Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Daugavpils pilsētas domes 2006. gada 23. februāra saistošie noteikumi Nr. 3 "Par interešu izglītības un pieaugušo neformālās izglītības programmas licencēšanas kārtību". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 12.04.2006., Nr. 59 https://www.vestnesis.lv/ta/id/132716-par-interesu-izglitibas-un-pieauguso-neformalas-izglitibas-programmas-licencesanas-kartibu

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.9

Grozījumi Jūrmalas pilsētas domes 2005.gada 31.augusta saistošajos noteikumos Nr.13 "Jūrmalas pilsētas pašvaldības nolikums"

Vēl šajā numurā

12.04.2006., Nr. 59

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Daugavpils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 3

Pieņemts: 23.02.2006.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.3

 

Daugavpilī 2006.gada 23.februārī (prot. Nr.4 , 38.§)

Par interešu izglītības un pieaugušo neformālās izglītības programmas licencēšanas kārtību

 Izdoti saskaņā ar likuma “Par pašvaldībām” 43.panta 3.daļu, Izglītības likuma 17.panta 4.daļas 12.punktu, 46.panta 5.daļu

 

I. Vispārīgie noteikumi

1. Saistošie noteikumi “Par interešu izglītības un pieaugušo neformālās izglītības programmas licencēšanas kārtību” (turpmāk — noteikumi) nosaka kārtību, kādā licencējamas interešu izglītības un pieaugušo neformālās izglītības programmas (turpmāk — programma).

2. Licenci izsniedz uz pieprasīto laika periodu, bet ne ilgāku kā uz 2 gadiem.

II. Licences pieprasījuma iesniegšanas kārtība

3. Lai saņemtu licenci, licences pieteicējs iesniedz iesniegumu Daugavpils pilsētas domes Interešu izglītības un pieaugušo neformālās izglītības programmas licencēšanas komisijai (turpmāk — Komisija).

4. Licences pieprasītājam (juridiskai personai) jāiesniedz Komisijai šādi dokumenti:

4.1. Izglītības un zinātnes ministrijas izsniegtās izglītības iestādes reģistrācijas apliecības kopija;

4.2. dokumenta kopija, kas apliecina nodrošinājumu ar telpām licencējamās programmas īstenošanai;

4.3. saskaņojums ar attiecīgā sporta veida federāciju (savienību, asociāciju), ja licencējamā interešu un pieaugušo neformālās izglītības programma sporta jomā ir saistīta ar noteiktu sporta veidu;

4.4. LR Uzņēmuma reģistra izsniegta reģistrācijas apliecības un statūtu kopija;

4.5. izglītības iestādes nolikuma kopija;

4.6. Valsts ieņēmumu dienesta izziņa par norēķiniem ar budžetu (izziņa derīga 1 mēnesi no izdošanas datuma);

4.7. programmas apguves apliecinošā dokumenta (apliecības vai sertifikāta) paraugs;

4.8. licencējamās programmas īstenošanai nepieciešamā personāla saraksts, norādot absolvēto mācību iestādi, iegūto izglītību un kvalifikāciju, pievienojot izglītību un papildizglītību apliecinošo dokumentu kopijas;

4.9. licencējamās programmas apraksts datorsalikumā, kas ietver programmas nosaukumu, programmas apjomu (līdz 160 akadēmiskajām stundām), programmas mērķi un uzdevumus, mērķ­auditoriju, programmas saturu, īstenošanas plānu, materiālo un finansiālo nodrošinājumu.

5. Licences pieprasītājam (fiziskai personai) jāiesniedz Komisijai šādi dokumenti:

5.1. Izglītības un zinātnes ministrijas sertifikācijas komisijas izsniegtā privātprakses sertifikāta kopija,

5.2.dokumenta kopija, kas apliecina nodrošinājumu ar telpām licencējamās programmas īstenošanai;

5.3. saskaņojums ar attiecīgā sporta veida federāciju (savienību, asociāciju), ja licencējamā interešu un pieaugušo neformālās izglītības programma sporta jomā ir saistīta ar noteiktu sporta veidu;

5.4. Valsts ieņēmuma dienesta izsniegtās apliecības (pašnodarbinātas personas) kopija vai Komersanta reģistrācijas apliecības kopija;

5.5. programmas apguves apliecinošā dokumenta (apliecības vai sertifikāta) paraugs;

5.6. licencējamās programmas apraksts datorsalikumā, kas ietver programmas nosaukumu, programmas apjomu (līdz 160 akadēmiskajām stundām), programmas mērķi un uzdevumus, mērķauditoriju, programmas saturu, īstenošanas plānu, materiālo un finansiālo nodrošinājumu.

III. Lēmuma pieņemšanas un apstrīdēšanas kārtība

6. Lēmumu par licences izsniegšanu, atteikumu izsniegt licenci, papildu informācijas pieprasīšanu, termiņa pagarināšanu vai licences anulēšanu pieņem Komisija.

7. Komisijai licences pieprasījums jāizskata ne vēlāk kā 30 dienu laikā pēc iesnieguma un visu nepieciešamo dokumentu saņemšanas.

8. Komisijai ir tiesības pieņemt lēmumu par atteikumu izsniegt licenci, ja:

8.1. netiek ievērotas normatīvo aktu prasības;

8.2. licences pieteicējs ir sniedzis nepatiesas ziņas;

8.3. licencējamā programma neatbilst pieaugušo neformālās vai interešu izglītības kritērijiem.

9. Ja licences saņemšanai iesniegtajos dokumentos nav pietiekama informācija, lai izlemtu par licences pieprasījuma izskatīšanu, komisijai ir tiesības pieprasīt papildu informāciju. Šai gadījumā 5 (piecu) darba dienu laikā licences pieteicējam nosūta paziņojumu, kurā tiek norādīta nepieciešama informācija vai dokumenti. Licences pieteicējam jāiesniedz pieprasīto papildu informāciju vai dokumentus 15 (piecpadsmit) darba dienu laikā no paziņojuma saņemšanas dienas. Ja noteiktajā termiņā pieprasītā informācija vai dokumenti netiek iesniegti, komisijai ir tiesības paziņot, ka pieteikums par licences saņemšanu tiek atstāts bez izskatīšanas.

10. Atkārtoti pieteikumu par licences izsniegšanu izskata 30 (trīsdesmit) dienu laikā pēc pieprasītās papildu informācijas vai dokumentu saņemšanas.

11. Ja dokumentos, kas bijuši par pamatu licences saņemšanai, ir izdarīti grozījumi, licences īpašniekam pienākums rakstiski paziņot par to komisijai ne vēlāk kā mēnesi pēc attiecīgo grozījumu izdarīšanas, iesniedzot komisijai attiecīgo dokumentu kopiju.

12. Komisijai ir tiesības pieņemt lēmumu par licences anulēšanu, ja:

12.1. licences īpašnieks gada laikā pēc tās saņemšanas nav uzsācis īstenot licencēto interešu un pieaugušo neformālās izglītības programmu;

12.2. licencētās interešu un pieaugušo neformālās izglītības programmas īstenošanā konstatēti normatīvo aktu pārkāpumi;

12.3. nav nodrošināta kvalitatīva programmas īstenošana un par to ir attiecīgi pierādījumi;

12.4. izglītības iestāde tiek izslēgta no izglītības iestāžu reģistra vai juridiskā persona tiek likvidēta:

12.5. licences īpašnieks, saņemot licenci, ir sniedzis nepatiesas ziņas.

13. Iesniegumu licences termiņa pagarināšanai licences īpašnieks iesniedz Komisijai ne vēlāk kā vienu mēnesi pirms licences derīguma termiņa beigām, pievienojot iepriekš izsniegtās licences kopiju.

14. Par atteikumu izsniegt licenci vai par licences anulēšanu licences pieteicēju informē rakstiski ne vēlāk kā 5 (piecu) darba dienu laikā pēc attiecīgā Komisijas lēmuma pieņemšanas.

15. Informācija par pieaugušo neformālās vai interešu izglītības licences anulēšanu tiek publicēta laikrakstā “Izglītība un Kultūra” ne vēlāk kā 10 darba dienu laikā pēc attiecīgā Komisijas lēmuma pieņemšanas un par to rakstveidā tiek informētas iestādes, kuras veic kontroles funkcijas (Izglītības Valsts inspekcija un Daugavpils pilsētas Pašvaldības policija).

16. Komisijas lēmumu par atteikumu izsniegt licenci vai licences anulēšanu var apstrīdēt Daugavpils pilsētas domē. Iesniegums par komisijas lēmuma apstrīdēšanu iesniedzams domes kancelejā K.Valdemāra ielā 1, Daugavpilī.

17. Pirms licences saņemšanas licences pieteicējs maksā normatīvajos aktos noteikto nodevu pašvaldības budžetā. Pieņemot lēmumu par licences anulēšanu, iekasētā nodeva netiek atmaksāta.

18. Komisija, ņemot vērā licencējamās programmās mērķi un mērķauditoriju (bērni no trūcīgām ģimenēm, bērni bāreņi, cilvēki ar īpašām vajadzībām), ar attiecīgu lēmumu ir tiesīga samazināt par 50% nodevas likmi par licences izsniegšanu.

19. Pamatojoties uz komisijas lēmumu, licences pieteicējam tiek izsniegta komisijas priekšsēdētāja parakstīta licence.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājas 1.vietniece E.Kleščinska

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!