Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2006. gada 2. maija noteikumi Nr. 352 "Noteikumi par veterinārajai kontrolei nepakļautas pārtikas ievešanu no trešajām valstīm un tās kontroles kārtību valsts robežas kontroles punktos, brīvajās zonās, brīvajās noliktavās un muitas noliktavās". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 9.05.2006., Nr. 71 https://www.vestnesis.lv/ta/id/134395

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.353

Grozījums Ministru kabineta 2005.gada 2.augusta noteikumos Nr.582 "Mutes un nagu sērgas likvidēšanas un draudu novēršanas kārtība"

Vēl šajā numurā

09.05.2006., Nr. 71

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 352

Pieņemts: 02.05.2006.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.352

Rīgā 2006.gada 2.maijā (prot. Nr.25 26.§)

Noteikumi par veterinārajai kontrolei nepakļautas pārtikas ievešanu no trešajām valstīm un tās kontroles kārtību valsts robežas kontroles punktos, brīvajās zonās, brīvajās noliktavās un muitas noliktavās

Izdoti saskaņā ar Pārtikas aprites uzraudzības likuma 21.panta ceturto daļu

1. Noteikumi nosaka prasības tādas pārtikas ievešanai no trešajām valstīm, kura nav pakļauta veterinārajai kontrolei (turpmāk – pārtika), kā arī kontroles kārtību valsts robežas kontroles punktos, brīvajās zonās, brīvajās noliktavās un muitas noliktavās.

2. Pārtikas un veterinārā dienesta Sanitārā robežinspekcija (turpmāk – Sanitārā robežinspekcija) pārtiku kontrolē:

2.1. to ievedot no trešajām valstīm, ja pārtika paredzēta izplatīšanai Eiropas Savienībā;

2.2. to izvedot, ja pārtikas kontroli pieprasa saņēmējvalsts vai ja tas ir noteikts normatīvajos aktos par pārtikas apriti un uzraudzību.

3. Sanitārā robežinspekcija kontrolē pārtikas atbilstību Eiropas Savienības tiesību aktos un Latvijas normatīvajos aktos par pārtikas kvalitāti, klasifikāciju, marķējumu, pārtikas nekaitīgumu un pārtikas higiēnu noteiktajām prasībām (turpmāk – pārtikas apriti un uzraudzību reglamentējošie normatīvie akti) un noformē pārtikas robežkontroles dokumentu (pielikums). Pārtikas robežkontroles dokumentā norāda no trešajām valstīm ievestās pārtikas kontroles rezultātus un kopā ar pārtikas kravu nogādā galasaņēmējam.

4. Kontrolei pakļauta pārtikas krava ir pārtikas preču kopums, kuru ved ar vienu transportlīdzekli no viena nosūtītāja vienam saņēmējam.

5. Sanitārā robežinspekcija pārtiku nekontrolē, ja:

5.1. pārtika ir daļa no ceļotāja personiskās bagāžas, tā ir paredzēta personiskajam patēriņam (svars nepārsniedz 10 kg);

5.2. privātpersona starptautiskā pasta sūtījumā nosūta pārtiku, kura nav paredzēta komerciāliem mērķiem (svars nepārsniedz 1 kg).

6. Pārtikas kravas īpašnieks, viņa pilnvarota persona vai pārtikas kravas pārvadātājs (turpmāk – pārtikas kravas pārstāvis) ir jebkura fiziska vai juridiska persona, kura robežkontroles punktā, brīvajā zonā, brīvajā noliktavā vai muitas noliktavā uzrāda kravu kontrolei. Pārtikas kravas pārstāvis nodrošina pārtikas atbilstību pārtikas apriti un uzraudzību reglamentējošo normatīvo aktu prasībām.

7. Pārtikas kontroles laikā Sanitārās robežinspekcijas amatpersona pārbauda pārtikas kravas pavaddokumentus, identificē pārtikas kravu un veic pārtikas kravas fizisko pārbaudi. Pārtikas kravas pavaddokuments atbilst prasībām, kas noteiktas Padomes 1993.gada 8.februāra Regulas Nr.339/93 par produktu pārbaudēm attiecībā uz atbilstību noteikumiem par produktu drošību, ja tos importē no trešajām valstīm, 1.pantā.

8. Pārtikas kravas pārstāvis nodrošina pārtikas pārvadāšanu atbilstoši prasībām, kas noteiktas Eiropas Parlamenta un Padomes 2004.gada 29.aprīļa Regulas (EK) Nr.852/2004 par pārtikas produktu higiēnu IV nodaļā.

9. Pārtikas kravas pavaddokumentu kontrole ir pārtikas pavaddokumentu pārbaude. Sanitārā robežinspekcija kontroles laikā pārliecinās, vai pārtikas kravas pavaddokumenti un tajos norādītā informācija atbilst pārtikas apriti un uzraudzību reglamentējošo normatīvo aktu prasībām.

10. Pārtikas kravas identificēšana ir kravas nodrošinājuma (plombas, zīmoga) un pārtikas marķējuma pārbaude, kā arī vizuāla pārtikas kravas apskate. Pārtikas kravu identificē, lai pārliecinātos, ka:

10.1. pavaddokumentos norādītā informācija ir patiesa;

10.2. nodrošinājumi ir neskarti un uz tiem esošā informācija sakrīt ar pavaddokumentos norādīto informāciju;

10.3. transportlīdzeklis, kurā pārvadā pārtiku, atbilst Eiropas Savienības tiesību aktu prasībām par pārtikas higiēnu;

10.4. pārtikas marķējums atbilst normatīvo aktu prasībām par marķējumu un patērētāju tiesību aizsardzību;

10.5. ir ievērots ražotāja noteiktais pārtikas pārvadāšanas un uzglabāšanas režīms;

10.6. nav redzamu pārtikas bojājumu pazīmju.

11. Pārtikas kravas fizisko kontroli veic, ja dokumentu pārbaudēs ir atklāta vai iepriekšējā sūtījumā konstatēta paraugu neatbilstība pārtikas apriti un uzraudzību reglamentējošo normatīvo aktu prasībām vai Sanitārajai robežinspekcijai ir pamatotas aizdomas par šādu neatbilstību. Pārtikas kravas fiziskā kontrole ietver:

11.1. paraugu ņemšanu turpmāko izmeklējumu veikšanai;

11.2. organoleptisko (sensoro) novērtēšanu;

11.3. produkta temperatūras mērīšanu;

11.4. laboratorisko izmeklējumu veikšanu.

12. Pārtikas kravas pārstāvis robežkontroles dokumenta pirmajā daļā "Pārtikas kravas apraksts" pieprasīto informāciju, izmantojot elektronisko pastu vai faksu, vismaz 24 stundas pirms pārtikas kravas plānotās uzrādīšanas kontrolei nosūta uz to Sanitārās robežinspekcijas kontroles punktu, caur kuru paredzēts kravu ievest. Informāciju sniedz latviešu valodā.

13. Robežkontroles dokumenta pirmo daļu "Pārtikas kravas apraksts" aizpilda Sanitārās robežinspekcijas amatpersona, pamatojoties uz pārtikas kravas pārstāvja iesniegto informāciju. Pārtikas kravas pārstāvis ir atbildīgs par norādīto ziņu patiesumu un pievienoto dokumentu autentiskumu, kā arī par pārtikas uzrādīšanu Sanitārās robežinspekcijas amatpersonai, lai tā varētu veikt kontroli.

14. Pārbaudes rezultātus Sanitārās robežinspekcijas amatpersona ieraksta robežkontroles dokumentā. Dokumentu aizpilda trijos eksemplāros, numurē, paraksta visus eksemplārus un apzīmogo ar amatpersonas spiedogu un Sanitārās robežinspekcijas kontroles punkta zīmogu.

15. Pēc robežkontroles dokumenta aizpildīšanas:

15.1. vienu eksemplāru Sanitārās robež­inspekcijas amatpersona iesniedz kontroles punkta muitas iestādē;

15.2. otru eksemplāru Sanitārās robežinspekcijas amatpersona izsniedz pārtikas kravas pārstāvim. Pārtikas kravas pārstāvis otro eksemplāru:

15.2.1. pievieno pārtikas kravas pavaddokumentam un kopā ar pārtikas kravu nogādā galasaņēmējam, ja pārtikas krava paredzēta izplatīšanai Eiropas Savienības teritorijā;

15.2.2. iesniedz tajā Sanitārās robežinspekcijas kontroles punktā, kas uzrauga attiecīgo teritoriju, ja pārtikas kravu paredzēts uzglabāt brīvajā zonā, brīvajā noliktavā vai muitas noliktavā;

15.3. trešo eksemplāru un pārtikas pavaddokumentu kopijas uzglabā Sanitārās robežinspekcijas kontroles punktā trīs gadus.

16. Muitas amatpersona piemēro pārtikas kravai attiecīgo preču muitošanas režīmu atbilstoši pārtikas robežkontroles dokumenta otrajā daļā norādītajam lēmumam.

Ministru prezidents A.Kalvītis

Zemkopības ministrs M.Roze

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2006.gada 10.maiju.

 

Pielikums

Ministru kabineta

2006.gada 2.maija noteikumiem Nr.352

04.JPG (98810 bytes)

05.JPG (164369 bytes)

Zemkopības ministrs M.Roze

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!