Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2006. gada 23. maija noteikumi Nr. 413 "Atkritumu apsaimniekošanas atļauju izsniegšanas, pagarināšanas, pārskatīšanas un anulēšanas kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 26.05.2006., Nr. 82 https://www.vestnesis.lv/ta/id/135948

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.414

Grozījumi Ministru kabineta 2003.gada 26.augusta noteikumos Nr.476 "Noteikumi par pesticīdu atlieku kontroli augu valsts izcelsmes produktos"

Vēl šajā numurā

26.05.2006., Nr. 82

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 413

Pieņemts: 23.05.2006.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.413

Rīgā 2006.gada 23.maijā (prot. Nr.28 18.§)

Atkritumu apsaimniekošanas atļauju izsniegšanas, pagarināšanas, pārskatīšanas un anulēšanas kārtība

Izdoti saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likuma 11.panta trešo daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka atkritumu apsaimniekošanas atļauju (turpmāk — atļauja) izsniegšanas, pagarināšanas, pārskatīšanas un anulēšanas kārtību, at­ļaujās izvirzāmās prasības, kā arī atkritumu savākšanas, pārkraušanas, šķiro­šanas vai uzglabāšanas atļaujas veidlapas paraugu un atkritumu pārvadāšanas atļaujas veidlapas paraugu.

2. Atkritumu savākšanas, pārkraušanas, šķirošanas vai uzglabāšanas at­ļauja personai nav jāsaņem, ja tai ir A vai B kategorijas piesārņojošas darbības atļauja, kurā noteikti atkritumu savākšanas, pārkraušanas, šķirošanas vai uzglabāšanas nosacījumi.

 

II. Iesniegums atļaujas saņemšanai

3. Atļaujas pieprasītājs (persona, kura veic vai vēlas veikt atkritumu savākšanu, pārkraušanu, šķirošanu, uzglabāšanu vai pārvadāšanu, tajā skaitā iz­lietotā stikla iepakojuma iepirkšanas punktu īpašnieks) pirms attiecīgās darbības uzsākšanas vai atļaujas derīguma termiņa beigām iesniedz Valsts vides dienesta attiecīgajā reģionālajā vides pārvaldē vienu no šādiem iesniegumiem:

3.1. iesniegumu atkritumu savākšanas, pārkraušanas, šķirošanas vai uzgla­bā­šanas atļaujas saņemšanai (1.pielikums);

3.2. iesniegumu atkritumu pārvadāšanas atļaujas saņemšanai (2.pieli­kums).

4. Iesniegumā norādītās informācijas patiesumu apstiprina persona, kas atbilstoši dibināšanas dokumentos noteiktajām vai saskaņā ar attiecīgu pilnvaru piešķirtajām tiesībām ir pilnvarota pārstāvēt komersantu.

5. Lai saņemtu atkritumu savākšanas, pārkraušanas, šķirošanas vai uzglabāšanas atļauju, atļaujas pieprasītājs iesniegumam pievieno attiecīgo infor­māciju:

5.1. ziņas par atkritumu savākšanu:

5.1.1. plānotais atkritumu savākšanas sistēmas veids un apraksts;

5.1.2. atkritumu savākšanā izmantojamo specializēto transportlīdzekļu sa­raksts;

5.2. ziņas par atkritumu pārkraušanu:

5.2.1. atkritumu pārkraušanas vietu plāns (skiču projektu kopijas);

5.2.2. atkritumu pārkraušanā izmantotā tehnika (norāda katrai pārkrau­šanas vietai);

5.2.3. pārkraujamo atkritumu daudzums (kubikmetri vai tonnas) gada laikā (norāda katrai pārkraušanas vietai);

5.3. ziņas par atkritumu šķirošanu:

5.3.1. atkritumu šķirošanas vietu adreses;

5.3.2. atkritumu šķirošanā izmantoto tehnisko paņēmienu un aprīkojuma apraksts;

5.4. ziņas par atkritumu uzglabāšanu:

5.4.1. atkritumu uzglabāšanas vietu adreses;

5.4.2. atkritumu uzglabāšanai izmantotā aprīkojuma raksturojums (norāda katrai atkritumu uzglabāšanas vietai).

6. Lai saņemtu atkritumu pārvadāšanas atļauju, atļaujas pieprasītājs iesniegumam pievieno šādu informāciju:

6.1. ja tiek pārvadāti bīstamie atkritumi:

6.1.1. bīstamo atkritumu pārvadājumiem izmantoto transportlīdzekļu saraksts un sertifikātu kopijas, kas apliecina šo transportlīdzekļu piemērotību bīs­tamo kravu pārvadājumiem (ja sertifikāti nepieciešami saskaņā ar norma­tīvajiem aktiem par bīstamo kravu pārvadāšanu);

6.1.2. autovadītāju saraksts, kuri atrodas darba tiesiskajās attiecībās ar atļaujas pieprasītāju un kuriem ir tiesības pārvadāt bīstamās kravas (ja šādas tiesības nepieciešamas saskaņā ar normatīvajiem aktiem par bīstamo kravu pārvadāšanu);

6.1.3. saskaņā ar Ministru kabineta 2006.gada 21.februāra noteikumiem Nr.156 “Noteikumi par drošības konsultantu (padomnieku) norīkošanu, to pro­fesionālo kvalifikāciju un darbību bīstamo kravu pārvadājumu jomā” sagatavotā paziņojuma kopija par drošības konsultanta norīkošanu (ja paziņojums nepieciešams saskaņā ar normatīvajiem aktiem par bīstamo kravu pārvadāšanu);

6.1.4. līgums ar personu, kurai tiek vesti atkritumi (kopija, uzrādot oriģinālu);

6.2. ja tiek pārvadāti sadzīves atkritumi:

6.2.1. izmantojamo specializēto transportlīdzekļu saraksts;

6.2.2. līgums ar personu, kurai tiek vesti atkritumi (kopija, uzrādot oriģinālu).

7. Iesniegumu atkritumu savākšanas, pārkraušanas, šķirošanas vai uzglabāšanas atļaujas saņemšanai iesniedz Valsts vides dienesta attiecīgajā reģionālajā vides pārvaldē atbilstoši plānotajai darbības vietai. Iesniegumu atkritumu pārvadāšanas atļaujas saņemšanai iesniedz Valsts vides dienesta attiecīgajā reģionālajā vides pārvaldē atbilstoši pārvadājuma galamērķim. Ja vairākas pašvaldības ir noteikušas kopīgu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas zonu, iesniedzējs iesniegumā norāda visas pašvaldības, kuru administratīvajā teritorijā iesniedzējs plāno veikt sadzīves atkritumu savākšanu, pārkraušanu, šķirošanu vai uzglabāšanu. Ja sadzīves atkritumu apsaim­niekošanas zona ir vairāku Valsts vides dienesta reģionālo vides pārvalžu pārraudzībā, iesniegumu atļaujas saņemšanai iesniedz katrā reģionālajā vides pārvaldē atsevišķi.

 

III. Atļaujas izsniegšana, pagarināšana un atļaujā izvirzāmās prasības

8. Lai informētu vietējo pašvaldību par tās administratīvajā teritorijā plānoto atkritumu apsaimniekošanu, Valsts vides dienesta attiecīgā reģionālā vides pārvalde nosūta atļaujas pieprasītāja iesnieguma kopiju vietējai pašvaldībai, kuras administratīvajā teritorijā ir plānots veikt atkritumu savākšanu, šķirošanu, pārkraušanu vai uzglabāšanu vai kuras administratīvajā teritorijā atrodas atkritumu pārvadājuma galamērķis.

9. Lai pārbaudītu iesniegumā sniegto ziņu atbilstību, Valsts vides dienesta attiecīgās reģionālās vides pārvaldes amatpersona pirms atļaujas izsniegšanas apmeklē iesniegumā minēto atkritumu apsaimniekošanas vietu vai atkritumu pārvadājumu galamērķi.

10. Valsts vides dienesta attiecīgā reģionālā vides pārvalde mēneša laikā pēc iesnieguma saņemšanas izsniedz atļauju vai pieņem lēmumu par atteikumu izsniegt atļauju un rakstiski informē par to iesniedzēju. Ja atļauja pieprasīta sadzīves atkritumu savākšanai, pārkraušanai, šķirošanai vai uzglabāšanai vairāku pašvaldību noteiktā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas zonā, atļauju izsniedz katra reģionālā vides pārvalde atsevišķi.

11. Valsts vides dienesta reģionālās vides pārvaldes lēmumu par atteikumu izsniegt atļauju var apstrīdēt Vides pārraudzības valsts birojā mēneša laikā.

12. Atkritumu savākšanas, pārkraušanas, šķirošanas vai uzglabāšanas, kā arī atkritumu pārvadāšanas atļaujas noformē saskaņā ar šo noteikumu 3. un 4.pielikumu.

13. Valsts vides dienesta attiecīgā reģionālā vides pārvalde atļaujas pielikumā norāda šādas prasības:

13.1. prasības vides piesārņojuma samazināšanai, kurš rodas, savācot, pārkraujot, šķirojot, uzglabājot vai pārvadājot atkritumus, arī prasības atkritumu savākšanā izmantojamajiem konteineriem un atkritumu savākšanā un pārvadā­šanā izmantojamajiem specializētajiem transportlīdzekļiem;

13.2. prasības sadzīves atkritumu dalītai vākšanai, pārkraušanai, šķiro­šanai, uzglabāšanai vai pārvadāšanai;

13.3. pasākumi, lai novērstu avāriju risku vai, ja tas nav iespējams, izvairītos no avārijām, bet avārijas gadījumā — samazinātu tās sekas;

13.4. prasības atkritumu apsaimniekošanas kontroles pasākumiem un vi­des stāvokļa monitoringam;

13.5. prasību pēc pieprasījuma sniegt informāciju vides aizsardzības un citām valsts institūcijām, pašvaldībām un sabiedrībai par attiecīgajā atļaujā minēto atkritumu apsaimniekošanas darbībām.

14. Papildus šo noteikumu 13.punktā minētajām prasībām atļaujās, kas tiek izsniegtas izlietotā stikla iepakojuma iepirkšanas punktu darbībai, Valsts vides dienesta attiecīgā reģionālā vides pārvalde norāda:

14.1. prasības izlietotā stikla iepakojuma svēršanai;

14.2. prasības iepirktā izlietotā stikla iepakojuma uzskaitei, reģistrējot iepirktā un atkritumu pārstrādes uzņēmumiem nodotā izlietotā stikla iepakojuma daudzumu;

14.3. prasības attiecībā uz izlietotā stikla iepakojuma savākšanai izmantojamo konteineru veidu.

15. Atļauju izsniedz uz pieciem gadiem vai uz īsāku laiku, ja tāds norādīts atļaujas pieprasītāja iesniegumā.

16. Atkritumu pārvadāšanas atļauju izsniedz, ja persona, kurai tiek piegādāti atkritumi, ir saņēmusi A vai B kategorijas piesārņojošas darbības atļauju atkritumu pārstrādei vai apglabāšanai vai citas nepieciešamās atkritumu apsaimniekošanas atļaujas.

17. Atļauju sastāda divos eksemplāros. Atļaujas vienu eksemplāru izsniedz atļaujas pieprasītājam, otru eksemplāru glabā Valsts vides dienesta attiecīgajā reģionālajā vides pārvaldē. Valsts vides dienesta attiecīgā reģionālā vides pārvalde nosūta atļaujas kopiju pašvaldībai, kuras administratīvajā teritorijā ir plānots savākt, šķirot, pārkraut vai uzglabāt atkritumus vai kuras administratīvajā teritorijā atrodas atkritumu pārvadājumu galamērķis.

18. Atļauju, attiecīgi pamatojot, neizsniedz šādos gadījumos:

18.1. ja iesniegumā minētā atkritumu apsaimniekošana var radīt paliekošus veselības traucējumus vai izraisīt saslimšanu, vai pasliktināt vides kva­litāti;

18.2. ja atļaujas pieprasītājs iesniegumā ir sniedzis nepatiesu vai maldi­nošu informāciju;

18.3. ja iesniegumā minētā atkritumu apsaimniekošana neatbilst normatīvo aktu prasībām atkritumu apsaimniekošanas jomā.

19. Lai pagarinātu atļaujas derīguma termiņu, atļaujas pieprasītājs ne vēlāk kā mēnesi pirms atļaujas derīguma termiņa beigām iesniedz Valsts vides dienesta attiecīgajā reģionālajā vides pārvaldē šo noteikumu 3.punktā minēto attiecīgo iesniegumu un šo noteikumu 5. un 6.punktā minēto informāciju, kura ir mainījusies pēc iepriekšējā iesnieguma iesniegšanas.

 

IV. Atļaujas pārskatīšana un anulēšana

20. Valsts vides dienesta attiecīgā reģionālā vides pārvalde pārskata atļaujas nosacījumus šādos gadījumos:

20.1. atļautā atkritumu apsaimniekošana rada paliekošus veselības traucējumus vai izraisa saslimšanu, vai pasliktina vides kvalitāti;

20.2. ir izdarīti grozījumi normatīvajos aktos, kas nosaka vides prasības atkritumu apsaimniekošanā;

20.3. pirms izmaiņu izdarīšanas atkritumu savākšanas, šķirošanas, pārkraušanas, uzglabāšanas vai pārvadāšanas procesā vai apjomā.

21. Valsts vides dienesta attiecīgā reģionālā vides pārvalde anulē atļauju šādos gadījumos:

21.1. ja atļaujas saņēmējs neievēro atkritumu apsaimniekošanu regulējo­šajos normatīvajos aktos vai atļaujā noteiktās prasības;

21.2. ja atļaujas saņēmējs ir iesniedzis nepatiesu vai maldinošu informāciju;

21.3. ja atļaujas saņēmējs ir iesniedzis informāciju par komercdarbības izbeigšanu.

22. Atkritumu pārvadāšanas atļauju anulē arī tad, ja personai, kurai tiek vesti atkritumi, ir anulēta A vai B kategorijas piesārņojošas darbības atļauja atkritumu pārstrādei vai apglabāšanai vai cita nepieciešamā atkritumu apsaimniekošanas atļauja. Atkritumu savākšanas, pārkraušanas, šķirošanas vai uz­gla­bāšanas atļauju anulē arī tad, ja ir saņemta A vai B kategorijas piesārņojošas darbības atļauja, kurā ir iekļauti nosacījumi attiecīgo atkritumu apsaimniekošanas darbību veikšanai.

23. Valsts vides dienesta attiecīgā reģionālā vides pārvalde par pieņemto lēmumu anulēt atļauju rakstiski informē atļaujas saņēmēju un pašvaldību, ar kuru atļaujas saņēmējs ir noslēdzis līgumu par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu vai uzglabāšanu. Lēmumā par atļaujas anulēšanu ietver arī nosacījumus, kādi jāievēro, veicot sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu vai uzglabāšanu līdz dienai, kad pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar citu sadzīves atkritumu apsaimniekotāju, kas izraudzīts atbilstoši iepirkuma procedūrai.

24. Atļaujā minētās atkritumu apsaimniekošanas darbības pārtraucamas ar dienu, kad pašvaldība noslēgusi līgumu ar citu sadzīves atkritumu apsaimniekotāju un par to rakstiski paziņojusi atļaujas saņēmējam un Valsts vides dienesta attiecīgajai reģionālajai vides pārvaldei.

25. Pašvaldība nedēļas laikā pēc lēmuma par atļaujas anulēšanu saņemšanas uzsāk iepirkuma procedūru par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu attiecīgajā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas zonā.

 

V. Noslēguma jautājums

26. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2005.gada 17.maija noteikumus Nr.342 “Atkritumu apsaimniekošanas atļauju izsniegšanas, pagarināšanas, pārskatīšanas un anulēšanas kārtība” (Latvijas Vēstnesis, 2005, 80.nr.).

 

Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvām

Noteikumos iekļautas tiesību normas, kas izriet no:

1) Padomes 1975.gada 15.jūlija Direktīvas 75/442/EEK par atkritumiem;

2) Padomes 1991.gada 18.marta Direktīvas 91/156/EEK, ar ko groza Direktīvu 75/442/EEK par atkritumiem;

3) Padomes 1991.gada 12.decembra Direktīvas 91/689/EEK par bīstama­jiem atkritumiem.

Ministru prezidents A.Kalvītis

Vides ministrs R.Vējonis

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2006.gada 27.maiju.

 

Pielikumi 1-4

ZIP 27 kb

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!