Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija publicē:
  • lēmumus par tarifu aprēķināšanas metodiku un lēmumus, ar kuriem noteikts tarifs;
  • noteikumus par Regulatoram regulāri iesniedzamās informācijas veidiem, apjomu un iesniegšanas termiņiem;
  • vispārējās atļaujas noteikumus;
  • ziņojumus par izmaksu aprēķināšanas un attiecināšanas metodikas ievērošanu un ziņojumus, kuros informē par universālā pakalpojuma saistību tīrajām izmaksām.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2006. gada 27. septembra lēmums Nr. 237 "Par akciju sabiedrības "Latvenergo" filiāles "Rīgas termoelektrostacijas" ražotnē TEC-2 saražotās siltumenerģijas un elektroenerģijas tarifiem". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 4.10.2006., Nr. 158 https://www.vestnesis.lv/ta/id/144917

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

1992.gada 14.aprīļa sēdes stenogramma
Rīta sēdē

Vēl šajā numurā

04.10.2006., Nr. 158

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 237

Pieņemts: 27.09.2006.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.237

Rīgā 2006.gada 27.septembrī (prot. Nr.40(305), 4.p.)

Par akciju sabiedrības “Latvenergo” filiāles “Rīgas termoelektrostacijas” ražotnē TEC-2 saražotās siltumenerģijas un elektroenerģijas tarifiem

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Komisija) 2006.gada 26.jūnijā saņēma akciju sabiedrības “Latv­energo”, vienotais reģistrācijas numurs: 40003032949, juridiskā adrese: Pulkveža Brieža iela 12, Rīga, LV–1230, (turpmāk – AS “Latvenergo”) iesniegumu (2006.gada 22.jūnija vēstule Nr.01VL00-19/1509) ar lūgumu apstiprināt AS “Latvenergo” filiāles “Rīgas termoelektrostacijas” ražotnē TEC-2 saražotās siltumenerģijas un elektroenerģijas tarifus un vēstulei pievienoto tarifu projektu.

Izvērtējot AS “Latvenergo” iesniegto filiāles “Rīgas termoelektrostacijas” ražotnē TEC-2 saražotās siltumenerģijas un elektroenerģijas tarifu projektu, Komisija konstatē un secina:

1. Iesniegtais AS “Latvenergo” filiāles “Rīgas termoelektrostacijas” ražotnē TEC-2 saražotās siltumenerģijas un elektroenerģijas tarifu projekts ir aprēķināts saskaņā ar Komisijas padomes 2005.gada 21.decembra lēmumu Nr.311 apstiprināto Koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas un koģenerācijas stacijā ar jaudu virs četriem megavatiem saražotās elektroenerģijas tarifu aprēķināšanas metodiku (turpmāk – Metodika) un atbilst likuma “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” 19.panta pirmajai daļai un 20.pantam.

2. AS “Latvenergo” paziņojums par AS “Latvenergo” ražotnes TEC-2 elektroenerģijas un siltumenerģijas tarifu projektu bija publicēts 2006.gada 11.jūlijā laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” Nr.108(3476). 2006.gada 15.augustā Komisija saņēma vēstuli Nr.22-1/5158 no akciju sabiedrības “Rīgas Siltums” ar lūgumu paātrināt AS “Latvenergo” ražotnes TEC-2 tarifu izvērtēšanu un apstiprināšanu. Citi priekšlikumi un ieteikumi par AS “Latvenergo” filiāles “Rīgas termoelektrostacijas” ražotnē TEC-2 saražotās siltumenerģijas un elektroenerģijas tarifu projektu Komisijā nav saņemti.

3. AS “Latvenergo” jauna tarifu projekta iesniegšanu pamato ar dabasgāzes tarifu izmaiņām un uzsākto ražotnes TEC-2 rekonstrukciju.

4. Atbilstoši Komisijas padomes 2003.gada 6.augusta lēmumam Nr.206 “Par valsts akciju sabiedrības “Latvenergo” filiāles “Rīgas Termoelektrostacijas” ražotnē TEC-2 saražotās siltumenerģijas un elektroenerģijas tarifiem” ražotnes TEC-2 pirmais tarifu pārskata cikls sākās 2003.gada 1.oktobrī.

Otrā tarifu pārskata cikla laikā ir iespējams paaugstināt ražotnes TEC-2 efektivitāti saistībā ar

a) pārdotās elektroenerģijas daudzuma un līdz ar to ieņēmumu no elektroenerģijas pārdošanas palielināšanos pēc jaunā koģenerācijas bloka nodošanas ekspluatācijā;

b) vienas megavatstundas elektroenerģijas ražošanai nepieciešamo pastāvīgo izmaksu samazināšanās sakarā ar elektroenerģijas pārdošanas apjomu palielināšanos;

c) kurināmā izmantošanas lietderības koeficientu palielinājumu saistībā ar ražotnes TEC-2 rekonstrukciju. Tā rezultātā samazinātos vienas vienības siltuma un elektroenerģijas ražošanai patērētais kurināmā daudzums.

TEC-2 efektivitātes izmaiņas ražotnes rekonstrukcijas rezultātā tarifu pārskata cikla otrajā un trešajā gadā ir novērtētas 3,5% apmērā.

Saskaņā ar Metodikas 36., 38., 43.un 51.punktu un pamatojoties uz likuma “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” 9.panta pirmās daļas 1. un 3.punktu un otro daļu, 19.panta septīto daļu, 20.pantu, 21.panta septīto daļu,

padome nolemj:

1. Apstiprināt AS “Latvenergo” filiāles “Rīgas termoelektrostacijas” ražotnē TEC-2 saražotās:

1.1. siltumenerģijas tarifu

1.1.1. enerģijas komponente – 12,41 Ls/MWh (bez pievienotās vērtības nodokļa);

1.1.2. jaudas komponente – 2,14 tūkst. Ls/MW gadā (bez pievienotās vērtības nodokļa);

1.2. elektroenerģijas tarifu

1.2.1. enerģijas komponente – 16,70 Ls/MWh (bez pievienotās vērtības nodokļa);

1.2.2. jaudas komponente – 41,05 tūkst. Ls/MW gadā (bez pievienotās vērtības nodokļa).

2. Noteikt, ka lēmuma 1.punktā apstiprinātie tarifi ir spēkā no 2006.gada 1.novembra.

3. Noteikt, ka lēmuma 1.punktā apstiprinātie tarifi ir tarifu griesti tarifu pārskata cikla bāzes gadam.

4. Noteikt tarifu pārskata cikla otrajam un trešajam gadam AS “Latvenergo” filiāles “Rīgas termoelektrostacijas” ražotnei TEC-2 efektivitātes izmaiņu faktoru 3,5%.

5. Noteikt, ka 2006.gada 1.novembrī spēku zaudē Komisijas 2005.gada 28.septembra lēmums Nr.196 (prot.Nr.41 (250), 3.p.) “Par akciju sabiedrības “Latvenergo” filiāles “Rīgas termoelektrostacijas” ražotnes TEC-2 saražotās siltumenerģijas un elektroenerģijas tarifiem” (publicēts 2005.gada 6.oktobrī laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” Nr.159).

Ja mainās rentabilitāti ietekmējošie faktori, Komisija var ierosināt tarifu pārskatīšanu un atcelt šo lēmumu.

Lēmums stājas spēkā ar tā pieņemšanas brīdi.

Šo lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā viena mēneša laikā no dienas, kad ieinteresētā persona uzzina vai tai vajadzēja uzzināt par pieņemto lēmumu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes priekšsēdētāja V.Andrējeva

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!

"latvijas vēstneša" lietotāju aptauja

Cienījamais Vestnesis.lv lietotāj!


Aicinām Jūs izteikt viedokli par vietnes - oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" - saturu, ērtumu un pilnveides iespējām.


Aptauja ilgs līdz 25. oktobrim