Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2007. gada 29. maija noteikumi Nr. 348 "Grozījumi Ministru kabineta 2001.gada 20.novembra noteikumos Nr.481 "Noteikumi par otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības valsts standartu"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 1.06.2007., Nr. 88 https://www.vestnesis.lv/ta/id/158088

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.349

Grozījumi Ministru kabineta 2002.gada 9.decembra noteikumos Nr.526 "Darba aizsardzības prasības, lietojot darba aprīkojumu un strādājot augstumā"

Vēl šajā numurā

01.06.2007., Nr. 88

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 348

Pieņemts: 29.05.2007.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.348

Rīgā 2007.gada 29.maijā (prot. Nr.31 26.§)
Grozījumi Ministru kabineta 2001.gada 20.novembra noteikumos Nr.481 "Noteikumi par otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības valsts standartu"
Izdoti saskaņā ar Izglītības likuma 14.panta 19.punktu
Izdarīt Ministru kabineta 2001.gada 20.novembra noteikumos Nr.481 "Noteikumi par otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības valsts standartu" (Latvijas Vēstnesis, 2001, 171.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 2.punktu šādā redakcijā:

"2. Otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību un piektā līmeņa profesionālo kvalifikāciju iegūst, apgūstot otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas: profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas (turpmāk - bakalaura programma), profesionālās augstākās izglītības maģistra studiju programmas (turpmāk - maģistra programma), profesionālās augstākās izglītības studiju programmas, profesionālās augstākās izglītības studiju programmas, kuras īsteno pēc akadēmiskās (bakalaura vai maģistra) izglītības vai otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības apguves (turpmāk - īsā profesionālā programma)."

2. Papildināt 4.2.apakšpunktu aiz vārda "apguvi" ar vārdiem "(tai skaitā patstāvīgās mācīšanās prasmes)".

3. Izteikt 6.1.apakšpunktu šādā redakcijā:

"6.1. nozarei atbilstošo humanitāro, sociālo, dabaszinātņu, inženier­zinātņu, informācijas tehnoloģiju, vadībzinību un nozares teorētisko pamatu zināšanas, kā arī to piemērošanas un patstāvīgās mācīšanās prasmes;".

4. Papildināt 9.1.1.apakšpunktu aiz vārda "zinātņu" ar vārdiem "tai skaitā pedagoģijas, psiholoģijas un biznesa ekonomikas".

5. Izteikt 9.1.2.apakšpunktu šādā redakcijā:

"9.1.2. kursi, kas attīsta sociālās, komunikatīvās un organizatoriskās pamatiemaņas. Kursos iekļauj moduli uzņēmējdarbības profesionālo kompeten­ču veidošanai (uzņēmumu organizācija un dibināšana, vadīšanas metodes, projektu izstrādes un vadīšanas pamati, lietvedības un finanšu uzskaites sistēma, zināšanas par sociālā dialoga veidošanu sabiedrībā, darba tiesiskās attiecības reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem. Moduli īsteno, izmantojot galvenokārt kompetences treniņa, lietišķo spēļu un līdzīgas praktiskās metodes). Moduli vismaz sešu kredītpunktu apjomā iekļauj visās bakalaura programmās. Studējošais moduli apgūst, ja tas nav apgūts iepriekšējā profesionālās augstākās izglītības programmā;".

6. Izteikt 13.punktu šādā redakcijā:

"13. Praksi īsteno saskaņā ar prakses līgumu par prakses vietas nodroši­nāšanu. Prakses līgumu augstskola slēdz ar darba devēju. Prakses līgumā ietver prakses mērķus, uzdevumus, prakses norises plānojumu, prakses sasniegumu vērtēšanas kārtību, kā arī pušu pienākumus un atbildību. Prakses mērķi studējošais sasniedz, pamatojoties uz iegūtajām zināšanām, prasmēm, iemaņām un iepriekšējā darba pieredzi. Nosakot prakses mērķus un uzdevumus, prakses saturā iekļauj arī studējošā iepazīšanos ar attiecīgās prakses organizācijas pārvaldes struktūru un darbības principiem. Prakses mērķu un uzdevumu noteikšanā, kā arī prakses izvērtējumā piedalās to organizāciju pārstāvji, ar kurām noslēgts līgums par prakses īstenošanu. Augstskola noteiktu prakses daļu var īstenot arī studiju sākuma posmā, lai veidotu un nostiprinātu studējošo priekšstatu par apgūstamo profesiju."

7. Papildināt 14.punktu ar otro teikumu šādā redakcijā:

"Atbilstošos pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmās iegūtos kredītpunktus ieskaita bakalaura programmas apjomā."

8. Izteikt V nodaļas nosaukumu šādā redakcijā:

"V. Īsās profesionālās programmas, to obligātais saturs".

9. Aizstāt 24.punkta pirmajā teikumā vārdus "Profesionālo programmu" ar vārdiem "Īso profesionālo programmu".

10. Aizstāt 25.punkta ievaddaļā vārdus "Profesionālās programmas" ar vārdiem "Īsās profesionālās programmas".

11. Papildināt 25.2.apakšpunktu ar otro teikumu šādā redakcijā:

"Augstskola tās noteiktajā kārtībā var ieskaitīt prakses apjomā daļu (līdz 12 kredītpunktiem) no iepriekš īstenotās prakses apjoma, ja apgūstamā īsā profesionālā programma saskaņā ar normatīvajiem aktiem par Latvijas izglītības klasifikāciju pārstāv to pašu izglītības programmu grupu, kurā ietilpst jau apgūtā profesionālā programma."

12. Aizstāt 26. un 27.punktā vārdus "profesionālā programma" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "īsā profesionālā programma" (attiecīgā locījumā).
Ministru prezidents A.Kalvītis

Izglītības un zinātnes ministre B.Rivža

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!