Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2007. gada 15. maija noteikumi Nr. 324 "Noteikumi par skaidrās naudas izņemšanu no juridiskās personas vai individuālā komersanta kases vai citas glabāšanas vietas". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 17.05.2007., Nr. 79 https://www.vestnesis.lv/ta/id/157315

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Otrdien, 8. maijā

Vēl šajā numurā

17.05.2007., Nr. 79

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 324

Pieņemts: 15.05.2007.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.324

Rīgā 2007.gada 15.maijā (prot. Nr.29 12.§)
Noteikumi par skaidrās naudas izņemšanu no juridiskās personas vai individuālā komersanta kases vai citas glabāšanas vietas
Izdoti saskaņā ar likuma "Par nodokļiem un nodevām" 26.panta trešās daļas 2.punktu
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā skaidro naudu izņem no juridiskās personas vai individuālā komersanta kases vai citas glabāšanas vietas (vietas, kurā tiek glabāti juridiskās personas vai individuālā komersanta naudas līdzekļi), ja nokavētos nodokļu maksājumus piedzen bezstrīda kārtībā.
2. Noteikumus piemēro, ja, norakstot naudas līdzekļus no juridiskās personas vai individuālā komersanta konta kredīt­iestādē vai no konta, kas atvērts pie jebkuras juridiskās personas, kas nav kredītiestāde, bet kuras komercdarbība ietver bezskaidras naudas maksājumus, pilnībā nav segti visi nokavētie nodokļu maksājumi.
3. Skaidro naudu no juridiskās personas vai individuālā komersanta kases vai citas glabāšanas vietas izņem nodokļu administrācijas pilnvarotas amatpersonas vai pilnvaroti ierēdņi (darbinieki) valsts policijas, pašvaldības policijas vai Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvaldes ierēdņu (darbinieku), kā arī attiecīgās juridiskās personas pārstāvja, individuālā komersanta vai individuālā komersanta pārstāvja klātbūtnē. Ja juridiskās personas pārstāvja, individuālā komersanta vai viņa pārstāvja klātbūtne nav iespējama, skaidro naudu no kases vai citas glabāšanas vietas izņem juridiskās personas darbinieka vai individuālā komersanta darbinieka klātbūtnē, to norādot stingrās uzskaites veidlapā (pielikums).
4. Pirms skaidrās naudas izņemšanas nodokļu administrācijas amat­personas vai ierēdņi (darbinieki) un valsts policijas, pašvaldības policijas vai Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvaldes ierēdņi (darbinieki) uzrāda attiecīgās juridiskās personas pārstāvim, individuālajam komersantam vai individuālā komersanta pārstāvim dienesta apliecības un pilnvarojumu izņemt skaidro naudu.
5. Juridiskajai personai vai individuālajam komersantam, no kura kases vai citas glabāšanas vietas izņem skaidro naudu, nodokļu administrācijas amatpersonu vai ierēdņu (darbinieku) likumīgās prasības ir obligātas un par to nepildīšanu iestājas normatīvajos aktos paredzētā atbildība.
6. Izņemtās skaidrās naudas summu norāda stingrās uzskaites veidlapā.
7. Nodokļu administrācijas amatpersona vai ierēdnis (darbinieks) par izņemto skaidrās naudas summu izdara atzīmi kases grāmatā un apstiprina to ar parakstu.
8. No juridiskās personas vai individuālā komersanta kases vai citas glabāšanas vietas izņemto skaidro naudu izņemšanas dienā iemaksā valsts budžeta ieņēmumu kontā vai attiecīgās pašvaldības budžeta kontā.
9. Izņēmuma gadījumā, ja skaidrā nauda no juridiskās personas vai individuālā komersanta kases vai citas glabāšanas vietas ir izņemta pēc kredītiestādes noteiktā darba laika, to drīkst iemaksāt valsts budžeta ieņēmumu kontā vai attiecīgās pašvaldības budžeta kontā nākamajā dienā pēc naudas izņemšanas, to norādot stingrās uzskaites veidlapā.
10. Skaidro naudu bankas iestādē iemaksā nodokļu administrācijas amatpersona vai ierēdnis (darbinieks) valsts policijas, pašvaldības policijas vai Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvaldes ierēdņu (darbinieku) klātbūtnē. Pamatojums naudas pieņemšanai bankas iestādē ir stingrās uzskaites veidlapa.
Ministru prezidents A.Kalvītis

Finanšu ministrs O.Spurdziņš
Pielikums
Ministru kabineta
2007.gada 15.maija noteikumiem Nr.324

04.JPG (67567 bytes)

05.JPG (54538 bytes)

Finanšu ministrs O.Spurdziņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!