Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2006. gada 6. jūnija noteikumi Nr. 462 "Grozījumi Ministru kabineta 2005.gada 2.augusta noteikumos Nr.579 "Noteikumi par ierobežojumiem zāļu lietošanā dzīvniekiem un dzīvnieku un dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktu apriti, ja dzīvniekiem ievadītas lietošanas ierobežojumiem pakļautās zāles"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 9.06.2006., Nr. 90 https://www.vestnesis.lv/ta/id/137109

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Rēzeknes pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.11

Par sociālo palīdzību Rēzeknes pilsētas pašvaldībā

Vēl šajā numurā

09.06.2006., Nr. 90

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 462

Pieņemts: 06.06.2006.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.462

Rīgā 2006.gada 6.jūnijā (prot. Nr.31 23.§)
Grozījumi Ministru kabineta 2005.gada 2.augusta noteikumos Nr.579 "Noteikumi par ierobežojumiem zāļu lietošanā dzīvniekiem un dzīvnieku un dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktu apriti, ja dzīvniekiem ievadītas lietošanas ierobežojumiem pakļautās zāles"
Izdoti saskaņā ar Farmācijas likuma 5.panta 11.punktu
un Veterinārmedicīnas likuma 25.panta 1.punktu
Izdarīt Ministru kabineta 2005.gada 2.augusta noteikumos Nr.579 "Noteikumi par ierobežojumiem zāļu lietošanā dzīvniekiem un dzīvnieku un dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktu apriti, ja dzīvniekiem ievadītas lietošanas ierobežojumiem pakļautās zāles" (Latvijas Vēstnesis, 2005, 122.nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt noteikumu tekstā skaitli un burtu "17b" ar skaitli un burtu "17β".

2. Izteikt 6.2.apakšpunktu šādā redakcijā:

"6.2. beta agonistus, estradiolu 17β un tā esterveidīgos atvasinājumus dzīvniekiem, kuri paredzēti pārtikas produktu iegūšanai vai no tiem iegūtie produkti paredzēti patēriņam cilvēku uzturā, izņemot gadījumus, ja minētās zāles tiek lietotas šo noteikumu 14., 16. un 16.1punktā noteiktajā kārtībā."

3. Aizstāt 10.punktā skaitļus un vārdus "14. un 16.punktā" ar skaitļiem un vārdiem "14., 16. un 16.1punktā".

4. Izteikt 11.punktu šādā redakcijā:

"11. Novietnē audzētiem dzīvniekiem terapeitiskos nolūkos atļauts lietot zāles, kuru sastāvā ir testosterons, progesterons un to atvasinājumi, ja minētās zāles ievada veterinārārsts un tiek ievērotas šādas prasības:

11.1. zāles izmanto auglības problēmu ārstēšanai vai nevēlamas grūsnības pārtraukšanai;

11.2. zāles ievada atsevišķam novietnē audzētam dzīvniekam, ja veterinārārsts pirms zāļu ievadīšanas dzīvnieku ir klīniski izmeklējis;

11.3. zāles ievada injekciju veidā, bet olnīcu disfunkcijas ārstēšanai arī vaginālo spirāļu veidā;

11.4. zāles aizliegts ievadīt implantu veidā;

11.5. pēc uzsūkšanās zāles aplikācijas vietā tiek pakļautas hidrolīzes procesam."

5. Izteikt 16.2. un 16.3.apakšpunktu šādā redakcijā:

"16.2. beta agonistus, lai govju sugas dzīvniekiem atnešanās laikā ierosinātu tokolīzi. Beta agonistus injekciju veidā ievada veterinārārsts;

16.3. beta agonistus, lai ārstētu elpošanas ceļu slimības un ierosinātu tokolīzi zirgu dzimtas dzīvniekiem, kuri nav paredzēti gaļas iegūšanai."

6. Papildināt noteikumus ar 16.1punktu šādā redakcijā:

"16.1 Beta agonistus nav atļauts lietot terapeitiskos nolūkos dzīvniekiem, kuri paredzēti dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktu iegūšanai vai vaislas dzīvniekiem reproduktīvā cikla beigās, izņemot gadījumus, ja beta agonisti tiek lietoti šo noteikumu 16.2.apakšpunktā noteiktajā kārtībā."

7. Izteikt 19.punktu šādā redakcijā:

"19. Dienests atbilstoši kompetencei bez iepriekšēja brīdinājuma veic pārbaudes, lai:

19.1. atklātu šajos noteikumos minēto aizliegto vai ierobežojumiem pakļauto zāļu glabāšanu, kuras lieto, lai veicinātu tādu dzīvnieku nobarošanu, no kuriem iegūst dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktus;

19.2. atklātu dzīvnieku nelegālu ārstēšanu;

19.3. pārliecinātos par dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktu iegūšanas ierobežojuma perioda ievērošanu;

19.4. pārliecinātos par ierobežojumu ievērošanu terapeitiskās ārstēšanas vai zootehniskos nolūkos, kā arī lietojot citas šajos noteikumos minētajiem zāļu lietošanas ierobežojumiem pakļautās vielas."

8. Izteikt 22. un 23.punktu šādā redakcijā:

"22. Dienests atbilstoši kompetencei bez iepriekšēja brīdinājuma kontrolē praktizējošus veterinārārstus un veterinārmedicīniskās aprūpes komersantus, kuriem atļauts izplatīt un lietot vielas ar tireostatisku, estrogēnu, androgēnu vai gestagēnu iedarbību un beta agonistus.

23. Komersants vai viņa pilnvarota persona hronoloģiskā kārtībā uzskaita šo noteikumu 22.punktā minēto zāļu iepirkto un pārdoto daudzumu un to personu vārdus, kurām šīs zāles pārdotas vai no kurām tās pirktas. Informācija ir pieejama dienestam."

9. Svītrot 27.punkta otrajā teikumā vārdus "vai kurām ir jākontrolē karences periods (zāļu izdalīšanās laiks)".
Ministru prezidents A.Kalvītis

Zemkopības ministrs M.Roze

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!