Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2007. gada 2. janvāra noteikumi Nr. 17 "Ar juridisko palīdzību saistīto izdevumu samaksas un personas īpašās situācijas, īpašuma stāvokļa un ienākumu līmeņa uzlabošanās izvērtēšanas kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 19.01.2007., Nr. 12 https://www.vestnesis.lv/ta/id/151744

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru prezidenta rīkojums Nr.28

Par Ministru prezidenta 2007.gada 12.janvāra rīkojuma Nr.18 "Par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka vietas izpildītāju" atzīšanu par spēku zaudējušu

Vēl šajā numurā

19.01.2007., Nr. 12

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 17

Pieņemts: 02.01.2007.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.17

Rīgā 2007.gada 2.janvārī (prot. Nr.1 24.§)
Ar juridisko palīdzību saistīto izdevumu samaksas un personas īpašās situācijas, īpašuma stāvokļa un ienākumu līmeņa uzlabošanās izvērtēšanas kārtība
Izdoti saskaņā ar Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likuma 34.panta otro un trešo daļu
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek izvērtēta personas īpašās situāci­jas, īpašuma stāvokļa vai ienākumu līmeņa uzlabošanās gada laikā pēc valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības (turpmāk - juridiskā palīdzība) saņemšanas, un kārtību, kādā persona, kas saņēmusi juridisko palīdzību, samaksā ar juridisko palīdzību saistītos izdevumus.
2. Juridiskās palīdzības administrācija (turpmāk - administrācija) perso­nas īpašo situāciju, īpašuma stāvokli vai ienākumu līmeni izvērtē vienreiz - kad ir pagājis gads pēc lēmuma pieņemšanas par juridiskās palīdzības piešķiršanu.
3. Personas īpašuma stāvoklis vai ienākumu līmenis ir būtiski uzlabojies, ja gada laikā pēc lēmuma pieņemšanas par juridiskās palīdzības piešķiršanu:

3.1. personas vidējie mēneša ienākumi (pirms nodokļu samaksas) par pēdējiem sešiem mēnešiem pārsniedz valstī noteiktās divas minimālās mēneša darba algas. Vidējais ienākumu apmērs var būt lielāks par vienu minimālo mēnešalgu par katru apgādībā esošo personu;

3.2. persona ir ieguvusi īpašuma tiesības uz kustamo vai nekustamo īpašumu, kuru iegādājusies, mantojusi vai saņēmusi dāvinājumā un kas nav nepieciešams personas un tās ģimenes locekļu pamatvajadzību nodrošināšanai.
4. Personas īpašā situācija ir būtiski uzlabojusies, ja tā neatrodas pilnā valsts vai pašvaldības apgādībā un tās ienākumu līmenis un tās īpašuma stāvoklis atbilst šo noteikumu 3.punktā minētajām pazīmēm, un tai nepastāv objektīvi šķēršļi savu tiesību aizsardzības nodrošināšanai, kas bijuši par pamatu juridiskās palīdzības piešķiršanai.
5. Administrācija pieprasa no personas, kas saņēmusi juridisko palīdzību, informāciju par tās īpašās situācijas, īpašuma stāvokļa vai ienākumu līmeņa uzlabošanos gada laikā pēc juridiskās palīdzības saņemšanas.
6. Ja persona nesniedz šo noteikumu 5.punktā pieprasīto informāciju vai iesniegtā informācija nav pietiekama vai rada šaubas, administrācija var pieprasīt informāciju par personas īpašo situāciju, ienākumiem vai īpašuma stāvokli no valsts vai pašvaldību institūcijām, citu Eiropas Savienības dalībvalstu vai citu valstu kompetentajām valsts iestādēm, kā arī privātpersonām tiesību aktos noteiktajā kārtībā un saskaņā ar starpvalstu līgumiem un dalībvalstu informācijas apmaiņas kārtību reglamentējošiem tiesību aktiem.
7. Lēmumā par izdevumu samaksu, kas saistīti ar juridiskās palīdzības sniegšanu (turpmāk - lēmums), administrācija norāda atmaksājamo izdevumu summu, kas saistīti ar juridiskās palīdzības sniegšanu, un valsts budžeta kontu, kurā tā ieskaitāma.
8. Persona samaksā ar juridiskās palīdzības sniegšanu saistītos izdevumus 30 kalendāra dienu laikā pēc lēmuma spēkā stāšanās un iesniedz administrācijai maksājumu apliecinošus dokumentus. Administrācija ar personu var noslēgt vienošanos par lēmumā norādītās summas samaksas sadalīšanu termiņos.
9. Ja persona lēmumu neizpilda un labprātīgi nesamaksā ar juridisko palīdzību saistītos izdevumus, administrācija iesniedz izpildei zvērinātam tiesu izpildītājam Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā izdotu izpildrīkojumu.
Ministru prezidenta vietā - finanšu ministrs O.Spurdziņš

Tieslietu ministra vietā - ekonomikas ministrs J.Strods

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!