Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2006. gada 18. jūlija noteikumi Nr. 587 "Noteikumi par kārtību, kādā civilās aviācijas lidlaukus izmanto Nacionālo bruņoto spēku aviācijas gaisa kuģi, un kārtību, kādā Nacionālo bruņoto spēku aviācijas lidlaukus izmanto civilās aviācijas gaisa kuģi". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 20.07.2006., Nr. 114 https://www.vestnesis.lv/ta/id/140190

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.588

Metālmateriālu metinātāju un defektoskopistu sertificēšanas kārtība reglamentētajā sfērā

Vēl šajā numurā

20.07.2006., Nr. 114

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 587

Pieņemts: 18.07.2006.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.587

Rīgā 2006.gada 18.jūlijā (prot. Nr.38 4.§)

Noteikumi par kārtību, kādā civilās aviācijas lidlaukus izmanto Nacionālo bruņoto spēku aviācijas gaisa kuģi, un kārtību, kādā Nacionālo bruņoto spēku aviācijas lidlaukus izmanto civilās aviācijas gaisa kuģi

Izdoti saskaņā ar likuma “Par aviāciju” 29.pantu

 

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā civilās aviācijas lidlaukus izmanto Nacionālo bruņoto spēku aviācijas gaisa kuģi, un kārtību, kādā Nacionālo bruņoto spēku aviācijas lidlaukus izmanto civilās aviācijas gaisa kuģi. Noteikumi neskar citos normatīvajos aktos noteiktās prasības attiecībā uz lidlauku izmantošanu, tai skaitā attiecīgu līgumu slēgšanu par lidlauku izmantošanu.

2. Nacionālo bruņoto spēku aviācijas gaisa kuģi civilās aviācijas lidlaukus izmanto saskaņā ar civilās aviācijas lidlauku ekspluatācijas nosacījumiem. Civilās aviācijas gaisa kuģi Nacionālo bruņoto spēku aviācijas lidlaukus izmanto saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku aviācijas lidlauku ekspluatācijas nosacījumiem.

3. Civilās aviācijas gaisa kuģi Nacionālo bruņoto spēku aviācijas lidlaukus var izmantot, ja tie atbilst civilās aviācijas lidlauku ekspluatācijas nosacījumiem un normatīvajiem aktiem, kas nosaka civilās aviācijas darbību. Civilās aviācijas gaisa kuģi var izmantot Nacionālo bruņoto spēku aviācijas lidlaukus gaisa pārvadājumiem, ja Nacionālo bruņoto spēku aviācijas lidlauki vai to daļas un iekārtas, ko izmanto šādu pārvadājumu apkalpošanai, ir sertificētas atbilstoši civilo aviācijas lidlauku sertifikācijas prasībām.

4. Informāciju, kas civilās aviācijas gaisa kuģiem nepieciešama Nacionālo bruņoto spēku aviācijas lidlauku izmantošanai, Aizsardzības ministrija pēc saskaņošanas ar valsts aģentūru “Civilās aviācijas aģentūra” iesniedz Latvijas Republikas gaisa telpas izmantošanas un gaisa satiksmes organizēšanas valsts komercsabiedrībai publicēšanai dokumentā “Aeronavigācijas informācijas publikācija”.

5. Gaisa kuģi, kuriem draud briesmas vai kuri ir briesmās, vai kuri ir cietuši nelaimes gadījumos, var izmantot jebkuru lidlauku Latvijas Republikas teritorijā.

6. Ja sporta biedrība aktīvi darbojas civilās aviācijas sporta jomā un organizē jauniešu izglītošanu un atpūtu vai sadarbojas ar Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes centru, sporta biedrība bez maksas izmanto Nacionālo bruņoto spēku aviācijas lidlaukus civilās aviācijas sporta un aviācijas propagandas pasākumiem saskaņā ar līgumu, kas noslēgts ar Aizsardzības ministriju, un normatīvajiem aktiem, kas regulē civilās aviācijas sporta jomu, sedzot tikai to pakalpojumu izmaksas, kurus sniedz Nacionālo bruņoto spēku aviācijas lidlauku dienesti. Par sporta biedrības aktīvu darbību aviācijas jomā uzskata vismaz vienu no šādiem kritērijiem:

6.1. sporta biedrība kalendāra gadā nodrošina ne mazāk kā 500 lēcienu ar izpletni;

6.2. sporta biedrība kalendāra gadā veic vismaz 30 stundu lidojumu;

6.3. sporta biedrība kalendāra gadā ir pārstāvējusi valsti vismaz vienās starptautiskās civilās aviācijas sporta sacensībās.

7. Pirms šo noteikumu 6.punktā minētā līguma noslēgšanas:

7.1. sporta biedrība iesniedz rakstisku iesniegumu Aizsardzības ministrijā. Iesniegumā norāda, kuru Nacionālo bruņoto spēku aviācijas lidlauku sporta biedrība vēlas izmantot, un lidlauka izmantošanas termiņu. Iesniegumam pievieno šādu dokumentu kopijas (uzrādot oriģinālu):

7.1.1. statūti;

7.1.2. reģistrācijas apliecība;

7.1.3. to sporta biedrības biedru saraksts, kuri darbosies Nacionālo bruņoto spēku aviācijas lidlaukā. Sarakstā norāda biedra vārdu, uzvārdu un personas kodu;

7.1.4. dokumentus, kas apstiprina vismaz vienu no šo noteikumu 6.punktā minētajiem kritērijiem;

7.2. Aizsardzības ministrija pēc šo noteikumu 7.1.apakšpunktā minētā iesnieguma saņemšanas pieprasa valsts drošības iestāžu viedokli par sporta biedrību un sagatavo līgumu par Nacionālo bruņoto spēku aviācijas lidlauka izmantošanu. Līgumā nosaka sporta biedrības pienākumus, tiesības un atbildību attiecībā uz Nacionālo bruņoto spēku aviācijas lidlauka izmantošanu.

8. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 1995.gada 25.aprīļa noteikumus Nr.121 “Noteikumi par kārtību, kādā civilā aviācija un militārā aviācija izmanto lidlaukus” (Latvijas Vēstnesis, 1995, 67.nr.; 2005, 206.nr.).

Ministru prezidents A.Kalvītis

Aizsardzības ministrs A.Slakteris

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2006.gada 21.jūliju.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!