Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2006. gada 5. oktobra Latvijas Okupācijas muzeja likums. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 26.10.2006., Nr. 171 https://www.vestnesis.lv/ta/id/146475

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Konvenciju par kibernoziegumiem un Konvencijas par kibernoziegumiem Papildu protokolu par rasisma un ksenofobijas noziedzīgajiem nodarījumiem, kas tiek izdarīti datorsistēmās

Vēl šajā numurā

26.10.2006., Nr. 171

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 05.10.2006.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:
Latvijas Okupācijas muzeja likums
1.pants. Likuma mērķis un darbība

(1) Šā likuma mērķis ir sekmēt Latvijas Okupācijas muzeja krājuma — īpašas un nozīmīgas Latvijas kultūras mantojuma sastāvdaļas — saglabāšanu un papildināšanu, kā arī muzeja zinātniski pētnieciskā un sabiedrību izglītojošā procesa attīstību.

(2) Šis likums regulē valsts un pašvaldību institūciju un Latvijas Okupācijas muzeja attiecības ar muzeja darbību saistītajā jomā.

(3) Likumā lietotie termini atbilst Muzeju likumā lietotajiem terminiem, ja šajā likumā nav noteikts citādi.
2.pants. Latvijas Okupācijas muzejs

(1) Latvijas Okupācijas muzejs (turpmāk — Muzejs) ir privāts muzejs. Muzeja krājums ir Latvijas Okupācijas muzeja biedrības īpašums. Muzejs atrodas Rīgā, Latviešu Strēlnieku laukumā 1.

(2) Muzeja darbību reglamentē šis likums, Muzeju likums un citi normatīvie akti, kā arī Muzeja nolikums.

(3) Muzeja nolikumu apstiprina Latvijas Okupācijas muzeja biedrība.
3.pants. Muzeja uzdevumi

(1) Atbilstoši šā likuma 4.pantā un Muzeju likumā noteiktajam Muzejs valsts kultūrpolitikas ietvaros veic šādus uzdevumus:

1) vāc, saglabā, dokumentē un pētī dokumentus, fotoattēlus, rakstveida, mutvārdu un materiālās liecības un citas kultūras vērtības par Latvijas valsts, zemes un tautas likteni Padomju Savienības un nacionālsociālistiskās Vācijas okupācijas laikā no 1940.gada līdz 1991.gadam, par okupācijas priekšvēsturi un okupācijas radītajām sekām;

2) pilnveido Muzeju kā sabiedrībai pieejamu zinātniski pētniecisku un izglītojošu informācijas centru;

3) nodrošina Muzeja krājuma pieejamību plašai sabiedrībai, attīstot Muzeju kā kultūras tūrisma objektu, kura mērķis ir informēt un izglītot sabiedrību par Latvijas vēsturi 51 okupācijas gada laikā un okupācijas ietekmi uz valsts, tautsaimniecības, sabiedrības un kultūras attīstību;

4) nodrošina Muzeja krājuma pieejamību pētniekiem;

5) nekomerciālos nolūkos nodrošina valsts noteikto uzdevumu izpildi Muzeja kompetences jomā — oficiālo un darba vizīšu apkalpošanu Muzejā un to delegāciju vai pārstāvju iepazīstināšanu ar Latvijas vēstures faktiem par 51 gadu ilgo okupācijas periodu un tā skaidrošanu;

6) nodrošina citu atsevišķu valsts noteikto uzdevumu izpildi Muzeja kompetences jomā;

7) izmanto Muzeja telpas un krājumu citiem šajā likumā neminētiem valstij nozīmīgiem mērķiem, par ko valsts un Muzejs vienojas atsevišķi.

(2) Veicot šā panta pirmajā daļā noteiktos uzdevumus, Muzejs atrodas Kultūras ministrijas funkcionālā pārraudzībā.

(3) Muzejs ik gadu sniedz Muzeju valsts pārvaldei pārskatu par tam deleģēto uzdevumu izpildi.
4.pants. Muzeja finansēšana un valsts budžeta dotācijas izlietojums

(1) Gadskārtējā valsts budžeta likumā paredzēto finanšu līdzekļu apmērā valsts piedalās Muzeja finansēšanā, paredzot finansējumu šādiem mērķiem:

1) Muzeja krājuma saglabāšanai, papildināšanai (materiālu iepirkšanai, ekspedīcijām), fiziskajai drošībai (apsardzei, apdrošināšanai un ugunsdrošības tehnikai);

2) Muzeja krājuma izpētei un izmantošanai;

3) sabiedrības izglītošanai un kultūrvēsturisko vērtību popularizēšanai, veidojot ekspozīcijas un izstādes, kā arī izmantojot citus ar Muzeja darbu saistītus izglītošanas un popularizēšanas veidus;

4) mikroklimata uzturēšanas iekārtām, Muzeja priekšmetu konservācijai un restaurēšanai;

5) starptautiskai sadarbībai;

6) citiem mērķiem Muzeja darbības nodrošināšanai.

(2) No valsts budžeta piešķirtās dotācijas pārvaldīšanai Muzeja īpašnieks izveido atsevišķu pārvaldes institūciju. Tās izveidošanas kārtību un darbību reglamentē Muzeja nolikums.

(3) Pārskatu par Muzejam piešķirto valsts budžeta dotācijas izlietojumu šā panta otrajā daļā minētā pārvaldes institūcija sagatavo likumā "Par budžetu un finanšu vadību" noteiktajā kārtībā un iesniedz Kultūras ministrijai.

(4) Pašvaldības var piedalīties Muzeja finansēšanā.
5.pants. Muzeja darbības noteikumi

(1) Muzejs var saņemt valsts budžeta dotāciju, ja ir ievēroti šādi nosacījumi:

1) Muzejs ir akreditēts atbilstoši Muzeju likumā noteiktajai akreditācijas kārtībai un saglabā akreditēta muzeja statusu;

2) Muzeja krājums ir iekļauts Nacionālā krājuma sastāvā;

3) Muzejs nodrošina krājuma saglabāšanu.

(2) Muzejs nedrīkst atsavināt vai izņemt Muzeja priekšmetus vai kolekcijas no Muzeja krājuma bez Muzeju valsts pārvaldes atļaujas.

(3) Uz Nacionālajā krājumā iekļauto Muzeja krājumu attiecas Muzeju likuma noteikumi.

(4) Lietojuma tiesība uz nekustamo īpašumu Rīgā, Latviešu Strēlnieku laukumā 1 — uz zemi 2400 kvadrātmetru platībā un būvi (īpašuma tiesības nostiprinātas Rīgas pilsētai Rīgas pilsētas zemesgrāmatu nodaļas nodalījumā nr.14557, kadastra numurs 0100 001 0095) — kā lietu tiesība nostiprināma zemesgrāmatā par labu Muzeja krājuma īpašniekam Muzeja darbības nodrošināšanai un Muzeja krājuma izvietošanai.
Pārejas noteikums
Šā likuma 5.panta ceturtā daļa stājas spēkā pēc tam, kad nekustamais īpašums Rīgā, Latviešu Strēlnieku laukumā 1 ierakstīts zemesgrāmatā uz valsts vārda Finanšu ministrijas personā.
Likums Saeimā pieņemts 2006.gada 5.oktobrī.
Valsts prezidente V.Vīķe-Freiberga
Rīgā 2006.gada 26.oktobrī

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!