Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2006. gada 6. novembra noteikumi Nr. 913 "Kārtība, kādā izsniedzami valsts atzīti vispārējās izglītības dokumenti". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 9.11.2006., Nr. 180 https://www.vestnesis.lv/ta/id/147555-kartiba-kada-izsniedzami-valsts-atziti-visparejas-izglitibas-dokumenti

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.914

Kārtība, kādā no psihoaktīvām vielām atkarīgās personas saņem sociālās rehabilitācijas pakalpojumus

Vēl šajā numurā

09.11.2006., Nr. 180

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 913

Pieņemts: 06.11.2006.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.913

Rīgā 2006.gada 6.novembrī (prot. Nr.57 12.§)

Kārtība, kādā izsniedzami valsts atzīti vispārējās izglītības dokumenti

Izdoti saskaņā ar Izglītības likuma 14.panta 1.punktu un Vispārējās izglītības likuma 39.panta pirmo daļu un 48.panta pirmo daļu

 

I. Vispārīgie jautājumi

1.Noteikumi nosaka kārtību, kādā izsniedzami valsts atzīti vispārējās izglītības – vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības – dokumenti par atbilstošu izglītības programmas apguvi, to izsniegšanas kritērijus, kā arī minēto dokumentu paraugus.

2.Vispārējās pamatizglītības programmas apguvi apliecina apliecība par vispārējo pamatizglītību, sekmju izraksts un sertifikāts. Apliecības par vispārējo pamatizglītību lielums atbilst A6 formāta lapai, un šim dokumentam ir četras lappuses. Apliecībā par vispārējo pamatizglītību ietveramie rekvizīti un to izvietojums noteikts šo noteikumu 1.pielikumā.

3.Vispārējās vidējās izglītības pro­grammas apguvi apliecina atestāts par vispārējo vidējo izglītību, sekmju izraksts un sertifikāts. Atestāta par vispārējo vidējo izglītību lielums atbilst A6 formāta lapai, un šim dokumentam ir četras lappuses. Atestātā par vispārējo vidējo izglītību ietveramie rekvizīti un to izvietojums noteikts šo noteikumu 2.pielikumā.

4. Vispārējās izglītības dokumentam pievieno šādus pielikumus:

4.1. sekmju izrakstu (3. vai 4.pielikums);

4.2. sertifikātu (5. vai 6.pielikums).

5.Izgatavojot vispārējās izglītības dokumenta veidlapas, tiek ievērotas šādas prasības:

5.1.dokumenta veidlapai izmanto A6 formāta tonētu papīru, kura kvalitāte nav zemāka par 80g/m2;

5.2.dokumenta veidlapas iekšpuse ir pārklāta ar tipogrāfiski iespiestu aizsardzības tīkliņu pelēkā krāsā, trešās lappuses augšējā labajā stūrī ir hologramma;

5.3.dokumenta veidlapas sērijas apzīmēšanai lieto latīņu alfabēta lielo burtu, sākot ar “B” apliecībās par vispārējo pamatizglītību un ar “AC” atestātos par vispārējo vidējo izglītību, un tipogrāfiski iespiestu numuru – sešzīmju skaitli, sākot ar 000001;

5.4.sekmju izraksta veidlapai izmanto A4 formāta papīru baltā krāsā, tās augšējā kreisajā stūrī ir hologramma;

5.5.pamatizglītības sertifikāta un vispārējās vidējās izglītības sertifikāta (turpmāk – sertifikāts) veidlapām izmanto A4 formāta papīru, sertifikāta augšējā labajā stūrī ir hologramma;

5.6.dokumentu veidlapu iespiešanas tehnika ir ofsets.

6.Tiesības saņemt dokumentu un sekmju izrakstu veidlapas no izgatavo­tāja, pamatojoties uz rakstisku iesniegumu, ir šādām personām:

6.1.pašvaldības izglītības pārvaldes vadītājam vai viņa pilnvarotam pārstāvim. Pašvaldības izglītības iestādes direktors veidlapas saņem pašvaldības izglītības pārvaldē;

6.2.privātās izglītības iestādes direktoram vai viņa pilnvarotam pārstāvim;

6.3.valsts izglītības iestādes direktoram vai viņa pilnvarotam pārstāvim.

7.Par dokumentu veidlapu izsniegšanu, reģistrēšanu, glabāšanu un anulēšanu ir personīgi atbildīgs to izgatavotājs, pašvaldības izglītības pārvaldes vadītājs un valsts vai privātās izglītības iestādes direktors.

8.Apliecības par vispārējo pamatizglītību un atestāta par vispārējo vidējo izglītību veidlapas ir stingrās uzskaites dokumenti.

II. Dokumentu veidlapu, sekmju izrakstu un sertifikātu noformēšana

9.Ierakstus apliecībā par vispārējo pamatizglītību, atestātā par vispārējo vidējo izglītību un sekmju izrakstā izdara valsts valodā datorsalikumā vai salasāmi rokrakstā ar melnu tušu vai tinti. Ierakstus sertifikātos izdara valsts valodā datorsalikumā.

10.Izglītojamā vārdu, uzvārdu un izglītojamā kodu ieraksta vispārējās izglītības dokumentā un sekmju izrakstā pēc tam, kad tie salīdzināti ar ierakstiem izglītojamā pasē. Ja izglītojamajam, kas iegūst 9.klases apliecību, nav pases, ziņas salīdzina ar ierakstiem viņa dzimšanas apliecībā. Ierakstus vispārējās izglītības dokumentā un sekmju izrakstā izdara, nelietojot vārdu saīsinājumus.

11.Vispārējās izglītības dokumentus un sekmju izrakstus paraksta izglītības iestādes direktors un ne mazāk kā divi pedagogi. Izglītības iestādes ģerboņzīmoga nospiedumam jābūt skaidram un salasāmam.

12.Sekmju izrakstā norāda izglītības iestādes nosaukumu, apgūtās vispārējās izglītības programmas kodu un nosaukumu, kas ierakstīts izglītības iestādei izsniegtajā licencē.

13.Apliecības par vispārējo pamatizglītību sekmju izrakstā ieraksta saņemto vērtējumu gadā visos attiecīgās akreditētās vispārējās pamatizglītības programmas paredzētajos mācību priekšmetos un saņemto vērtējumu valsts pārbaudījumos, izsniegtā vispārējās pamatizglītības sertifikāta numuru, ziņas par piedalīšanos mācību priekšmetu olimpiādēs un apbalvojumus.

14.Atestāta par vispārējo vidējo izglītību sekmju izrakstā ieraksta saņemto vērtējumu gadā visos attiecīgās akreditētās vispārējās vidējās izglītības programmas obligātajos un izvēles mācību priekšmetos un saņemto vērtējumu valsts pārbaudījumos, izsniegtā vispārējās vidējās izglītības sertifikāta numuru, ziņas par piedalīšanos mācību priekšmetu olimpiādēs un apbalvojumus.

15.Ja izglītojamais ir atbrīvots no valsts pārbaudījumiem, sekmju izrakstā izdara attiecīgu ierakstu. Ja izglītojamais ir atbrīvots no sporta vai cita mācību priekšmeta apguves, attiecīgajā ailē ieraksta “atbrīvots” vai “atbrīvota”.

16.Ja izglītojamajam kāds no mācību priekšmetiem, kas norādīts sekmju izraksta veidlapā, nav mācīts, attiecīgajā ailē ieraksta: “nav mācīts”, “nav mācīta” vai “nav mācīti”.

17.Visām vispārējās izglītības dokumentā un sekmju izrakstā paredzētajām ailēm jābūt aizpildītām. Ja nepieciešams, var lietot ierakstu “–” vai “Z”.

III. Dokumentu veidlapu, sekmju izrakstu un sertifikātu izsniegšana

18.Vispārējās izglītības dokumentu izsniedz izglītojamajam, kurš izpildījis visas attiecīgajā izglītības programmā noteiktās prasības un nokārtojis valsts un izglītības iestādes noteiktos pārbaudījumus.

19.Tiesības izsniegt vispārējās izglītības dokumentus ir izglītības iestādei, kura īsteno akreditētu vispārējās izglītības programmu atbilstoši normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā tiek akreditētas vispārējās izglītības programmas un izglītības iestādes.

20.Vispārējās izglītības dokumentu, sekmju izrakstu un sertifikātu izsniedz pret parakstu. Izglītojamais, kuram izsniegts vispārējās izglītības dokuments, sekmju izraksts un sertifikāts, to saņemšanu apliecina ar parakstu šim nolūkam paredzētā izsniegto izglītības dokumentu reģistrācijas grāmatā.

21.Vispārējās izglītības dokumentu, kuru saņem izglītojamais, kas pašizglītošanās veidā ir ieguvis vērtējumu visos izvēlētās vispārējās izglītības programmas mācību priekšmetos un nokārtojis visus izvēlētās vispārējās izglītības programmas valsts pārbaudījumus (eksternis), reģistrē izsniegto izglītības dokumentu reģistrācijas grāmatā ar norādi “EKSTERNĀTS”.

22.Izsniegto sertifikātu uzskaiti elektroniski veic Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības satura un eksaminācijas centrs.

23.Apliecību par vispārējo pamatizglītību, atestātu par vispārējo vidējo izglītību un sekmju izrakstu izsniedz, pamatojoties uz izglītības iestādes direktora rīkojumu.

24.Vispārējās izglītības dokumentus, kas izsniegti izglītības iestādē, reģistrē izsniegto izglītības dokumentu reģistrācijas grāmatā.

25.Izglītojamajam, kurš atradies ārstniecības iestādē (piemēram, slimnīcā, sanatorijā), kur tiek organizēts mācību process, vispārējās izglītības dokumentu izsniedz izglītības iestāde, kurā izglītojamais ir reģistrēts.

IV. Dublikāta izsniegšana

26.Vispārējās izglītības dokumenta dublikātu izsniedz personai nozaudēta, nozagta, iznīcināta vai neatjaunojami bojāta vispārējās izglītības dokumenta oriģināla vietā.

27.Vispārējās izglītības dokumenta dublikātu noformē izglītības iestāde saskaņā ar izsniegto izglītības dokumentu reģistrācijas grāmatā ierakstītajām ziņām.

28.Vispārējās izglītības dokumenta dublikātu noformē attiecīgā pašvaldības izglītības pārvalde, ja:

28.1. izglītības iestāde ir likvidēta;

28.2.izglītības iestāde ir reorganizēta par cita veida izglītības iestādi, kas neizsniedz tādu vispārējās izglītības dokumentu kā nozaudētais, nozagtais, iznīcinātais vai neatjaunojami bojātais.

29.Šo noteikumu 28.1. un 28.2.apakš­punktā minētajā gadījumā persona, kurai nepieciešams vispārējās izglītības dokumenta dublikāts, iesniedz pašvaldības izglītības pārvaldē arhīva vai izglītības iestādes izziņu, kurā norādīts, ka izglītojamais ir mācījies un beidzis attiecīgo izglītības iestādi, un sedz visus ar dublikāta izgatavošanu saistītos izdevumus.

30.Apliecības par vispārējo pamatizglītību un atestāta par vispārējo vidējo izglītību dublikāta izsniegšanas kārtība ir šāda:

30.1.persona, kurai nepieciešams vispārējās izglītības dokumenta dublikāts, iesniedz iesniegumu izglītības iestādē, kas vispārējās izglītības dokumentu ir izsniegusi, vai šo noteikumu 28.punktā minētajos gadījumos – pašvaldības izglītības pārvaldē;

30.2.persona, kurai nepieciešams vispārējās izglītības dokumenta dublikāts, izsludina laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” nozaudēto, nozagto, iznīcināto vai neatjaunojami bojāto dokumentu par nederīgu. Par sludinājumu maksā iesnieguma autors;

30.3.ne vēlāk kā 10dienu laikā pēc šo noteikumu 30.2.apakšpunktā minētā sludinājuma publicēšanas izglītības iestādes direktors vai pašvaldības izglītības pārvaldes vadītājs izraksta dublikātu un reģistrē to Izsniegto apliecību par vispārējo pamatizglītību uzskaites un reģistrācijas grāmatā vai Izsniegto atestātu par vispārējo vidējo izglītību uzskaites un reģistrācijas grāmatā. Dublikāta saņēmējs parakstās par tā saņemšanu.

31.Ja nozaudēts, nozagts, iznīcināts vai neatjaunojami bojāts sertifikāts, dublikātu izsniedz Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības satura un eksaminācijas centrs.

V. Noslēguma jautājums

32.Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2003.gada 18.marta noteikumus Nr.120 “Kārtība, kādā izsniedzami valsts atzīti vispārējās izglītības dokumenti” (Latvijas Vēstnesis, 2003, 45.nr.).

Ministru prezidents A.Kalvītis

Izglītības un zinātnes ministre B.Rivža

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2006.gada 10.novembri.

 


1.pielikums

Ministru kabineta

2006.gada 6.novembra noteikumiem Nr.913

Apliecība par vispārējo pamatizglītību

01.JPG (60514 bytes)

Piezīmes.

1.O – aizsardzības elements – holo­gramma, kurā attēlots papildinātais mazais valsts ģerbonis, zem kura puslokā novietots uzraksts “Vispārējā pamatizglītība”, bet fonā horizontālās līnijās – uzraksts “Izglītības un zinātnes ministrija”.

2.Leņķiekavās norādīto informāciju ieraksta vai iespiež atbilstoši katram konkrētajam gadījumam. Pārējais teksts ir iespiests un identisks visās apliecībās par vispārējo pamatizglītību.

Izglītības un zinātnes ministre B.Rivža

 


2.pielikums

Ministru kabineta

2006.gada 6.novembra noteikumiem Nr.913

Atestāts par vispārējo vidējo izglītību

02.JPG (51949 bytes)

Piezīmes.

1.O – aizsardzības elements – holo­gramma, kurā attēlots papildinātais mazais valsts ģerbonis, zem kura puslokā novietots uzraksts “Vispārējā vidējā izglītība”, bet fonā horizontālās līnijās – uzraksts “Izglītības un zinātnes ministrija”.

2.Leņķiekavās norādīto informāciju ieraksta vai iespiež atbilstoši katram konkrētajam gadījumam. Pārējais teksts ir iespiests un identisks visos atestātos par vispārējo vidējo izglītību.

Izglītības un zinātnes ministre B.Rivža

 


3.pielikums

Ministru kabineta

2006.gada 6.novembra noteikumiem Nr.913

03.JPG (43632 bytes)

Piezīmes.

1.O – aizsardzības elements – holo­gramma, kurā attēlots papildinātais mazais valsts ģerbonis, zem kura puslokā novietots uzraksts “Vispārējā pamatizglītība” vai “Vispārējā vidējā izglītība”, bet fonā horizontālās līnijās – uzraksts “Izglītības un zinātnes ministrija”.

2.Leņķiekavās norādīto informāciju ieraksta vai iespiež atbilstoši katram konkrētajam gadījumam. Pārējais teksts ir iespiests un identisks.

Izglītības un zinātnes ministre B.Rivža

 


4.pielikums

Ministru kabineta

2006.gada 6.novembra noteikumiem Nr.913

04.JPG (60112 bytes)

Piezīmes.

1.O – aizsardzības elements – holo­gramma, kurā attēlots papildinātais mazais valsts ģerbonis, zem kura puslokā novietots uzraksts “Vispārējā pamatizglītība” vai “Vispārējā vidējā izglītība”, bet fonā horizontālās līnijās – uzraksts “Izglītības un zinātnes ministrija”.

2.Leņķiekavās norādīto informāciju ieraksta vai iespiež atbilstoši katram konkrētajam gadījumam. Pārējais teksts ir iespiests un identisks.

Izglītības un zinātnes ministre B.Rivža

 


5.pielikums

Ministru kabineta

2006.gada 6.novembra noteikumiem Nr.913

Sertifikāts

05.JPG (40286 bytes)

Piezīmes.

1. 06.JPG (590 bytes) – aizsardzības elements – holo­gramma, kurā attēlots papildinātais mazais valsts ģerbonis un Izglītības satura un eksaminācijas centra saīsinātais un pilnais nosaukums, bet fonā horizontālās līnijās – uzraksts “Izglītības un zinātnes ministrija”.

2.Leņķiekavās norādīto informāciju ieraksta vai iespiež atbilstoši katram konkrētajam gadījumam. Pārējais teksts ir iespiests un identisks visos sertifikātos.

3. Eksāmenu skaits katrā sertifikātā var būt atšķirīgs.

Izglītības un zinātnes ministre B.Rivža

 


6.pielikums

Ministru kabineta

2006.gada 6.novembra noteikumiem Nr.913

Sertifikāts

07.JPG (42534 bytes)

Piezīmes.

1. 06.JPG (590 bytes) – aizsardzības elements – holo­gramma, kurā attēlots papildinātais mazais valsts ģerbonis un Izglītības satura un eksaminācijas centra saīsinātais un pilnais nosaukums, bet fonā horizontālās līnijās – uzraksts “Izglītības un zinātnes ministrija”.

2.Leņķiekavās norādīto informāciju ieraksta vai iespiež atbilstoši katram konkrētajam gadījumam. Pārējais teksts ir iespiests un identisks visos sertifikātos.

3. Eksāmenu skaits katrā sertifikātā var būt atšķirīgs.

Izglītības un zinātnes ministre B.Rivža

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!