Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2007. gada 8. janvāra noteikumi Nr. 28 "Grozījumi likumā "Par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 9.01.2007., Nr. 5 https://www.vestnesis.lv/ta/id/151151

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.29

Grozījums likumā "Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās"

Vēl šajā numurā

09.01.2007., Nr. 5

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 28

Pieņemts: 08.01.2007.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.28

Rīgā 2007.gada 8.janvārī (prot. Nr.2 4.§)
Grozījumi likumā "Par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos"
Izdoti Latvijas Republikas Satversmes 81.panta kārtībā
Izdarīt likumā "Par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1997, 23.nr.; 1998, 6.nr.; 1999, 5., 10.nr.; 2005, 15.nr.) šādus grozījumus:

1. 2.pantā:

izteikt sestās daļas 2.punktu šādā redakcijā:

"2) pašvaldības lēmumu (dokumenta atvasinājumu), ar kuru zemes reformas pirmajā kārtā apstiprināts pagasta zemes ierīcības projekts, vai pašvaldības (pagasta zemes komisijas) lēmumu (dokumenta atvasinājumu) par pagasta zemes lietojumu un zemes īpašumu pārskata plāna apstiprināšanu un ar lēmumu apstiprinātā zemes lietotāju saraksta izrakstu;";

papildināt sesto daļu ar 4.punktu šādā redakcijā:

"4) Valsts zemes dienesta reģionālās nodaļas lēmumu par tiesībām izpirkt zemi un pašvaldības izziņu, ka attiecībā uz minēto zemes gabalu personai ar pašvaldību nav noslēgts zemes nomas līgums.";

papildināt pantu ar devīto, desmito, vienpadsmito un divpadsmito daļu šādā redakcijā:

"(9) Ja kadastrālajā uzmērīšanā noteiktā zemes platība pārsniedz pastāvīgā lietošanā piešķirto zemes platību vai ir mazāka par to un zemes gabala robežu kontūras apvidū atbilst lēmuma par zemes piešķiršanu pastāvīgā lietošanā grafiskajā pielikumā noteiktajām robežu kontūrām, pašvaldība pieņem lēmumu par zemes platības precizēšanu. Kadastrālajā uzmērīšanā noteiktās zemes gabala robežu kontūras var atšķirties no lēmuma par zemes piešķiršanu pastāvīgā lietošanā grafiskajā pielikumā noteiktajām robežu kontūrām, ja visi robežojošie zemes gabali ir kadastrāli uzmērīti.

(10) Attiecībā uz Latvijas Republikas pastāvīgajiem iedzīvotājiem (ja viņiem ir tiesības uz Latvijas Republikā izdotu nepilsoņa pasi), kuri līdz 2006.gada 31.augustam pieprasījuši izpirkt pastāvīgā lietošanā lauksaimniecības un mežsaimniecības vajadzībām piešķirto zemi, ja uz minētās zemes atrodas šai personai piederošas ēkas un būves, pašvaldība pieņem lēmumu par ēku un būvju uzturēšanai nepieciešamo zemes platību saskaņā ar vietējās pašvaldības teritorijas plānojuma nosacījumiem. Minēto lēmumu pieņem uz personas rakstveida iesnieguma pamata. Attiecībā uz atlikušo zemes platību personai ir Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likuma 25.panta otrajā daļā noteiktās zemes nomas pirmtiesības.

(11) Ja uz pastāvīgā lietošanā piešķirtā zemes gabala atrodas citai personai piederošas ēkas un būves, Valsts zemes dienests pieņem lēmumu par zemes piešķiršanu īpašumā par samaksu un lēmumā norāda, ka uz zemes gabala atrodas citai personai piederošas ēkas un būves. Ēku un būvju īpašniekam ir garantētas tiesības nomāt zemi, ko aizņem ēkas, būves un pagalms. Iznomājamās zemes platību nosaka, zemes īpašniekam un ēku un būvju īpašniekam savstarpēji vienojoties.

(12) Ja uz pastāvīgā lietošanā piešķirtā zemes gabala atrodas ēkas vai būves ar nenoskaidrotu piederību, Valsts zemes dienests pieņem lēmumu par zemes piešķiršanu īpašumā par samaksu, ja iesniegta pašvaldības izziņa, kurā norādīts, ka ēku un būvju piederība nav noskaidrota (likuma "Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937.gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un kārtību" 14.panta ceturtā daļa)."

2. Izteikt 16.panta pirmo teikumu šādā redakcijā:

"Ja ir nokavēts termiņš, līdz kuram bija jāiesniedz zemes vai īpašuma kompensācijas pieprasījums un dokumenti, kas apliecina zemes īpašuma vai mantošanas tiesības, Centrālā zemes komisija uz ieinteresēto personu iesnieguma pamata var piešķirt īpašuma kompensācijas sertifikātus, ja kompensācija pieprasīta līdz 2006.gada 28.aprīlim, un atjaunot bijušajiem zemes īpašniekiem vai viņu mantiniekiem zemes īpašuma tiesības uz viņiem pastāvīgā lietošanā piešķirto vai brīvo, valstij piekrītošo zemi, ja rakstveida iesniegums par īpašuma tiesību atjaunošanu un dokumenti, kas apliecina zemes īpašuma vai mantošanas tiesības, iesniegti Centrālajā zemes komisijā līdz 2008.gada 1.septembrim."

3. Papildināt likumu ar 16.1 pantu šādā redakcijā:

"16.1 pants. Ja bijušajiem zemes īpašniekiem vai viņu mantiniekiem pastāvīgā lietošanā piešķirtā zemes platība ir mazāka nekā platība, uz kuru atjaunojamas īpašuma tiesības, kompensējot nepietiekamo platību, Centrālā zemes komisija var īpašuma tiesības atjaunot uz brīvo, valstij piekrītošo zemi šā likuma 16.pantā noteiktajā kārtībā."
Ministru prezidents A.Kalvītis

Tieslietu ministrs G.Bērziņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!