Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1999. gada 28. decembra noteikumi Nr. 439 "Kārtība, kādā veicama obligāto izglītības vecumu sasniegušo bērnu uzskaite". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 30.12.1999., Nr. 446/451 https://www.vestnesis.lv/ta/id/15005

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.440

Grozījumi Ministru kabineta 1999.gada 2.novembra noteikumos Nr.370 "Noteikumi par braukšanas maksas atvieglojumiem sabiedriskajā transportā"

Vēl šajā numurā

30.12.1999., Nr. 446/451

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 439

Pieņemts: 28.12.1999.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Latvijas Republikas Ministru kabinets

1999.gada 28.decembrī Noteikumi Nr. 439

Rīgā (prot. Nr. 72, 11.§)

Kārtība, kādā veicama obligāto izglītības vecumu sasniegušo bērnu uzskaite

Izdoti saskaņā ar

Izglītības likuma 14.panta 5.punktu,

17.panta trešās daļas 11.punktu

un ceturtās daļas 13.punktu

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā veicama obligāto izglītības vecumu sasniegušo bērnu uzskaite (turpmāk — uzskaite).

2. Uzskaite tiek veikta un informācija par obligāto izglītības vecumu sasniegušajiem bērniem (saskaņā ar šo noteikumu pielikumu) tiek precizēta katru gadu, un tā attiecas uz bērniem vecumā no sešiem līdz astoņpadsmit gadiem, kuri nav ieguvuši obligāto pamatizglītību.

3. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistrs katru gadu līdz 1.maijam iesniedz vietējām pašvaldībām šo noteikumu pielikuma 1.punktā minēto informāciju par tiem bērniem attiecīgajā teritorijā, kuriem jāuzsāk mācības pirmajā klasē.

4. Vietējā pašvaldība katru gadu līdz 15.maijam šo noteikumu 3.punktā minēto bērnu sarakstus nodod attiecīgajā teritorijā esošajām izglītības iestādēm. Izglītības iestādes, kuras atrodas republikas pilsētās, bērnu sarakstus saņem pašvaldības noteiktajā kārtībā.

5. Katru gadu līdz 15.septembrim:

5.1. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistrs iesniedz Izglītības un zinātnes ministrijā informāciju (elektroniskā formā) par visiem bērniem vecumā no sešiem līdz astoņpadsmit gadiem;

5.2. rajona vai pilsētas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļa iesniedz rajona vai pilsētas izglītības pārvaldei informāciju par attiecīgajā teritorijā pierakstītajiem bērniem vecumā no sešiem līdz astoņpadsmit gadiem.

6. Izglītības iestāžu vadītāji katru gadu līdz 25.septembrim iesniedz rajona vai pilsētas izglītības pārvaldei un vietējai pašvaldībai informāciju par obligāto izglītības vecumu sasniegušajiem bērniem, kuri ir attiecīgās izglītības iestādes sarakstos, un informē par bērniem, kuri izglītības iestādi neapmeklē.

7. Rajona vai pilsētas izglītības pārvalde katru gadu līdz 10.oktobrim, ievērojot izglītības un zinātnes ministra noteikto elektronisko formu, iesniedz Izglītības un zinātnes ministrijā no izglītības iestādēm saņemto informāciju saskaņā ar šo noteikumu pielikumu.

8. Izglītības un zinātnes ministrija katru gadu:

8.1. līdz 25.oktobrim salīdzina no rajonu un pilsētu izglītības pārvaldēm saņemto informāciju ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistrā esošo informāciju;

8.2. līdz 10.novembrim nodod rajonu un pilsētu izglītības pārvaldēm informāciju par tiem obligāto izglītības vecumu sasniegušajiem bērniem, kuri nav minēti izglītības iestāžu sniegtajā informācijā.

9. Rajona vai pilsētas izglītības pārvalde saņemto informāciju par obligāto izglītības vecumu sasniegušajiem bērniem, kuri neapmeklē izglītības iestādes, pārbauda sadarbībā ar attiecīgo Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļu, Sociālās apdrošināšanas aģentūras filiāli, pašvaldības dzimtsarakstu nodaļu, policijas nodaļu un citām institūcijām, kuras apkopo datus par obligāto izglītības vecumu sasniegušajiem bērniem, kā arī sadarbībā ar vietējām pašvaldībām, kuras pēc bērnu atrašanās vietas noskaidrošanas kārto jautājumu par to mācībām izglītības iestādēs.

10. Vietējā pašvaldība pēc bērna iekārtošanas izglītības iestādē par to informē rajona vai pilsētas izglītības pārvaldi, kura līdz 15.decembrim iesniedz attiecīgu informāciju Izglītības un zinātnes ministrijā.

11. Izglītības un zinātnes ministrs sadarbībā ar iekšlietu ministru nosaka elektronisko formu, kādā sniedzama informācija par obligāto izglītības vecumu sasniegušajiem bērniem. Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi nodrošina attiecīgas programmatūras izstrādi vienotas uzskaites datu bāzes izveidei rajonu, republikas pilsētu un valsts līmenī, kā arī valsts līmeņa datu bāzes uzturēšanu un iegūtās informācijas analīzi.

12. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 1996.gada 4.jūnija noteikumus Nr.194 "Skolas vecuma bērnu uzskaites noteikumi" (Latvijas Vēstnesis, 1996, 99.nr.).

 

Ministru prezidenta vietā —

tieslietu ministrs V.Birkavs

 

Izglītības un zinātnes ministrs M.Vītols

 

Pielikums

Ministru kabineta

1999.gada 28.decembra noteikumiem Nr.439

Informācija par obligāto izglītības vecumu sasniegušajiem bērniem

1. Bērns:

1.1. vārds;

1.2. uzvārds;

1.3. personas kods.

2. Bērna dzīvesvietas adrese un kods.

3. Izglītības iestāde, kurā bērns iestājies:

3.1. iestādes nosaukums;

3.2. iestādes reģistrācijas numurs;

3.3. datums, kad bērns iestājies attiecīgajā izglītības iestādē.

4. Izglītības iestāde, no kuras bērns izstājies:

4.1. iestādes nosaukums;

4.2. iestādes reģistrācijas numurs;

4.3. datums, kad bērns izstājies no izglītības iestādes;

4.4. bērna izstāšanās iemesls.

 

Izglītības un zinātnes ministrs M.Vītols

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!