Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2006. gada 31. maija rīkojums Nr. 399 "Par Koncepciju par reprogrāfisko reproducēšanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 2.06.2006., Nr. 86 https://www.vestnesis.lv/ta/id/136527

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr.400

Grozījums Ministru kabineta 2005.gada 29.septembra rīkojumā Nr.624 "Par koncepciju "Par fizisko personu ienākumu gūšanas kontroles pilnveidošanu""

Vēl šajā numurā

02.06.2006., Nr. 86

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: rīkojums

Numurs: 399

Pieņemts: 31.05.2006.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta rīkojums Nr.399

Rīgā 2006.gada 31.maijā (prot. Nr.30 43.§)

Par Koncepciju par reprogrāfisko reproducēšanu

1. Atbalstīt Koncepcijā par reprogrāfisko reproducēšanu ietvertā reprogrā­fiskās reproducēšanas atlīdzības maksāšanas kārtības risinājuma B-B2 variantu.

2. Noteikt Kultūras ministriju par atbildīgo institūciju koncepcijas īstenošanā.

3. Kultūras ministrijai sagatavot un kultūras ministram līdz 2006.gada 1.decembrim iesniegt noteiktā kārtībā Ministru kabinetā likumprojektu “Grozījumi Autortiesību likumā”.

4. Koncepcija īstenojama no likumā par valsts budžetu kārtējam gadam piešķirtajiem līdzekļiem.

5. Jautājumu par reprogrāfiskajai reproducēšanai piešķiramo finansējumu 1678822 latu apmērā, kas nepieciešams atlīdzības segšanai par laikposmu no 2001.gada līdz 2006.gadam un ko paredzēts izmaksāt triju gadu laikā, izskatīt Ministru kabinetā vienlaikus ar visu ministriju un citu centrālo valsts iestāžu vidēja termiņa budžeta prioritāšu pieteikumiem, sagatavojot un izskatot likumprojektu par valsts budžetu kārtējam gadam.

Ministru prezidents A.Kalvītis

Kultūras ministra vietā — finanšu ministrs O.Spurdziņš

 

 

(Ministru kabineta

2006.gada 31.maija rīkojums Nr.399)

Koncepcijas par reprogrāfisko reproducēšanu kopsavilkums

1. Risināmā jautājuma būtība

Autortiesību likuma pārejas noteikumu 3.punktā noteikts, ka autoriem un izdevējiem no 2001.gada 1.janvāra ir tiesības saņemt atlīdzību par publicētu darbu reprogrāfisko reproducēšanu1. Tā kā nav pieņemti Autor­tiesību likuma 35.panta sestajā daļā minētie Ministru kabineta noteikumi, šis nosacījums nav izpildīts.

 

2. Risinājums

Piedāvātais risinājums — grozīt Autortiesību likuma 35.panta sesto daļu, paredzot, ka:

— atlīdzības lielumu, kas maksājama par reprogrāfisko reproducēšanu, tās iekasēšanas, atmaksāšanas un izmaksāšanas kārtību nosaka mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kurā apvienojušies autortiesību subjekti, vienojoties ar personām, kuru valdījumā ir reprogrāfiskajai reproducēšanai paredzētās iekārtas un kuras nodrošina šādas reproducēšanas pieejamību trešajām personām par maksu vai bez tās, vai ar šādu personu apvienību;

— Ministru kabinets pilnvaro valsts institūciju, kas valsts pārvaldes vārdā vienojas ar mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizāciju par attiecīgās atlīdzības apmēru.

 

3. Koncepcijas īstenošanai papildus nepieciešamais finansējums un paredzētais finansēšanas avots

Koncepcijas īstenošanai sākotnēji ir nepieciešams papildu finansējums 30100 latu apmērā. Paredzētais finansēšanas avots — valsts un pašvaldību budžets.

Atlīdzības segšanai par laikposmu no 2001.gada līdz 2006.gadam ir nepieciešams finansējums 1678822 latu apmērā, izmaksājot to triju gadu laikā. Paredzētais finansēšanas avots — valsts budžets.

______________________

Piezīme.

 1 Reprogrāfiskā reproducēšana – darba faksimileksemplāru izgatavošana ar jebkura līdzekļa palīdzību fotokopējot, izņemot iespiešanu. Par reprogrāfisko reproducēšanu uzskatāma arī skenēšana vai faksimileksemplāru izgatavošana fotokopējot palielinātā vai samazinātā mērogā.

Kultūras ministra vietā — finanšu ministrs O.Spurdziņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!