Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2007. gada 8. janvāra noteikumi Nr. 25 "Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību zemes īpašuma tiesībām un to nostiprināšanu zemesgrāmatās"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 9.01.2007., Nr. 5 https://www.vestnesis.lv/ta/id/151150

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.26

Grozījumi likumā "Par zemes lietošanu un zemes ierīcību"

Vēl šajā numurā

09.01.2007., Nr. 5

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 25

Pieņemts: 08.01.2007.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.25

Rīgā 2007.gada 8.janvārī (prot. Nr.2 1.§)
Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību zemes īpašuma tiesībām un to nostiprināšanu zemesgrāmatās"
Izdoti Latvijas Republikas Satversmes 81.panta kārtībā
Izdarīt likumā "Par valsts un pašvaldību zemes īpašuma tiesībām un to nostiprināšanu zemesgrāmatās" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1995, 10.nr.; 1997, 8.nr.; 1998, 22.nr.; 1999, 14.nr.; 2000, 13.nr.; 2002, 22.nr.; 2005, 2.nr.) šādus grozījumus:

1. 3.pantā:

izteikt otrās daļas 2.punktu šādā redakcijā:

"2) spēkā esošajā vietējās pašvaldības teritorijas plānojumā attiecīgi zemes gabali paredzēti jaunu objektu celtniecībai un pašvaldību funkciju īstenošanai. Zemes gabalu nepieciešamības pamatojums un to platības saskaņojamas ar Finanšu ministriju un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju;";

papildināt pantu ar piekto un sesto daļu šādā redakcijā:

"(5) Pašvaldībām piekrīt un uz attiecīgās pašvaldības vārda zemes­grāmatās ierakstāma lauku apvidu zeme, uz kuru fiziskajām vai juridiskajām personām izbeidzas zemes pastāvīgās lietošanas tiesības saskaņā ar Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likuma 25.panta pirmo daļu.

(6) Pašvaldībām piekrīt un uz attiecīgās pašvaldības vārda zemes­grāmatās ierakstāma pilsētas zeme, par kuru ir pieņemts pilsētas zemes komisijas atzinums par attiecīgā zemes lietotāja tiesībām iegūt šo zemi īpašumā par samaksu un attiecībā uz kuru izbeidzas zemes lietošanas tiesības saskaņā ar Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likuma 26.panta pirmo daļu."

2. Papildināt 6.pantu ar otro un trešo daļu šādā redakcijā:

"(2) Lauku apvidu zeme, kas zemes reformas laikā piešķirta pastāvīgā lietošanā pašvaldībām un saskaņā ar spēkā esošu vietējās pašvaldības teritorijas plānojumu netiek izmantota un nav izmantojama valsts pārvaldes funkciju veikšanai, piekrīt valstij un turpmāk izmantojama zemes reformas pabeigšanai un kompensācijām par saimnieciskās darbības ierobežojumiem, izņemot zemi, kas saskaņā ar šā likuma 3.panta pirmo daļu ierakstāma zemesgrāmatās uz pašvaldības vārda.

(3) Šā panta otrajā daļā minētās valstij piekrītošās zemes noteikšanu un tās lauku apvidu zemes nepieciešamības pamatojumu, kura zemes reformas laikā piešķirta pastāvīgā lietošanā pašvaldībām un ir nepieciešama valsts pārvaldes funkciju veikšanai, izvērtē, kā arī minēto zemju platības saskaņo ar pašvaldībām Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija Ministru kabineta noteiktajā kārtībā."

3. Aizstāt 10.panta pirmās daļas ievaddaļā vārdus un skaitļus "3.panta otrā un trešā daļa" ar vārdiem un skaitļiem "3.panta otrā, trešā, piektā un sestā daļa".
Ministru prezidents A.Kalvītis

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs A.Štokenbergs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!