Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2001. gada 9. janvāra noteikumi Nr. 14 "Cilvēku pārvietošanai paredzēto eskalatoru un konveijeru tehniskās uzraudzības noteikumi". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 12.01.2001., Nr. 7 https://www.vestnesis.lv/ta/id/1551-cilveku-parvietosanai-paredzeto-eskalatoru-un-konveijeru-tehniskas-uzraudzibas-noteikumi

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru prezidenta rīkojums Nr.14

Par darba grupu Aroddarbības likumprojekta izstrādei

Vēl šajā numurā

12.01.2001., Nr. 7

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 14

Pieņemts: 09.01.2001.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikumi Nr. 14

Rīgā 2001.gada 9.janvārī (prot. Nr. 2, 16.§)

Cilvēku pārvietošanai paredzēto eskalatoru un konveijeru tehniskās uzraudzības noteikumi

Izdoti saskaņā ar likuma "Par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību" 3.panta otro daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Šie noteikumi nosaka drošības prasības, kas jāievēro, organizējot un veicot darbus ar cilvēku pārvietošanai paredzētajiem eskalatoriem un konveijeriem, kā arī eskalatoru un konveijeru tehniskās uzraudzības kārtību, lai neradītu draudus cilvēku dzīvībai, veselībai un apkārtējai videi.

2. Eskalators ir celšanas un transportēšanas iekārta ar noslēgta perimetra kāpņu klātni, kuras slīpums ir 12° – 35°, cilvēku pārvietošanai no viena līmeņa uz otru.

3. Konveijers ir transportēšanas iekārta:

3.1. ar noslēgta perimetra horizontālu (slīpums 0°) klātni (savienotas plāksnes vai lente) cilvēku pārvietošanai vienā līmenī;

3.2. ar noslēgta perimetra klātni (savienotas plāksnes vai lente), kuras slīpums ir mazāks par 12°, cilvēku pārvietošanai no viena līmeņa uz otru.

4. Atkarībā no konstrukcijas eskalatori un konveijeri (turpmāk — eskalators) ir šādi:

4.1. starpstāvu eskalatori, kas paredzēti uzstādīšanai starp ēkas stāviem;

4.2. tuneļeskalatori, kas paredzēti uzstādīšanai tuneļos vai galerijās.

5. Labklājības ministrija sadarbojas ar attiecīgo standartu tehnisko komiteju un iesaka valsts bezpeļņas sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Latvijas standarts" saistībā ar šiem noteikumiem izstrādājamos, adaptējamos un piemērojamos standartus.

6. Valsts bezpeļņas sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Latvijas standarts" iesniedz publicēšanai laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" to Latvijas nacionālo standartu sarakstu, kurus var piemērot šo noteikumu prasību izpildei (turpmāk — piemērojamie standarti).

7. Eskalatoru apkalpo normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā apmācīts un atestēts personāls.

II. Eskalatora lietošana

8. Pirms eskalatora lietošanas uzsākšanas eskalatora valdītājs vai valdītāja pilnvarots pārstāvis reģistrē to Valsts darba inspekcijā.

9. Katram eskalatoram nepieciešama pase valsts valodā (pielikums), ko sastāda ražotājs vai (pamatojoties uz eskalatora ražotāja sniegtajiem datiem) ražotāja pilnvarots pārstāvis, importētājs vai eskalatora uzstādītājs. Eskalatora pases paraugs norādīts šo noteikumu pielikumā.

10. Lai uzturētu eskalatoru lietošanas kārtībā, eskalatora valdītājs:

10.1. norīko eskalatora apkalpošanai pietiekamu skaitu apmācīta un atestēta personāla;

10.2. nodrošina eskalatora apkalpojošā personāla apmācību un instruktāžu;

10.3. nodrošina eskalatora apkalpošanas un darbu izpildes instrukciju izstrādāšanu, apstiprināšanu un izsniegšanu eskalatora apkalpojošajam personālam;

10.4. nodrošina dokumentācijas (darbu uzskaites un pārbaužu žurnāli) atbilstošu noformēšanu, glabāšanu un uzrādīšanu;

10.5. aptur eskalatora darbību, ja atklāti eskalatora defekti vai normatīvo aktu pārkāpumi darbā ar eskalatoru, un nodrošina attiecīgo trūkumu novēršanu.

11. Eskalatora operatoru norīko darbā tikai ar tāda tipa eskalatoru, kura apkalpošanā viņš ir apmācīts, atestēts un saņēmis attiecīgu apliecību. Pirms norīkošanas darbā apkalpojošajam personālam veic instruktāžu darba vietā. Pirms norīkošanas darbā ar cita tipa eskalatoru apkalpojošajam personālam nodrošina attiecīgo praktisko iemaņu apgūšanu.

12. Eskalatoru aizliegts lietot šādos gadījumos:

12.1. ja ir bojātas eskalatora drošības vai signalizācijas ierīces;

12.2. ja noteiktajā termiņā nav veikta paredzētā tehniskā pārbaude vai eskalatoram ir defekti vai bojājumi;

12.3. ja eskalatoru apkalpojošais personāls nav apmācīts un atestēts.

III. Eskalatora tehniskās pārbaudes

13. Eskalatora tehnisko pārbaudi veic pirms tā lietošanas uzsākšanas, periodiski lietošanas laikā un šo noteikumu 17.punktā minētajos gadījumos.

14. Eskalatora tehniskās pārbaudes veic pilnvarotas inspicēšanas institūcijas, kuru kompetence ir novērtēta saskaņā ar standartu LVS-EN 45004.

15. Eskalatora tehniskā pārbaude ietver eskalatora apskati un novērtēšanu darbībā, pārbaudot šādus atsevišķus elementus:

15.1. metālkonstrukciju un metinājumu savienojumu stāvokli (piemēram, plaisas, deformācijas, sieniņu biezuma izmaiņas korozijas dēļ un citi defekti);

15.2. pakāpienu, asu un pirkstu stiprinājumu un nožogojumu stāvokli;

15.3. ķēžu stāvokli un stiprinājumu pareizību;

15.4. eskalatora parametru atbilstību pasē norādītajiem.

16. Eskalatora periodisko tehnisko pārbaudi veic vismaz reizi gadā.

17. Eskalatora ārpuskārtas tehnisko pārbaudi veic pēc eskalatora avārijas, kā arī pēc eskalatora vai būves, kurā tas uzstādīts, rekonstrukcijas vai kapitālā remonta.

18. Eskalatora ārpuskārtas tehnisko pārbaudi veic saskaņā ar šo noteikumu 15.punktu, kā arī papildus veic eskalatora iestrādi.

19. Eskalatora tehniskās pārbaudes veicamas saskaņā ar piemērojamajos standartos noteikto metodiku.

20. Pēc tehniskās pārbaudes pilnvarotā inspicēšanas institūcija izdara ierakstu eskalatora pasē un izsniedz eskalatora valdītājam tehniskās pārbaudes protokolu. Ja pārbaudes rezultāti bijuši pozitīvi, pilnvarotā inspicēšanas institūcija izsniedz eskalatora valdītājam bīstamās iekārtas drošības pārbaudes zīmi, ko valdītājs piestiprina redzamā vietā uz pārbaudītā eskalatora.

21. Pēc tehniskās pārbaudes eskalatora valdītājs piestiprina eskalatoram plāksnīti ar eskalatora reģistrācijas numuru un celtspēju, kā arī informāciju par nākamās tehniskās pārbaudes datumu.

IV. Eskalatora remonts

22. Eskalatora valdītājs un institūcija, kas veic eskalatora remontdarbus, nodrošina šādu prasību ievērošanu:

22.1. eskalatoru darbina un izslēdz, izmantojot palīgpulti;

22.2. attiecīgo darbu veikšanas vietās bīstamajā zonā nedrīkst atrasties cilvēki, kam nav tieša sakara ar veicamo darbu.

23. Eskalatora remontdarbus, kas saistīti ar metināšanu, drīkst veikt normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā apmācīts un atestēts metinātājs.

V. Noslēguma jautājumi

24. Noteikumi stājas spēkā ar 2001.gada 1.jūliju.

25. Eskalatoriem, kuriem šo noteikumu spēkā stāšanās brīdī nav šo noteikumu 9.punktā minētās pases, tā jāsastāda līdz 2005.gada 1.janvārim vai pirms attiecīgā eskalatora pārreģistrācijas Valsts darba inspekcijā, ja mainās eskalatora valdītājs.

Ministru prezidents A.BĒRZIŅŠ

Labklājības ministrs A.Požarnovs

 

Noteikumi stājas spēkā ar 2001.gada 1.jūliju

114.GIF (48693 BYTES)

214.GIF (86466 BYTES)

314.GIF (107456 BYTES)

414.GIF (155010 BYTES)

514.GIF (77311 BYTES)

614.GIF (86162 BYTES)

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!