Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2006. gada 5. aprīļa rīkojums Nr. 229 "Par bezpeļņas organizācijas valsts zinātniskās un zinātniski informatīvās iestādes "Latvijas Akadēmiskā bibliotēka" pārveidošanu par valsts aģentūru "Latvijas Akadēmiskā bibliotēka"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 7.04.2006., Nr. 57 https://www.vestnesis.lv/ta/id/132363

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr.230

Par telpu nomu Rīgā, Alberta ielā 13

Vēl šajā numurā

07.04.2006., Nr. 57

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: rīkojums

Numurs: 229

Pieņemts: 05.04.2006.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta rīkojums Nr.229

 Rīgā 2006.gada 5.aprīlī (prot. Nr.19 23.§)

Par bezpeļņas organizācijas valsts zinātniskās un zinātniski informatīvās iestādes “Latvijas Akadēmiskā bibliotēka” pārveidošanu par valsts aģentūru “Latvijas Akadēmiskā bibliotēka”

 

1. Saskaņā ar Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likuma pārejas noteikumu 8.punktu līdz 2006.gada 15.maijam pārveidot Izglītības un zinātnes ministrijas pārziņā esošo bezpeļņas organizāciju valsts zinātnisko un zinātniski informatīvo iestādi “Latvijas Akadēmiskā bibliotēka” (turpmāk — bibliotēka) par valsts aģentūru “Latvijas Akadēmiskā bibliotēka” (turpmāk — aģentūra).

2. Aģentūra ir bibliotēkas funkciju, tiesību, saistību, mantas un finanšu līdzekļu pārņēmēja.

3. Aģentūra ir izglītības un zinātnes ministra pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde. Izglītības un zinātnes ministrs aģentūras pārraudzību īsteno ar Izglītības un zinātnes ministrijas starpniecību.

4. Aģentūras darbības mērķis ir piedalīties valsts politikas bibliotēku jomā īstenošanā, sniedzot nepieciešamos bibliotēku un informācijas pakalpoju­mus, kā arī nodrošināt nacionālās literatūras krājuma veidošanu un nacionālā bibliotēku krājuma veidošanu visās zinātņu nozarēs.

5. Aģentūrai ir šādas funkcijas:

5.1. uzkrāt, sistematizēt, kataloģizēt, bibliografēt un saglabāt pasaules kul­tūras mantojumu — iespieddarbus, elektroniskos izdevumus, rokrakstus un citus dokumentus — , kā arī nodrošināt šīs informācijas publisku pieejamību un izmantošanu;

5.2. veicināt Latvijas tautsaimniecības nozarēs nodarbināto personu profesionalitāti un izglītojamo efektīvu zināšanu apguvi, nodrošinot viņus ar kvalitatīvu (pilnīgu, precīzu, savlaicīgu) informāciju, kā arī apmācīt attiecīgo informācijas resursu izmantošanā;

5.3. veidot nozaru bibliogrāfiskos resursus, kas ir nacionālās bibliogrāfijas sastāvdaļa;

5.4. konsultēt augstskolu, zinātnisko iestāžu un organizāciju bibliotēkas un sniegt tām metodisko palīdzību.

6. Ar pārveidošanu saistītos izdevumus segt no bibliotēkas līdzekļiem.

Ministru prezidents A.Kalvītis

Izglītības un zinātnes ministre I.Druviete

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!