Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2006. gada 20. jūnija noteikumi Nr. 482 "Noteikumi par dabasgāzes pārvades sistēmas operatora ikgadējo novērtējuma ziņojumu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 22.06.2006., Nr. 97 https://www.vestnesis.lv/ta/id/138153

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.483

Noteikumi par iekārtu elektromagnētisko saderību

Vēl šajā numurā

22.06.2006., Nr. 97

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 482

Pieņemts: 20.06.2006.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.482

Rīgā 2006.gada 20.jūnijā (prot. Nr.33 11.§)
Noteikumi par dabasgāzes pārvades sistēmas operatora ikgadējo novērtējuma ziņojumu
Izdoti saskaņā ar Enerģētikas likuma 43.1panta otro daļu
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā dabasgāzes pārvades sistēmas operators (turpmāk - operators) izstrādā un iesniedz Ekonomikas ministrijā un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā piegādes un patēriņa atbilstības un valsts dabasgāzes apgādes drošuma novērtējuma ziņojumu (turpmāk - ikga­dējais novērtējuma ziņojums), kā arī nosaka prasības attiecībā uz ikgadējā novērtējuma ziņojuma saturu.
2. Sistēmas dalībnieki mēneša laikā pēc operatora pieprasījuma saņem­šanas sniedz tam informāciju, kas nepieciešama ikgadējā novērtējuma ziņojuma izstrādāšanai.
3. Operators analizē informāciju, kuru tam iesniedz sistēmas dalībnieki un gāzes krātuves operators un kuru tas saņēmis no sadarbības partneriem - citu valstu operatoriem, ar kuriem tiek veikta dabasgāzes apmaiņa, un sagatavo ikgadējo novērtējuma ziņojumu.
4. Ikgadējā novērtējuma ziņojumā ietver šādas sadaļas:

4.1. esošais dabasgāzes pieprasījums valstī iepriekšējā gadā, norādot:

4.1.1. dabasgāzes patēriņu pa mēnešiem;

4.1.2. maksimālo dabasgāzes patēriņu diennaktī ziemā un minimālo dabasgāzes patēriņu diennaktī vasarā;

4.2. dabasgāzes pieprasījuma prognoze vismaz turpmākajiem 10 gadiem;

4.3. vērtējums par attiecīgu dabasgāzes piegādes un patēriņa atbilstību pārskata periodā un prognozi 10 gadu periodam, norādot:

4.3.1. dabasgāzes patēriņu gadā;

4.3.2. informāciju par starpvalstu dabasgāzes tirdzniecības apjomiem iepriekšējā gadā;

4.3.3. pazemes gāzes krātuvē iesūknēto dabasgāzes apjomu;

4.3.4. pazemes gāzes krātuves aktīvās dabasgāzes apjomu iesūknēšanas pabeigšanas brīdī;

4.3.5. no gāzes krātuves izņemto dabasgāzes apjomu, atsevišķi norādot apjomu, kas izņemts patēriņam valstī, un apjomus, kas izņemti nodošanai citu valstu pārvades sistēmās:

4.3.5.1. gadā;

4.3.5.2. diennaktī ar maksimālo gāzes patēriņu valstī;

4.3.5.3. stundā ar maksimālo dabasgāzes patēriņu;

4.3.6. operatora vērtējumu par periodiem iepriekšējā gadā, kuros dabasgāzes piegāde nav bijusi adekvāta pieprasījumam, un priekšlikumus par iespējamiem risinājumiem tās nodrošināšanai vismaz turpmākajiem 10 gadiem. Priekšlikumi var ietvert gan ieteikumus jaunu pārvades jaudu attīstīšanai konkrētās vietās, gan arī patēriņa vadības pasākumus (arī jaunu sistēmas objektu izbūvi);

4.3.7. operatora secinājumus par dabasgāzes pieejamību visu lietotāju nodrošināšanai ar dabasgāzi iepriekšējā gadā un vismaz turpmākajiem 10 gadiem;

4.4. informācija par dabas gāzes pārvades sistēmas atbilstību pieprasī­jumam un uzturēšanas kvalitāti:

4.4.1. dabasgāzes pārvades sistēmas stāvoklis dabasgāzes transportēšanai un sistēmas spēja nodrošināt sistēmas netraucētu funkcionēšanu viena sistēmas objekta iztrūkuma gadījumā, ietverot informāciju par operatora (arī kopīgi ar citiem operatoriem) plānotajiem pasākumiem drošai sistēmu darbībai vismaz turpmākajiem 10 gadiem;

4.4.2. informācija par plānotajiem jauniem starpvalstu savienojumiem vismaz turpmākajiem 10 gadiem;

4.4.3. operatora secinājumi par dabasgāzes pārvades sistēmas drošumu un pietiekamību visu lietotāju drošai apgādei ar dabasgāzi iepriekšējā gadā un vismaz turpmākajiem 10 gadiem;

4.5. informācija par būvējamiem objektiem un plānotajām dabasgāzes pārvades jaudām un pasākumiem, kas tiek veikti maksimāla pieprasījuma gadījumā un viena vai vairāku piegādātāju iztrūkuma gadījumā.
5. Operators ikgadējo novērtējuma ziņojumu (elektroniski un papīra formā) katru gadu līdz 1.jūnijam iesniedz Ekonomikas ministrijā un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā.
6. Ekonomikas ministrija ikgadējo novērtējuma ziņojumu publicē ministrijas mājas lapā internetā un nosūta Eiropas Komisijai.
7. 2006.gadā operators ikgadējo novērtējuma ziņojumu (elektroniski un papīra formā) iesniedz Ekonomikas ministrijā un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā līdz 1.oktobrim.
Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvu
Noteikumos iekļautas tiesību normas, kas izriet no Eiropas Parlamenta un Padomes 2003.gada 26.jūnija Direktīvas 2003/55/EK par kopīgiem noteikumiem attiecībā uz iekšējo dabasgāzes tirgu un par Direktīvas 98/30/EK atcelšanu.
Ministru prezidents A.Kalvītis

Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs O.Spurdziņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!