• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas paplašināšanos. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 18.05.2007., Nr. 80 https://www.vestnesis.lv/ta/id/157420

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Gruzijas parlamenta delegācijas vizīti Latvijā 17.-19.maijā

Vēl šajā numurā

18.05.2007., Nr. 80

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas paplašināšanos

 

15. un 16.maijā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Ministru padome pieņēma lēmumu par organizācijas tālākās paplašināšanās procesu un sadarbības padziļināšanu ar tām valstīm, kas nav OECD locekles.

Ekonomiski attīstīto valstu bloks nolēmis izstrādāt pievienošanās nosacījumus Čīlei, Igaunijai, Izraēlai, Krievijas Federācijai un Slovēnijai. Pārējo valstu, kuras oficiāli paudušas savas intereses dalībai OECD, tostarp Latvijas, pieteikumi tiks izskatīti individuāli turpmākās paplašināšanās ietvaros.

Lai gan sākotnēji to astoņu ES dalībvalstu, kuras vēl nav OECD sastāvā (Bulgārija, Igaunija, Kipra, Latvija, Lietuva, Malta, Rumānija, Slovēnija), kandidatūras tika atzītas par atbilstošām organizācijas noteiktajiem kritērijiem, paplašināšanās process notiek saskaņā ar organizācijas stratēģiskām interesēm, ģeopolitisko līdzsvaru, kandidātu individuāliem ekonomiskiem sasniegumiem un OECD spēju uzņemt jaunas dalībvalstis.

Šis OECD Ministru padomes kompromisa lēmums atspoguļo ES un APEC valstu (ASV, Austrālija, Dienvidkoreja, Japāna, Jaunzēlande, Kanāda, Meksika) panākto vienošanos par savu reģionu līdzsvarotas pārstāvības palielināšanu OECD, kā arī novērtē Igaunijas un Slovēnijas īstenotās īpaši veiksmīgās ekonomiskās un strukturālās reformas.

Jāatzīmē, ka minēto valstu nosaukšana Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas Ministru padomes lēmumā negarantē to automātisku, ātru vai vienlaicīgu iestāšanos OECD, bet gan iespējas sākt pievienošanās sarunas, kuras noslēgtos, šīm valstīm izpildot dalības kritērijus.

Ārlietu ministrija uzsver, ka Latvija ir gatava aktīvi turpināt sadarbību ar OECD, lai pievienotos organizācijai tās paplašināšanās turpmākajā gaitā. ES ir vairākkārt paudusi viedokli, ka OECD ir jāuzņem visas jaunās ES dalībvalstis.

OECD Ministru padome arī vienojusies stiprināt OECD sadarbību ar Brazīliju, Ķīnu, Indiju, Indonēziju un Dienvidāfrikas Republiku, lai sagatavotu šos nozīmīgos un strauji augošos globālās ekonomikas spēlētājus dalībai OECD, balstoties uz to interesi un gatavību piemērot OECD noteiktos standartus.

Ārlietu ministrijas Informācijas un sabiedrisko attiecību departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!