Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 9. janvāra sēdē. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 11.01.2001., Nr. 6 https://www.vestnesis.lv/ta/id/1483

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Horvātijas integrāciju ES

Vēl šajā numurā

11.01.2001., Nr. 6

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta 9. janvāra sēdē

Turpinājums. Informācijas sākums — "LV" Nr. 5, 10. 01. 2001.

Valdība akceptēja Latvijas Republikas pozīcijas Pasaules tirdzniecības organizācijas jaunajam sarunu raundam precizēto sadaļu "Lauksaimniecība".  Noteikts, ka Latvijas Republikas pozīcijas Pasaules tirdzniecības organizācijas jaunajam sarunu raundam precizētā sadaļa "Lauksaimniecība" var tikt apvienota ar valstu kopējām pozīcijām, kurās ir izteiktas Latvijas Republikas ekonomiskās intereses. Ārlietu ministrijai un Zemkopības ministrijai uzdots regulāri informēt Ministru kabinetu par sarunu gaitu un izmaiņām Latvijas pamatpozīcijā.

Pieņemta zināšanai informācija par budžeta finansēto institūciju atvērtajiem kontiem kredītiestādēs un veiktajām finansu operācijām atbilstoši ministriju iesniegtajai informācijai. Izglītības un zinātnes ministrijai, Kultūras ministrijai, Labklājības ministrijai, Aizsardzības ministrijai, Satiksmes ministrijai un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai uzdots divu nedēļu laikā iesniegt Finansu ministrijā precizētu informāciju par budžeta finansēto institūciju atvērtajiem kontiem kredītiestādēs un finansu operācijām šajos kontos. Ministrijām uzdots nodrošināt budžeta finansēto institūciju kredītiestādēs atvērto kontu slēgšanu līdz 2001.gada 1.martam: Zemkopības ministrijai – bezpeļņas organizācijai valsts akciju sabiedrībai "Lauksaimniecības tirgus intervences aģentūra" un bezpeļņas organizācijai valsts sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Agroķīmisko pētījumu centrs"; Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai – bezpeļņas organizācijai valsts uzņēmumam "Vides projekti", bezpeļņas organizācijai valsts sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Reaktors" (ministrijai precizēt šīs sabiedrības statusu); Satiksmes ministrijai – valsts uzņēmumam valsts muzejam "Rīgas motormuzejs", bezpeļņas organizācijai valsts akciju sabiedrībai "Latvijas Jūras administrācija" un bezpeļņas organizācijai valsts akciju sabiedrībai "Latvijas Autoceļu direkcija"; Aizsardzības ministrijai – bezpeļņas organizācijai valsts sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Tēvijas sargs" un bezpeļņas organizācijai valsts akciju sabiedrībai "Aizsardzības īpašumu fonds"; Labklājības ministrijai – valsts bezpeļņas organizācijai "Profesionālās karjeras izvēles centrs"; Izglītības un zinātnes ministrijai – bezpeļņas organizācijai valsts uzņēmumam "Profesionālās izglītības attīstības programmu aģentūra" un valsts bezpeļņas organizācijai "Akadēmisko programmu aģentūra"; Ekonomikas ministrijai – bezpeļņas organizācijai valsts akciju sabiedrībai "Latvijas Attīstības aģentūra" un bezpeļņas organizācijai valsts sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Latvijas standarts".

Ekonomikas ministrijai, Izglītības un zinātnes ministrijai, Aizsardzības ministrijai, Satiksmes ministrijai, Labklājības ministrijai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Zemkopības ministrijai un Kultūras ministrijai uzdots līdz 2001.gada 15.aprīlim informēt Finansu ministriju par visu budžeta finansēto institūciju kontu slēgšanu kredītiestādēs. Pieņemta zināšanai Valsts kases pārstāvja A.Lindemaņa sniegtā informācija par to, ka Valsts kase pārskaitījumus veic ne ilgāk kā trīs dienu laikā, bezskaidras naudas norēķinus var veikt ar kredītkartēm, kā arī netiek izvirzīta obligāta prasība katram valūtas veidam atvērt atsevišķu kontu. Ekonomikas ministrijai uzdots sagatavot un noteiktā kārtībā iesniegt Ministru kabinetā projektu par grozījumiem Standartizācijas likumā. Satiksmes ministrijai uzdots sagatavot un noteiktā kārtībā iesniegt Ministru kabinetā priekšlikumus par valsts uzņēmuma valsts muzeja "Rīgas motormuzejs" nodošanu Valsts nekustamā īpašuma aģentūrai.

Pieņemta zināšanai informācija par Latvijas Republikas un Starptautiskā valūtas fonda Ekonomiskās politikas memoranda projekta sagatavošanu . Ministrijām un citām centrālajām valsts iestādēm uzdots līdz 2001.gada 20.janvārim iesniegt Finansu ministrijā priekšlikumus par Latvijas Republikas un Starptautiskā valūtas fonda Ekonomiskās politikas memoranda projektā iekļaujamiem jautājumiem nākamajiem 18 mēnešiem. Finansu ministrijai uzdots apkopot iesniegtos priekšlikumus un iesniegt jautājumu izskatīšanai Ministru kabineta sēdē.

Ministru kabinets pieņēma zināšanai informāciju par priekšlikumiem Valsts investīciju programmas projektu IA-16 "Valsts austrumu robežas infrastruktūras attīstība" un IA-22 "Robežas tehniskās apsardzības, kontroles un informācijas sistēmas izveide" finansēšanai. Iekšlietu ministrijai kopīgi ar Finansu ministriju un Zemkopības ministriju uzdots sagatavot un mēneša laikā iesniegt izskatīšanai Ministru kabineta sēdē pilnīgu, Eiropas Savienības prasībām atbilstošu valsts austrumu robežas iekārtojuma projektu (būvju izvietojums un izvietojuma pamatojums, īstenotie projekti, apstiprinātie projekti, sagatavojamie projekti u.tml.). Valdība pilnvaroja iekšlietu ministru M.Segliņu veikt nepieciešamās darbības, lai saskaņā ar Ģenerālpasūtījuma līgumu noslēgtu ar firmu "SIEMENS" Individuālā pasūtījuma līgumu (IPL-III) par valsts austrumu robežas iekārtojuma projektu īstenošanu trīs gadu laikā.

Pieņemta zināšanai informācija par reģistriem, kuru darbība saistīta ar adrešu reģistru.

Valdība pieņēma zināšanai informāciju par Iekšlietu ministrijas paveikto Valsts policijas Adrešu informācijas biroja iekļaušanā Iedzīvotāju reģistrā . Iekšlietu ministrijai uzdots sagatavot un mēneša laikā iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā priekšlikumus par Iedzīvotāju reģistra un Adrešu informācijas biroja rīcībā esošās informācijas apvienošanu; sagatavot un noteiktā kārtībā iesniegt Valsts kancelejā Ministru prezidenta rīkojuma projektu par darba grupu, kura līdz 2001.gada 1.martam sagatavo noteikumu projektu par iedzīvotāju pierakstīšanas un izrakstīšanas pagaidu kārtību.

Ministru kabinets pieņēma zināšanai informāciju par lietu "SwemBalt v. Latvia". Tieslietu ministrei I.Labuckai uzdots sagatavot un nosūtīt atbildi Zviedrijas kompānijas "SwemBalt" advokātam Ulfam Andersonam; piesaistot nepieciešamos advokātus, sagatavot valdības stratēģiju lietas "SwemBalt v. Latvia" risinājumam un divu nedēļu laikā iesniegt izskatīšanai Ministru kabineta sēdē. Noteikts, ka atlīdzība advokātiem tiek izmaksāta no Valsts kancelejas līdzekļiem.

Valdības preses departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!