Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 21.12.2000., Nr. 465 https://www.vestnesis.lv/ta/id/13836-par-atbilzu-sniegsanu-uz-deputatu-jautajumiem

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Saeimas Prezidija lēmums

Par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem

Vēl šajā numurā

21.12.2000., Nr. 465

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeimas Prezidijs

Veids: lēmums

Pieņemts: 11.12.2000.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Saeimas Prezidija lēmums

Par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem

2000. gada 14. decembrī pulksten 17

Saeimas Prezidijs nolemj:

Izziņot jautājumus, uz kuriem tiks sniegtas atbildes 2000. gada 14. decembrī pulksten 17.

1. Dokuments, reģ. Nr. 79

Deputātu B.Cileviča, M.Lujāna, J.Sokolovska, A.Klementjeva un J.Plinera jautājums

LR Ministru prezidentam A.Bērziņa kungam:

Par nelikumīgo atteikumu dzīvokļu privatizācijai un Satversmes tiesas 2000. gada 31. oktobra sprieduma izpildi

Augsti godātais A.Bērziņa kungs!

Š.g. 31. oktobrī Satversmes tiesa ar savu spriedumu atzina par likumam neatbilstošiem un spēkā neesošiem no izdošanas brīža Ministru kabineta rīkojumus Nr. 128 (1999. gada 18. martā) un Nr. 717 (1995. gada 23. novembrī). Līdz ar šā sprieduma pieņemšanu tika novērsti jebkuri formāli šķēršļi dzīvokļu privatizācijai valsts dzīvojamā mājā Rīgā, Elizabetes ielā 57. Neskatoties uz šo Satversmes tiesas spriedumu, valsts akciju sabiedrības "Diplomātiskā servisa aģentūra" vadība joprojām atsakās izsniegt šīs mājas iedzīvotājiem izziņas, kas ir nepieciešamas privatizācijas procedūras uzsākšanai, atsaucoties uz nepieciešamību pieņemt kādu speciālu MK lēmumu. Šī atruna ir tikpat nelikumīga kā VAS "Diplomātiskā servisa aģentūra" iepriekšējā rīcība, ko Satversmes tiesa atzina par likumam neatbilstošu. Saskaņā ar likuma "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju" normām nekādi speciāli MK lēmumi nav vajadzīgi, lai nodotu valsts daudzdzīvokļu mājās esošos dzīvokļus īpašumā līdz dzīvojamās mājas privatizācijai. Tādējādi VAS "Diplomātiskā servisa aģentūra" vadība turpina pārkāpt mājas Rīgā, Elizabetes ielā 57, iedzīvotāju tiesības, ignorējot Satversmes tiesas spriedumu.

Šajā sakarā lūdzam Jūs atbildēt uz šādiem jautājumiem:

1. Vai Jūs esat informēts par Satversemess tiesas spriedumu un VAS "Diplomātiskā servisa aģentūra" vadības tālāko rīcību šajā jautājumā?

2. Vai Jūs neuzskatāt par vajadzīgu, izmantojot savas pilnvaras, panākt, lai VAS "Diplomātiskā servisa aģentūra" vadība ievērotu likumā paredzētās Latvijas iedzīvotāju tiesības (piem., ar minētās VAS pilnvarnieku palīdzību), kā arī tiktu sodītas amatpersonas, kas ir vainīgas cilvēktiesību pārkāpumos?

3. Vai jūs atbalstāt praksi, ka neizīrētie un speciāli no īrniekiem atbrīvotie dzīvokļi valsts īpašumā esošajās dzīvojamās mājās tiek piešķirti nevis maznodrošinātām personām, bet augsti stāvošām amatpersonām (piem., mājā Elizabetes ielā 57 — ārlietu ministram I.Bērziņam)? Vai tiek plānota citu dzīvokļu piešķiršana šajā mājā citām valdības amatpersonām vai Saeimas deputātiem?

 

2. Dokuments, reģ. Nr. 81

Deputātu I.Burvja, E.Baldzēna, L.Bojāra, O.Zvejsalnieka, V.Lauska jautājums

Latvijas Republikas ekonomikas ministram Aigaram Kalvītim:

Par VAS "Latvenergo" valsts pilnvarnieku izvēli

Pamatojoties uz masu saziņas līdzekļos iegūto nepilnīgo informāciju, lūdzam atbildēt uz šādiem jautājumiem:

1. Kāds ir likumīgais pamats VAS "Latvenergo", kas ir valsts, nevis valdības partiju īpašums, veidot politisku pārvaldi valsts pilnvarnieku un padomes personā? Atbildē lūdzam norādīt konkrētas likuma normas, kas to nosaka.

2. Kāpēc šīs personas tiek izraudzītas pēc partijiskās piederības valdības koalīcijai, nevis pēc profesionālisma principiem atklāta konkursa rezultātā?

3. Kāpēc par valsts pilnvarniekiem tiek ieceltas personas, kuras neievēro likumus: nevar pierādīt savu deklarēto skaidras naudas uzkrājumu izcelsmi, ir pārkāpušas Korupcijas novēršanas likumu, kā arī agrāk nolaidīgi slēgušas darījumus ("Lattelekom"), ar ko valstij nodarīti ievērojami zaudējumi?

Saeimas priekšsēdētāja vietā

Rīgā 2000. gada 11. decembrī Saeimas priekšsēdētāja biedrs R.Pīks

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!