Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2006. gada 29. augusta noteikumi Nr. 708 "Valsts aģentūras "Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts" nolikums". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 1.09.2006., Nr. 140 https://www.vestnesis.lv/ta/id/142694

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.709

Bibliotēku akreditācijas noteikumi

Vēl šajā numurā

01.09.2006., Nr. 140

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 708

Pieņemts: 29.08.2006.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.708

Rīgā 2006.gada 29.augustā (prot. Nr.44 21.§)

Valsts aģentūras “Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts” nolikums

Izdoti saskaņā ar Publisko aģentūru likuma 8.panta trešo daļu

 

I.Vispārīgie jautājumi

1.Valsts aģentūra “Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts” (turpmāk – institūts) ir izglītības un zinātnes ministra pārraudzībā esošs valsts zinātniskais institūts. Izglītības un zinātnes ministrs institūta pārraudzību īsteno ar Izglītības un zinātnes ministrijas starpniecību.

2.Institūta darbības mērķis atbilstoši valsts noteiktajai zinātnes un tehnoloģiju attīstības politikai ir ar zinātniskām metodēm iegūt jaunas zināšanas un izstrādāt inovatīvas tehnoloģijas, lai sekmētu koksnes ķīmijas un polimēru ķīmijas nozares ilgtspējīgu attīstību un konkurētspēju.

II. Institūta funkcijas, uzdevumi un tiesības

3.Institūtam ir šādas funkcijas:

3.1.veikt fundamentālos pētījumus koksnes ķīmijas un polimēru ķīmijas nozarēs;

3.2.veikt lietišķos pētījumus, lai nodrošinātu to produktu izstrādi, kas iegūstami no koksnes, citas biomasas, to komponentiem un citiem atjaunojamo izejvielu resursiem;

3.3.atbilstoši kompetencei veikt zinātnisko ekspertīzi biomasas racionālas izmantošanas politikas īstenošanai un Latvijas interešu un pozīcijas pārstāvēšanai Eiropas Savienībā un starptautiskajās institūcijās un procesos;

3.4. atbilstoši kompetencei sniegt pakalpojumus pētniecības jomā;

3.5.piedalīties valsts un starptautiskos pētījumu projektos un pētniecības programmās;

3.6.sadarbībā ar augstskolām veicināt zinātnes un augstākās izglītības integrētu attīstību koksnes ķīmijas un polimēru ķīmijas nozarēs.

4. Lai īstenotu minētās funkcijas, institūts:

4.1. veicina zinātnisko pētījumu rezultātu praktisku izmantošanu;

4.2.izstrādā un īsteno izglītojošas programmas un pasākumus;

4.3.organizē zinātniskas konferences, seminārus un lekcijas;

4.4.izdod informatīvos materiālus;

4.5.veic citus uzdevumus saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kas regulē institūta zinātnisko darbību.

5.Institūtam papildus citos institūta zinātnisko darbību regulējošajos normatīvajos aktos noteiktajām tiesībām ir šādas tiesības:

5.1.pieprasīt un bez maksas saņemt no valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos no privātpersonām institūta uzdevumu izpildei nepieciešamo informāciju;

5.2.saņemt ziedojumus, dāvinājumus un ārvalstu finanšu palīdzību, piedalīties projektu konkursos, lai piesaistītu finanšu līdzekļus;

5.3.atbilstoši kompetencei sadarboties ar valsts un pašvaldību institūcijām, privātpersonām, kā arī starptautiskajām institūcijām;

5.4.normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un apmērā iekasēt maksu par institūta sniegtajiem publiskajiem pakalpojumiem;

5.5.veikt saimniecisko darbību atbilstoši institūta zinātniskās darbības virzieniem.

III. Institūta pārvalde

6.Institūtu pārvalda institūta zinātnieku koleģiāla institūcija – zinātniskā padome – un direktors. Institūta zinātnisko padomi uz pieciem gadiem ar vienkāršu balsu vairākumu ievēlē institūta zinātnieku pilnsapulce (turpmāk – pilnsapulce). Institūta direktoru uz pieciem gadiem ievēlē zinātniskā padome, bet amatā apstiprina izglītības un zinātnes ministrs.

7.Institūta direktors pilda Publisko aģentūru likumā un Zinātniskās darbī­bas likumā noteiktos pienākumus un funkcijas. Institūta direktoram ir vietnieki.

8.Pilnsapulcē piedalās institūta zinātnieki. Pilnsapulce ir tiesīga lemt, ja tajā piedalās divas trešdaļas no institūta zinātnieku kopējā skaita. Pilnsapulci sasauc pēc institūta direktora vai zinātniskās padomes priekšsēdētāja iniciatīvas vai ja to pieprasa vismaz 10% no institūta zinātniekiem.

9.Zinātniskās padomes kompetenci nosaka Zinātniskās darbības likums un institūta zinātniskās padomes nolikums, kuru apstiprina pilnsapulce.

IV. Institūta finanšu līdzekļi un manta

10. Institūta finanšu līdzekļus veido:

10.1.valsts budžeta dotācija no vispārējiem ieņēmumiem;

10.2.ieņēmumi par institūta sniegtajiem maksas pakalpojumiem un citi pašu ieņēmumi;

10.3. ziedojumi un dāvinājumi;

10.4. ārvalstu finanšu palīdzība.

11.Šo noteikumu 10.punktā minētos finanšu līdzekļus izmanto saskaņā ar institūta zinātniskās padomes apstiprinātu kārtību.

12. Institūta darbinieku atalgojumu
veido:

12.1.atalgojums, kuru darbiniekam piešķir un kura apmēru aprēķina saskaņā ar normatīvajiem aktiem par bāzes finansējuma piešķiršanas kārtību valsts zinātniskajām institūcijām un valsts augstskolu zinātniskajiem institūtiem;

12.2.atalgojums, kuru saskaņā ar Zinātniskās darbības likumu maksā no institūta noslēgto līgumu īstenošanai iegūtajiem finanšu līdzekļiem un kura apmēru nosaka atbilstoši institūta iekšējai darba samaksas politikai, kā arī pamatojoties uz institūta noslēgtajiem līgumiem.

13.Institūts rīkojas ar institūta valdījumā esošo valsts mantu un mantu, kuru institūts iegādājies savas darbības nodrošināšanai, saskaņā ar normatīvajiem aktiem un pārvaldes līgumu, ko izglītības un zinātnes ministrs slēdz ar institūta direktoru.

14.Institūts Likumā par budžetu un finanšu vadību noteiktajā kārtībā ar finanšu ministra atļauju ir tiesīgs ņemt aizņēmumus un uzņemties garantijas. Pirms finanšu ministra atļaujas saņemšanas minētajiem darījumiem institūts sagatavoto dokumentāciju saskaņo ar Izglītības un zinātnes ministriju.

V. Institūta darbības tiesiskuma nodrošināšana un pārskatu sniegšana

15.Institūta darbinieku faktisko rīcību Administratīvā procesa likumā noteiktajos gadījumos, kā arī administratīvos aktus var apstrīdēt, iesniedzot iesniegumu institūta direktoram. Institūta direktora lēmumu var pārsūdzēt tiesā.

16.Institūta direktora faktisko rīcību Administratīvā procesa likumā noteiktajos gadījumos, kā arī administratīvos aktus var apstrīdēt Izglītības un zinātnes ministrijā, iesniedzot iesniegumu institūta direktoram. Izglītības un zinātnes ministrijas lēmumu var pārsūdzēt tiesā.

17.Pārskatus par institūta funkciju izpildi un finanšu līdzekļu izlietojumu institūts iesniedz Izglītības un zinātnes ministrijā pārvaldes līgumā paredzētajā kārtībā un noteiktajos termiņos.

Ministru prezidents A.Kalvītis

Izglītības un zinātnes ministre B.Rivža

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2006.gada 2.septembri.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!