīciju un saskaņo to ar Ārlietu ministriju:

3.1. sešus mēnešus pirms vēlētās amatpersonas pilnvaru termiņa beigām aģentūrā, ja pilnvaru termiņš ir pieci gadi;

3.2. trīs mēnešus pirms vēlētās amatpersonas pilnvaru termiņa beigām aģentūrā, ja pilnvaru termiņš ir mazāks par pieciem gadiem.

4. Nacionālo pozīciju vai instrukciju par Eiropas Savienības dalībvalstu izvirzītajiem kandidātiem vēlētam amatam aģentūrā, kā arī priekšlikumiem par valstīm, kurās izvietojamas aģentūras, izstrādā, saskaņo un apstiprina iespējami agrākā Eiropas Savienības dalībvalstu diskusiju posmā vai Eiropas Savienības tiesību akta projekta sagatavošanas stadijā, bet ne vēlāk kā pirms Eiropas Savienības tiesību akta projekta vai jautājuma pirmreizējās izskatīšanas attiecīgajā Eiropas Savienības Ministru padomes darba grupā vai komitejā.

III. Informācijas aprite

5. Lai nodrošinātu saskaņotu, konsekventu un pamatotu Latvijas atbalsta paušanu šīs instrukcijas 4.punktā minētajos jautājumos, atbildīgā iestāde un Ārlietu ministrija nodrošina regulāru un operatīvu informācijas apmaiņu par Eiropas Savienības dalībvalstu kandidātiem ievēlēšanai vadošos amatos aģentūrās un izvirzītajiem priekšlikumiem par valstīm, kurās izvietojamas aģentūras, kā arī par Eiropas Savienības dalībvalstu lūgto Latvijas atbalstu minētajos gadījumos.

6. Ārlietu ministrija apkopo un saglabā informāciju, kas iegūta atbilstoši šīs instrukcijas 5.punktam.

7. Ja šīs instrukcijas 1.punktā minētie jautājumi tiek izskatīti Eiropas Savienības Ministru padomes darba grupā, komitejā vai sanāksmē, dienesta ziņojumu par tās rezultātiem sagatavo vispārējā kārtībā atbilstoši Ministru kabineta 2005.gada 16.augusta instrukcijai Nr.6 “Latvijas nacionālo pozīciju Eiropas Savienības jautājumos un ar tām saistīto instrukciju izstrādes un informācijas aprites kārtība”.

8. Ja šīs instrukcijas 1.punktā minētie jautājumi tiek izskatīti aģentūras valdes sanāksmē, Latvijas Republikas pārstāvis aģentūrā 48 stundu laikā pēc sanāksmes sagatavo un nosūta atbildīgās iestādes Eiropas Savienības jautājumu koordinatoram un Ārlietu ministrijai dienesta ziņojumu. Steidzamības gadījumā informāciju var sniegt mutiski (telefoniski) atbildīgās iestādes Eiropas Savienības jautājumu koordinatoram, kurš savukārt informē Ārlietu ministrijas Eiropas Savienības jautājumu koordinatoru.

9. Šīs instrukcijas 2., 3., 5., 7. un 8.punktā minētajos jautājumos ar informāciju var apmainīties arī elektroniski, nosūtot to Ārlietu ministrijai uz elektroniskā pasta adresi es.koordinators@mfa.gov.lv.

Ministru prezidents A.Kalvītis

Ārlietu ministra vietā – kultūras ministre H.Demakova

Redakcijas piebilde: instrukcija stājas spēkā ar 2007.gada 30.jūniju.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!