Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par pāreju no analogās TV apraides uz ciparu apraidi. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 3.05.2006., Nr. 69 https://www.vestnesis.lv/ta/id/134188

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par svešvalodu zināšanu pārbaudi pēc vienotiem kritērijiem

Vēl šajā numurā

03.05.2006., Nr. 69

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par pāreju no analogās TV apraides uz ciparu apraidi

Pārejot no analogās televīzijas apraides uz digitālo, īpaši jāpievēršas patērētāju un pilsoņu interesēm, teikts 27.aprīlī pieņemtajā Eiropas Parlamenta ziņojumā. Jānovērš jauni atstumtības veidi, tāpēc ar pāreju saistītos pasākumus ieteikts koncentrēt uz platformu un standartu savietojamību. Svarīgi saglabāt Eiropai raksturīgo televīzijas modeli, teikts ziņojumā.

Parlaments ceturtdien, 27.aprīlī,  bez debatēm pieņēma iniciatīvas ziņojumu par pāreju no analogās uz ciparu apraidi. Deputāti uzskata, ka televīzijas un radiokanālu skaita palielināšanās pati par sevi negarantē informācijas plurālisma un satura daudzveidības ievērošanu, tāpēc tā valsts iestādēm ir jāsekmē. Apraides un attiecīgā aprīkojuma nodrošināšana visā teritorijā ir nepieciešams priekšnosacījums tam, lai visiem iedzīvotājiem būtu vienlīdzīga piekļuve informācijai.

Parlaments atzīst, ka tikai pilnīga visas Eiropas pāreja uz ciparu apraidi ļaus pilnībā izmantot visu Eiropas un pārrobežu pakalpojumu spektru.  Eiropas Parlaments pievērš īpašu uzmanību tam, lai no tehnoloģiskajām pārmaiņām neciestu daļa iedzīvotāju, zaudējot pieeju daudzveidīgiem un kvalitatīviem informācijas avotiem: “Informācijas sabiedrībai kopumā, tostarp audiovizuālo pakalpojumu nozarei, ir svarīgi attīstīties tā, lai nodrošinātu sociālo, reģionālo, kultūras un valodas līdzsvaru.”

Lai tehnoloģiskās izmaiņas, kas ir neizbēgamas, tiešām kļūtu par iespēju, dalībvalstīm ieteikts:

sniegt patērētājiem vairāk informācijas par ciparu platformu izmantošanas iespējām un vajadzīgo aprīkojumu;

nodrošināt, lai pāreja nerada papildu izmaksas patērētājam un notiek, nezaudējot attiecīgo pakalpojumu;

nodrošināt, lai pakalpojumu piedāvājuma paplašināšana un dažādošana atbilstu visu iedzīvotāju iespējām tos izmantot;

sekmēt kvalitatīva TV programmu satura piedāvājumu;

nodrošināt sabiedriski nozīmīgas informācijas izplatīšanu;

censties panākt, lai pāreja radītu  TV pakalpojumu pievienoto vērtību.

ES un dalībvalstīm arī jāraugās, lai pārmaiņu un tehnoloģisku nepilnību dēļ neciestu atsevišķas iedzīvotāju grupas, piemēram, pierobežu rajonos dzīvojošie un cilvēki ar īpašām vajadzībām.

Koncepcijas projekts par ciparu televīzijas raidījumu attīstību Latvijā ir izstrādāts 2005.gadā. Pārejai uz ciparu apraidi projekts paredz vairākus variantus; aptuveni  tā varētu notikt ap 2011.– 2012.gadu.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!