Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2006. gada 9. maija rīkojums Nr. 322 "Par bezpeļņas organizācijas valsts zinātniskās iestādes "Latvijas Universitātes Elektronikas un datorzinātņu institūts" reorganizāciju un valsts aģentūras "Elektronikas un datorzinātņu institūts" izveidi". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 12.05.2006., Nr. 74 https://www.vestnesis.lv/ta/id/134805

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr.323

Grozījums Ministru kabineta 2004.gada 21.jūlija rīkojumā Nr.508 "Par nekustamo īpašumu saglabāšanu valsts īpašumā un nodošanu Veselības ministrijas valdījumā"

Vēl šajā numurā

12.05.2006., Nr. 74

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: rīkojums

Numurs: 322

Pieņemts: 09.05.2006.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta rīkojums Nr.322

Rīgā 2006.gada 9.maijā (prot. Nr.25 65.§)

Par bezpeļņas organizācijas valsts zinātniskās iestādes “Latvijas Universitātes Elektronikas un datorzinātņu institūts” reorganizāciju un valsts aģentūras “Elektronikas un datorzinātņu institūts” izveidi

1. Saskaņā ar Zinātniskās darbības likuma 21.panta otro daļu un Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likuma pārejas noteikumu 8.punktu uzsākt Izglītības un zinātnes ministrijas pārziņā esošās bezpeļņas organizācijas valsts zinātniskās iestādes “Latvijas Universitātes Elektronikas un datorzinātņu institūts” (turpmāk — institūts) reorganizāciju un saskaņā ar Publisko aģentūru likuma 8.panta pirmo daļu izveidot valsts aģentūru “Elektronikas un datorzinātņu institūts” (turpmāk — aģentūra).

2. Aģentūra ir institūta funkciju, tiesību, saistību, mantas un finanšu līdzekļu pārņēmēja.

3. Aģentūra ir izglītības un zinātnes ministra pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde. Izglītības un zinātnes ministrs aģentūras pārraudzību īsteno ar Izglītības un zinātnes ministrijas starpniecību.

4. Aģentūras darbības mērķis atbilstoši valsts noteiktajai zinātnes un tehnoloģiju attīstības politikai ir ar zinātniskām metodēm iegūt jaunas zināšanas un izstrādāt inovatīvas tehnoloģijas, lai sekmētu informācijas tehnoloģiju un ar tām saistīto zinātnes virzienu ilgtspējīgu attīstību un konkurētspēju.

5. Aģentūrai ir šādas funkcijas:

5.1. veikt fundamentālos pētījumus datorzinātnēs un inženierzinātnēs;

5.2. veikt lietišķos pētījumus un jaunu, konkurētspējīgu elektronisko sistēmu un iekārtu izstrādi uz iegūto zināšanu bāzes signālapstrādes un nanoelektronikas jomā, sadarbojoties ar zinātniskām institūcijām un ražojošiem uzņēmumiem Latvijā un citās valstīs;

5.3. atbilstoši kompetencei veikt zinātnisko ekspertīzi un sniegt priekšlikumus uz zināšanām balstītas elektroniskās aparātbūves racionālas politikas īstenošanai, Latvijas interešu pārstāvēšanai Eiropas Savienībā un starptautiskajās institūcijās, kā arī procesos modernās signālapstrādes un nanoelektronikas jomā;

5.4. atbilstoši kompetencei sniegt pakalpojumus pētniecības jomā;

5.5. piedalīties valsts un starptautiskos pētījumu projektos un programmās;

5.6. sadarbībā ar augstskolām veicināt zinātnes un augstākās izglītības integrētu attīstību informācijas tehnoloģiju jomā un ar tām saistītos zinātnes virzienos.

6. Ar reorganizāciju saistītos izdevumus segt no institūta līdzekļiem.

Ministru prezidents A.Kalvītis

Izglītības un zinātnes ministre B.Rivža

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!