Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2007. gada 12. jūnija noteikumi Nr. 382 "Elektroenerģijas nodokļa atbrīvojumu piemērošanas kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 15.06.2007., Nr. 96 https://www.vestnesis.lv/ta/id/158847

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.383

Grozījumi Ministru kabineta 2003.gada 15.aprīļa noteikumos Nr.183 "Ielūgumu apstiprināšanas kārtība"

Vēl šajā numurā

15.06.2007., Nr. 96

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 382

Pieņemts: 12.06.2007.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.382

Rīgā 2007.gada 12.jūnijā (prot. Nr.35 6.§)
Elektroenerģijas nodokļa atbrīvojumu piemērošanas kārtība
Izdoti saskaņā ar Elektroenerģijas nodokļa likuma 6.panta sesto daļu
1. Noteikumi nosaka kārtību:

1.1. kādā atbilstoši Elektroenerģijas nodokļa likuma (turpmāk - likums) 6.panta pirmajai daļai no elektroenerģijas nodokļa (turpmāk - nodoklis) atbrīvojama elektroenerģija, kas iegūta no atjaunojamiem energoresursiem, hidroelektrostacijās un koģenerācijas elektrostacijās;

1.2. kādā atbilstoši likuma 6.panta otrajai daļai no nodokļa atbrīvojama elektroenerģija, kuru izmanto elektroenerģijas ražošanai, siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanai koģenerācijā, preču pārvadājumiem un sabiedris­kajiem pasažieru pārvadājumiem, kā arī mājsaimniecību lietotāji;

1.3. kādā atbilstoši likuma 6.panta trešajai daļai no nodokļa atbrīvojama elektroenerģija, kura piegādāta citu Eiropas Savienības dalībvalstu vai citu ārvalstu pārstāvjiem vai organizācijām;

1.4. kādā atbilstoši likuma 6.panta piektajai daļai elektroenerģijai, kas piegādāta personām ielu apgaismošanas pakalpojumu sniegšanai, piemērojama nodokļa likme 0 latu par vienu megavatstundu.
2. Likuma 6.panta pirmajā daļā noteiktais nodokļa atbrīvojums tiek piemērots elektroenerģijai, ja tās izcelsmi apliecina:

2.1. atļaujā vai licencē elektroenerģijas ražošanai noteiktais elektroenerģi­jas ražošanas veids vai elektroenerģijas izcelsmes apliecinājums - attiecībā uz Enerģētikas likumā definētajiem atjaunojamiem energoresursiem un hidro­elektrostacijās ražotu elektroenerģiju;

2.2. izcelsmes apliecinājums, kas izsniegts saskaņā ar normatīvajiem aktiem par elektroenerģijas ražošanu koģenerācijā, - attiecībā uz koģenerācijas stacijās ražotu elektroenerģiju;

2.3. elektroenerģijas ražošanas iekārtas tehniskā dokumentācija - attiecībā uz autonomo ražotāju ražotu elektroenerģiju vai no atjaunojamiem energore­sursiem ražotu elektroenerģiju, ja tās ražotājiem nav šo noteikumu 2.1.apakš­punktā minēto dokumentu;

2.4. dokuments, kurā norādīta informācija par atjaunojamiem energo­resursiem (piemēram, atļauja vai licence elektroenerģijas ražošanai, elektro­enerģijas izcelsmes apliecinājums, elektroenerģijas piegādes līgums), - attiecībā uz importēto elektroenerģiju.
3. Ja ar galalietotāju noslēgtais līgums par elektroenerģijas piegādi vai citi dokumenti nenosaka, no kādiem energoresursiem ražota elektroenerģija tam piegādāta, elektroenerģijas ražotājs, sadales sistēmas operators, elektroenerģijas tirgotājs (turpmāk - piegādātājs) no nodokļa atbrīvojamo šim lietotājam piegādāto elektroenerģijas daudzumu nosaka, izmantojot šo noteikumu 2.punktā minētās no nodokļa atbrīvojamās elektroenerģijas īpatsvaru piegādātāja kopējā elektroenerģijas piegādes apjomā.
4. Piegādāto no nodokļa atbrīvoto elektroenerģiju piegādātājs uzskaita:

4.1. atsevišķi pa iegūšanas veidiem, kas noteikti likuma 6.panta pirmajā daļā;

4.2. atsevišķi pa izmantošanas veidiem, kas noteikti likuma 6.panta otrajā, trešajā un piektajā daļā.
5. Ja piegādātājs piegādā elektroenerģiju citiem piegādātājiem, no nodokļa atbrīvojamās elektroenerģijas proporciju atbilstoši piegādātajam elektroenerģijas apjomam nosaka, pamatojoties uz dokumentiem par elektroenerģijas ražošanu un piegādi.
6. Piegādātājam, kas elektroenerģiju piegādā citam elektroenerģijas piegā­dātājam, ir pienākums izsniegt minētajam piegādātājam dokumentu, ar kuru apliecina, kādu daļu (proporciju) no piegādātā elektroenerģijas daudzuma veido elektroenerģija, kuru saskaņā ar likuma 6.panta pirmo daļu atbrīvo no nodokļa.
7. Dokumentu, ar kuru apliecina šo noteikumu 6.punktā minēto elektro­enerģijas proporciju, elektroenerģijas piegādātājs izsniedz par taksācijas periodu ne vēlāk kā piecas kalendāra dienas pirms likumā noteiktā nodokļa deklarācijas iesniegšanas termiņa.
8. Elektroenerģijas galalietotājiem, kas saņēmuši elektroenerģiju, kurai piemērots nodokļa atbrīvojums kā preču un pasažieru pārvadājumiem paredzētai elektroenerģijai, ir pienākums 10 kalendāra dienas pirms elektroenerģijas nodokļa deklarācijas iesniegšanas termiņa rakstiski informēt piegādātāju par elektroenerģijas daudzumu, kas izlietots preču un pasažieru pārvadājumiem, un elektroenerģijas daudzumu, kas izlietots citiem mērķiem.
9. Likuma 6.panta piektajā daļā noteikto elektroenerģijas nodokļa atbrīvojumu piemēro, ja attaisnojuma dokumenti apliecina elektroenerģijas piegādi personām ielu apgaismošanas pakalpojumu sniegšanai.
10. Elektroenerģijas galalietotājiem, kas saņēmuši elektroenerģiju, kurai nodoklis aprēķināts atbilstoši likuma 6.panta piektajā daļā noteiktajai likmei, ir pienākums 10 kalendāra dienas pirms elektroenerģijas nodokļa deklarācijas iesniegšanas termiņa rakstiski informēt piegādātāju par elektroenerģijas daudzumu, kas izlietots ielu apgaismošanas pakalpojumu sniegšanai, un elektroenerģijas daudzumu, kas izlietots citiem mērķiem.
Ministru prezidents A.Kalvītis

Finanšu ministra vietā - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs A.Štokenbergs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!