Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1999. gada 28. decembra noteikumi Nr. 428 "Grozījumi Farmācijas likumā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 30.12.1999., Nr. 446/451 https://www.vestnesis.lv/ta/id/14996

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.429

Grozījumi Medību likumā

Vēl šajā numurā

30.12.1999., Nr. 446/451

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 428

Pieņemts: 28.12.1999.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

 Ministru kabineta noteikumi Nr. 428

Rīgā 1999.gada 28.decembrī (prot. Nr. 72, 23.§)

Grozījumi Farmācijas likumā

Izdoti Latvijas Republikas Satversmes 81.panta kārtībā

Izdarīt Farmācijas likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1997, 10.nr.; 1998, 9.nr.; 1999, 2.nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt 9.panta otrajā un trešajā daļā vārdus "veselības valsts ministrs" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "labklājības ministrs" (attiecīgā locījumā).

2. Izteikt 10.panta 7.punktu šādā redakcijā:

"7) normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā izsniedz zāļu un reģistrācijai pakļauto farmaceitisko produktu, kā arī klīniskiem pētījumiem paredzēto preparātu ievešanas, izvešanas, tranzīta un izplatīšanas atļaujas ārvalstīs reģistrētām un lietotām zālēm (ja tās ir būtiski nepieciešamas ārstniecības procesa nodrošināšanai, paredzētas retu slimību ārstēšanai un izplatāmas ierobežotā daudzumā vai lietojamas katastrofu vai dabas stihiju gadījumā) konkrētai ražošanas sērijai un apjomam:

a) ja medikaments ir nepieciešams konkrēta pacienta ārstēšanai, Latvijas Republikā nav reģistrēts un Latvijas zāļu reģistrā iekļautos medikamentus medicīnisku indikāciju dēļ nevar izmantot konkrētā pacienta ārstēšanai, — pamatojoties uz atbilstoši normatīvajiem aktiem izrakstītu recepti;

b) ja medikaments ir nepieciešams konkrētas slimības ārstēšanai vai ārstnieciskās manipulācijas veikšanai, Latvijas Republikā nav reģistrēts un reģistrētos medikamentus medicīnisku indikāciju dēļ nevar izmantot pilnvērtīgai ārstēšanai vai to izmantošana ir ierobežota, — pamatojoties uz ārstniecības iestādes motivētu rakstveida pieprasījumu un, ja nepieciešams, ārstu profesionālās asociācijas atzinumu;

c) ja medikaments ir nepieciešams medicīniskās palīdzības sniegšanai katastrofu, dabas stihiju vai epidēmiju gadījumos un Latvijas Republikā nav reģistrēts, — izsniedz saskaņā ar labklājības ministra rīkojumu;".

3. Papildināt 10.pantu ar 9.punktu šādā redakcijā:

"9) izsniedz atļaujas zāļu klīnisko pētījumu un zāļu lietošanas novērojumu veikšanai Latvijas Republikā, uzrauga un kontrolē to norisi."

4. 17.pantā:

papildināt pantu aiz vārdiem "izplatīt tikai" ar vārdiem "reģistrētās un";

izslēgt skaitļus un vārdus "6.panta 6.punktā";

papildināt pantu aiz skaitļiem un vārdiem "7.panta 2.punktā" ar skaitļiem un vārdiem "10.panta 7.punktā".

5. Aizstāt 39.pantā vārdus "farmaceita, asistenta profesionālās kvalifikācijas sertifikātu" ar vārdiem "labklājības ministra atļauju".

6. Izslēgt 58.pantā vārdus "vai vidējo".

7. Papildināt pārejas noteikumus ar 8.punktu šādā redakcijā:

"8. Medikamentu izplatīšanas atļaujas, kas līdz 2000.gada 1.janvārim izdotas saskaņā ar Farmācijas likuma 6.panta 6.punktu, ir spēkā līdz 2000.gada 1.jūlijam."

Noteikumi stājas spēkā 2000.gada 1.janvārī.

Ministru prezidenta vietā —
tieslietu ministrs V.Birkavs

Labklājības ministrs R.Jurdžs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!