Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2006. gada 16. maija noteikumi Nr. 396 "Muitas procedūras - tranzīts - piemērošanas kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 26.05.2006., Nr. 82 https://www.vestnesis.lv/ta/id/135942

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.397

Noteikumi par zinātnisko institūciju reģistrā reģistrētā zinātniskā institūta gada publisko pārskatu

Vēl šajā numurā

26.05.2006., Nr. 82

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 396

Pieņemts: 16.05.2006.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.396

Rīgā 2006.gada 16.maijā (prot. Nr.27 6.§)

Muitas procedūras — tranzīts — piemērošanas kārtība

Izdoti saskaņā ar Muitas likuma 4.panta trešo daļu un 12.panta trešo daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka atsevišķus nosacījumus, kas piemērojami muitas procedūras — tranzīts (turpmāk — tranzīta procedūra) — piemērošanas un nofor­mē­šanas kārtībai, kā arī galvojuma iesniegšanas, pieņemšanas un piemērošanas kārtībai tranzīta procedūrā.

2. Tranzīta procedūras izpildi un pabeigšanu kontrolē Valsts ieņēmumu dienesta Galvenā muitas pārvalde.

3. Piesakot tranzīta procedūru, principāls iesniedz aprēķinu par muitas parādu un citu muitas iestāžu administrēto nodokļu parādu, kas varētu rasties. Aprēķinu iesniedz elektroniski vai uz principāla parakstītas veidlapas.

4. Piemērojot tranzīta procedūru naftas produktiem, ko pārvieto pa cauruļvadu, preces deklarē ar nodošanas un pieņemšanas aktu:

4.1. preču nosūtītājs reizi diennaktī (neieskaitot brīvdienas un svētku dienas) pēc tranzīta procedūras uzsākšanas naftas produktiem, kas nosūtīti ar vienu nodošanas un pieņemšanas aktu, muitas iestādē iesniedz preču nodošanas un pieņemšanas aktu (divos eksemplāros);

4.2. preču saņēmējs reizi diennaktī (neieskaitot brīvdienas un svētku dienas) pēc naftas produktu saņemšanas, kas nosūtīti ar vienu nodošanas un pieņemšanas aktu, muitas iestādē iesniedz preču nodošanas un pieņemšanas aktu (trijos eksemplāros).

5. Persona iegūst tiesības izmantot TIR procedūru un saņemt TIR karnetes, ja tā atbilst 1975.gada 14.novembra Muitas konvencijā par starptau­tiskajiem preču pārvadājumiem, izmantojot TIR karneti, noteiktajām prasībām, garantējošās asociācijas izvirzītajiem kritērijiem un vienam no papildu nosacī­jumiem:

5.1. sešu mēnešu laikā pirms dienas, kad garantējošajā asociācijā iesniegts iesniegums par tiesībām izmantot TIR procedūru un saņemt TIR karnetes, veikti 40 starptautiskie kravu pārvadājumi (vismaz četri pārvadājumi ārpus Eiropas Savienības teritorijas);

5.2. gada laikā pirms dienas, kad garantējošajā asociācijā iesniegts iesniegums par tiesībām izmantot TIR procedūru un saņemt TIR karnetes, veikti 48 starptautiskie kravu pārvadājumi (vismaz seši pārvadājumi ārpus Eiropas Savienības teritorijas) un vismaz četri starptautiskie kravu autopārvadājumi mēnesī.

6. Noformējot tranzīta procedūru precēm, kurām nav Eiropas Kopienas preču statusa un kuras tranzīta procedūras ietvaros pārvieto pa dzelzceļu no Latvijas Republikas teritorijā esošas nosūtītājas muitas iestādes uz Latvijas Republikas teritorijā esošu saņēmēju muitas iestādi, par tranzīta deklarāciju var izmantot starptautisko dzelzceļa pavadzīmi atbilstoši 1951.gada 1.novembra Nolīgumam par starptautisko dzelzceļa satiksmi.

 

II. Galvotāji

7. Banka vai apdrošināšanas sabiedrība, kas vēlas iegūt galvotāja statusu, iesniedz Valsts ieņēmumu dienestā iesniegumu par galvotāja statusa piešķiršanu un bankas vai apdrošināšanas sabiedrības vadītāja apstiprinātu gada pārskata kopiju. Iesniegumā norāda licences bankas darbībai vai licences apdrošināšanas darbībai izsniegšanas datumu un licences reģistra numuru.

8. Banka vai apdrošināšanas sabiedrība iegūst galvotāja statusu, ja:

8.1. bankai vai apdrošināšanas sabiedrībai nav nodokļu parādu vai attiecīgo maksājumu termiņi normatīvajos aktos par nodokļiem un nodevām noteiktajā kārtībā ir pagarināti un banka vai apdrošināšanas sabiedrība pilda parādu saistības;

8.2. banka vai apdrošināšanas sabiedrība gada laikā pirms iesnieguma saņemšanas par galvotāja statusa piešķiršanu nav sodīta par nodokļu vai galvojumu izmantošanas reglamentējošo normatīvo aktu pārkāpumiem;

8.3. apdrošināšanas sabiedrībai izsniegtā licence apdrošināšanas darbībai dod tiesības izsniegt saistību izpildes apdrošināšanas polisi galvojumam;

8.4. banka vai apdrošināšanas sabiedrība noslēgusi ar Valsts ieņēmumu dienestu līgumu, kurā noteikts, ka attiecīgā banka vai apdrošināšanas sabiedrība apņemas 30 darbdienu laikā pēc Valsts ieņēmumu dienesta rakstiska pieprasī­juma veikt visus līgumā noteiktos maksājumus, ja galvenais parādnieks pēc Valsts ieņēmumu dienesta rakstiska pieprasījuma noteiktajos termiņos nav samaksājis nodokļu parādu.

9. Valsts ieņēmumu dienests aptur galvotāja izsniegto galvojuma dokumentu pieņemšanu, ja galvotājs nepilda noslēgtā līguma nosacījumus. Par pieņemto lēmumu Valsts ieņēmumu dienests rakstiski informē galvotāju.

 

III. Skaidras naudas iemaksa

10. Ja principāls muitas parādu un citu muitas iestāžu administrēto nodokļu parādu, kas varētu rasties, nodrošina ar skaidras naudas iemaksu (turpmāk — drošības nauda), drošības naudu iemaksā latos Valsts ieņēmumu dienesta depozītu kontā.

11. Uzsākot tranzīta procedūru, principāls nosūtītājā muitas iestādē uzrāda bankas izsniegtā drošības naudas maksājumu apliecinošā dokumenta oriģinālu un iesniedz iesniegumu par drošības naudas atmaksu, pievienojot apstiprinātu drošības naudas maksājumu apliecinošā dokumenta kopiju. 

12. Ja Valsts ieņēmumu dienesta Galvenā muitas pārvalde saņem pierādī­jumus, kas apstiprina tranzīta procedūras pabeigšanas faktu, Valsts ieņēmumu dienesta Galvenā muitas pārvalde pieņem lēmumu par iemaksātās drošības naudas atmaksāšanu un 15 dienu laikā pārskaita drošības naudu uz principāla norādīto bankas kontu. Izdevumus par samaksātās drošības naudas pārskaitīšanu sedz no iemaksātās drošības naudas.

13. Ja tranzīta procedūra nav pabeigta, Valsts ieņēmumu dienesta Galvenā muitas pārvalde pieņem lēmumu par drošības naudas ieskaitīšanu valsts budžetā.

 

IV. Vispārējais galvojums, samazinātais galvojums un atbrīvojums no galvojuma

14. Vispārējo galvojumu iesniedz un reģistrē Valsts ieņēmumu dienesta Galvenajā muitas pārvaldē.

15. Lai saņemtu atļauju izmantot vispārējo galvojumu, persona papildus Komisijas 1993.gada 2.jūlija Regulas (EEK) Nr.2454/93, kas nosaka izpildes kārtību Padomes Regulai (EEK) Nr.2913/92 par Kopienu Muitas kodeksa izveidi, 373.pantā noteiktajām ziņām iesniedz Valsts ieņēmumu dienesta Galvenajā muitas pārvaldē iesniegumu. Iesniegumā norāda šādu informāciju:

15.1. komersanta nosaukums, reģistrācijas numurs (fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods);

15.2. informācija par tranzīta procedūras piemērošanas pieredzi un plānotais tranzīta procedūru apjoms;

15.3. nepieciešamais vispārējā galvojuma apliecību skaits.

16. Iesniegumam pievieno galvotāja izsniegtu vispārējā galvojuma doku­menta oriģinālu un iespējamā muitas parāda un citu muitas iestāžu administrēto nodokļu parāda aprēķinu.

17. Valsts ieņēmumu dienesta Galvenā muitas pārvalde pieņem lēmumu par atļaujas piešķiršanu izmantot vispārējo galvojumu tranzīta procedūrai vai par atteikumu piešķirt minēto atļauju. Ja atļauja tiek piešķirta, piecu darbdienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas personai izsniedz vispārējā galvojuma apliecības.

18. Lai saskaņā ar Komisijas 1993.gada 2.jūlija Regulas (EEK) Nr.2454/93, kas nosaka īstenošanas noteikumus Padomes Regulai (EEK) Nr.2913/92 par Kopienas Muitas kodeksa izveidi, 380.pantu un 1987.gada 20.maija Konvencijas par kopējo tranzīta procedūru 57.pantu saņemtu atļauju izmantot vispārējo galvojumu, kas samazināts līdz 30 vai 50 procentiem no atsauces summas, vai atbrīvojumu no galvojuma, persona iesniedz Valsts ieņēmumu dienesta Galve­najā muitas pārvaldē iesniegumu, kuram papildus šo noteikumu 14. un 15.punktā minētajiem dokumentiem pievieno:

18.1. apstiprinātu tā dokumenta kopiju, kas apliecina personas finansiālo stāvokli (komersanta iepriekšējā gada pārskats);

18.2. dokumentu, kas apliecina tranzīta procedūrai pakļauto preču trans­porta pārvadājumu pārvaldīšanu.

19. Valsts ieņēmumu dienesta Galvenā muitas pārvalde pieņem lēmumu par atļaujas piešķiršanu izmantot samazināta apjoma vispārējo galvojumu vai atbrīvojumu no galvojuma vai par atteikumu piešķirt atļauju vai atbrīvojumu. Ja atļauja vai atbrīvojums tiek piešķirts, piecu darbdienu laikā pēc lēmuma pieņem­šanas personai izsniedz vispārējā galvojuma apliecības vai apliecības par atbrī­vojumu no galvojuma.

20. Ja vispārējo galvojumu vai atbrīvojumu no galvojuma anulē, persona pēc muitas iestādes lēmuma saņemšanas nekavējoties (vienas darbdienas laikā) nogādā galvojuma apliecības vai apliecības par atbrīvojumu no galvojuma Valsts ieņēmumu dienesta Galvenajā muitas pārvaldē.

21. Ja vienreizējā galvojuma kvīts vai galvojuma apliecība nozaudēta vai nozagta, persona pēc nozaudēšanas vai nozagšanas fakta konstatēšanas nekavējoties (vienas darbdienas laikā) informē par to Valsts ieņēmumu dienesta Galveno muitas pārvaldi.

 

V. Komersanta moduļa izmantošana

22. Tranzīta procedūru elektroniski deklarē, izmantojot komersanta moduli.

23. Lai saņemtu tiesības izmantot komersanta moduli, persona iesniedz Valsts ieņēmumu dienesta Galvenajā muitas pārvaldē iesniegumu un noslēdz ar Valsts ieņēmumu dienestu līgumu par komersanta moduļa izmantošanu.

 

VI. Noslēguma jautājums

24. Līgumi ar Valsts ieņēmumu dienestu par galvotāja statusa iegūšanu tranzīta procedūras piemērošanai, kas noslēgti līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai, ir spēkā līdz tajos norādītajam datumam, bet ne ilgāk kā līdz 2006.gada 1.jūnijam.

Ministru prezidents A.Kalvītis

Finanšu ministrs O.Spurdziņš

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2006.gada 27.maiju.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!