Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Liepājas pilsētas domes 2005. gada 15. decembra saistošie noteikumi Nr. 31 "Par dzīvokļa pabalstu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 10.03.2006., Nr. 41 https://www.vestnesis.lv/ta/id/130035

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts sekretāru 9.martā sanāksmē

Vēl šajā numurā

10.03.2006., Nr. 41

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Liepājas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 31

Pieņemts: 15.12.2005.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.31

Liepājā 2005.gada 15.decembrī (prot. Nr.17, 39.§)

Par dzīvokļa pabalstu

1. VISPĀRĪGIE NOTEIKUMI

1.1.Noteikumos lietotie termini:

1.1.1.bērns — persona, kura nav sasniegusi 18 gadu vecumu, izņemot tās personas, kuras saskaņā ar likumu izsludinātas par pilngadīgām vai stājušās laulībā pirms 18 gadu vecuma sasniegšanas;

1.1.2.darbspējīga persona — pilngadīga persona, kura nav sasniegusi valsts vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu un nav atzīta par invalīdu.

1.2.Noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek pieprasīts, piešķirts, aprēķināts un izmaksāts dzīvokļa pabalsts.

1.3.Dzīvokļa pabalsts ir pašvaldības sociālais pabalsts un to piešķir personai/ģimenei, lai sniegtu atbalstu īres, apsaimniekošanas un komunālo izdevumu daļējai segšanai.

1.4.Dzīvokļa pabalstu tiesīgi pieprasīt Liepājas pilsētas pašvaldības iedzīvotāji, kuriem pamatdzīvesvieta deklarēta Liepājas pilsētā.

1.5.Dzīvokļa pabalstu tiesīgs pieprasīt dzīvokļa īpašnieks vai īrnieks.

1.6.Dzīvokļa pabalstu var pieprasīt:

1.6.1.ģimenes ar bērniem, kurās nav neviena darbspējīga persona un kuru ienākumi uz vienu personu nepārsniedz 75% no divkārša valstī noteiktā sociālā nodrošinājuma pabalsta;

1.6.2.ģimenes, kurās ir vismaz viena darbspējīga persona un kuru ienākumi uz vienu personu nepārsniedz 75% no divkārša valstī noteiktā sociālā nodrošinājuma pabalsta;

1.6.3.ģimenes bez bērniem, kurās nav neviena darbspējīga persona un kuru ienākumi uz vienu personu nepārsniedz 75% no trīskārša valstī noteiktā sociālā nodrošinājuma pabalsta;

1.6.4.atsevišķi dzīvojoši pensionāri un invalīdi, kuri nesastāv laulībā un kuru ienākumi nepārsniedz 75% no četrkārša valstī noteiktā sociālā nodrošinājuma pabalsta.

1.7.Dzīvokļa pabalsta apmērs kalendārajā gadā nevar pārsniegt 3 mēnešu vidējos normatīvos maksājumus par īri un komunālajiem pakalpojumiem 1.6.2.punktā minētajām ģimenēm un 6 mēnešu vidējos normatīvos maksājumus par īri un komunālajiem pakalpojumiem 1.6.1., 1.6.3. un 1.6.4.punktā minētajām ģimenēm un personām.

1.8.Dzīvokļa pabalsta pieprasītājam ir pienākums:

1.8.1.sniegt pilnīgas un patiesas sociālās palīdzības saņemšanai nepieciešamās ziņas;

1.8.2.iesniegt nepieciešamos dokumentus;

1.8.3.nekavējoties ziņot par pārmaiņām apstākļos;

1.8.4.aktīvi līdzdarboties savas sociālās situācijas uzlabošanā;

1.8.5.pildīt līdzdarbības pienākumus.

 

 

2. PABALSTA PIEPRASĪŠANAS KĀRTĪBA

2.1.Ģimene vai persona, kura pieprasa dzīvokļa pabalstu, iesniedz Liepājas pilsētas domes Sociālajā dienestā (turpmāk — Sociālais dienests) šādus dokumentus:

2.1.1.iesniegumu;

2.1.2.iztikas līdzekļu deklarāciju (saskaņā ar 1.pielikumu);

2.1.3.izziņu par dzīvesvietu un ģimenes sastāvu no Pašvaldības policijas vai namu apsaimniekotāja;

2.1.4.izziņu no darba devēja par pēdējo 3 mēnešu ienākumiem pēc nodokļu nomaksas par katru nodarbināto ģimenes locekli (saskaņā ar 2.pielikumu);

2.1.5.izziņu no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (turpmāk — VSAA) par valsts sociālā pabalsta apmēru bezdarba gadījumā par pēdējiem 3 mēnešiem;

2.1.6.izziņu no VSAA par bērna piedzimšanas pabalsta apmēru un nepieciešamības gadījumā izziņu par ģimenes valsts pabalstu un bērna kopšanas pabalstu;

2.1.7.izziņu no VSAA par saņemtās pensijas vai valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmēru par pēdējiem 3 mēnešiem, ja persona saņem valsts noteikto pensiju vai valstī noteikto sociālā nodrošinājuma pabalstu;

2.1.8.Valsts darba ekspertīzes ārstu komisijas (VDEĀK) izziņas kopiju (uzrādot oriģinālu) personām, kuras saņem valsts noteikto invaliditātes pensiju vai valstī noteikto sociālā nodrošinājuma pabalstu invaliditātes gadījumā;

2.1.9.algas nodokļu grāmatiņas kopiju (uzrādot oriģinālu) personām darbspējīgā vecumā, ja tās nav nodarbinātas;

2.1.10.Nodarbinātības valsts aģentūras (turpmāk NVA) apmeklējuma uzskaites lapas kopiju (uzrādot oriģinālu), ja persona ir bezdarbnieks;

2.1.11.ziņas par ģimenes locekļu nodarbinātību, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu (izziņa no mācību iestādes, uzrādot ziņas par stipendijas apmēru, pilna laika studijas, nepilna laika studijas, budžeta vai maksas grupa, studiju maksa).

2.2.Ģimene vai persona, kura pieprasa dzīvokļa pabalstu, uzrāda Sociālajā dienestā šādus dokumentus:

2.2.1.visu ģimenes locekļu personu apliecinošus dokumentus;

2.2.2.pēdējo 3 mēnešu īres un komunālo maksājumu kvītis.

2.3.Sociālajam dienestam ir tiesības pieprasīt arī citus dokumentus, kas nepieciešami, lai izvērtētu dzīvokļa pabalsta piešķiršanas likumību un izlases kārtībā veikt dzīvokļa pabalsta pieprasītāja dzīves apstākļu apsekošanu, sastādot apsekošanas aktu (saskaņā ar 3.pielikumu).

2.4.Noteikumu 1.6.1.,1.6.3.un1.6.4.punktā minētajām ģimenēm un personām dzīvokļa pabalstu piešķir uz 6 mēnešiem.

2.5.Noteikumu 1.6.2.punktā minētajām ģimenēm dzīvokļa pabalstu piešķir uz 3 mēnešiem.

2.6.Pēc 2.4. un 2.5.punktā minēto termiņu beigām jautājumu par dzīvokļa pabalsta piešķiršanas nepieciešamību izskata pēc atkārtota iesnieguma saņemšanas.

 

 

3. DZĪVOKĻA PABALSTA PIEŠĶIRŠANAS UN APRĒĶINĀŠANAS KĀRTĪBA

3.1.Dzīvokļa pabalstu piešķir Sociālais dienests, pamatojoties uz pieprasītāja iesniegumu un tiesības apliecinošiem dokumentiem.

3.2.Dzīvokļa pabalstu piešķir no dienas, kad saņemts iesniegums un visi tiesības apliecinošie dokumenti.

3.3.Ja kāda no dzīvoklī deklarētām personām faktiski nedzīvo deklarētajā dzīvesvietā, tad šai personai dzīvokļa pabalstu nepiešķir, izņemot skolēnus un studentus, kuri mācās.

3.4.Dzīvokļa pabalstu aprēķina pēc formulas:

P = S( 2;3;4) x n + K - I

P — pabalsta apmērs mēnesī,

S2 – 75% no divkārša valsts noteiktā sociālā nodrošinājuma pabalsta,

S3 — 75% no trīskārša valsts noteiktā sociālā nodrošinājuma pabalsta,

S4 — 75% no četrkārša valsts noteiktā sociālā nodrošinājuma pabalsta,

n — ģimenes locekļu skaits,

K — vidējie normatīvie maksājumi par īri un komunālajiem pakalpojumiem triju mēnešu periodā,

I — ģimenes vidējie mēneša ienākumi par pēdējiem trīs mēnešiem.

3.5.Ja pabalsts tiek samazināts par līdzdarbības pienākumus nepildījušās personas daļu, tad pabalstu pārējiem ģimenes locekļiem aprēķina pēc formulas:

Psamaz. = P – p x L

Psamaz. — samazinātā pabalsta apmērs,

P — pilnais pabalsta apmērs,

p — pabalsta apmērs vienam ģimenes loceklim,

L — līdzdarbības pienākumu nepildījušo personu skaits.

3.6.Dzīvokļa pabalstu aprēķina pēc Liepājas pilsētā spēkā esošajiem īres un komunālo pakalpojumu tarifiem un atbilstoši apstiprinātajiem normatīviem (saskaņā ar 4.pielikumu).

3.7.Dzīvokļa pabalsta apmērs mēnesī nevar pārsniegt pēdējo trīs mēnešu vidējos normatīvos izdevumus par īri un komunālajiem pakalpojumiem.

3.8.Dzīvokļa pabalsta saņemšanas kārtība NVA reģistrētiem bezdarbniekiem:

3.8.1.NVA reģistrētais bezdarbnieks dzīvokļa pabalstu var saņemt tikai pēc tam, kad veikti nozīmētie līdzdarbības pienākumi.

3.8.2.NVA uzskaitē esošiem bezdarbniekiem piecas dienas jāpilda līdzdarbības pienākumi.

3.8.3.NVA uzskaitē esošiem bezdarbniekiem Sociālais dienests izraksta norīkojumu (saskaņā ar 5.pielikumu) līdzdarbības pienākumu veikšanai — piedalīties pilsētas sakopšanas un labiekārtošanas pasākumos un iesniedz namu apsaimniekotājam vai citām iestādēm.

3.8.4.No norīkojuma izrakstīšanas dienas viena mēneša laikā jāiepazīstas ar norīkojumu un jāizpilda līdzdarbības pienākumi.

3.8.5.Pārejoša darba nespēja nevar būt par pamatu, lai atbrīvotu no līdzdarbības pienākumu izpildes. Šajā gadījumā līdzdarbības pienākumu izpildes periods tiek pagarināts.

3.8.6.Pēc izsniegto norīkojumu oriģinālu ar atzīmi par līdzdarbības pienākumu izpildi saņemšanas Sociālais dienests lemj par pabalsta piešķiršanu.

3.9.No līdzdarbības pienākumu veikšanas ir atbrīvoti:

3.9.1.ģimenes, kurās bērnu invalīdu audzina viens vecāks;

3.9.2.ģimenes, kurās bērnu invalīdu audzina viens no vecākiem, otrs ir nodarbināts;

3.9.3.ģimenes, kurās ir bērni līdz septiņu gadu vecumam, kuri neapmeklē pirmsskolas iestādes un viens no vecākiem bērnu audzina mājās, bet otrs ir nodarbināts;

3.9.4.valsts noteikto vecuma vai invaliditātes pensiju un valsts noteiktā sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmēji.

3.10.Dzīvokļa pabalstu nepiešķir:

3.10.1.ja pabalsta pieprasītājs nepilda līdzdarbības pienākumus savas sociālās situācijas uzlabošanai;

3.10.2.ja ģimenes (personas) īpašumā vai lietošanā ir vairāk nekā viens dzīvoklis, kuru(-s) ģimene (persona) var izīrēt, lai uzlabotu savu sociālo situāciju;

3.10.3.ja persona, kura ir bezdarbnieks, viena mēneša laikā no norīkojuma izrakstīšanas dienas nav izpildījusi līdzdarbības pienākumus.

 

 

4. PABALSTA IZMAKSAS KĀRTĪBA

4.1.Dzīvokļa pabalstu pārskaita īres un komunālo pakalpojumu sniedzēja kontā, izņemot pabalstu kurināmā iegādei, ko pabalsta pieprasītājam izmaksā skaidrā naudā.

4.2.Dzīvokļa pabalstu pārskaita vai kurināmā iegādei izmaksā par laika periodu, par kuru piešķirts pabalsts.

 

 

5. LĒMUMA APSTRĪDĒŠANAS UN PĀRSŪDZĪBAS KĀRTĪBA

5.1.Ja dzīvokļa pabalsts netiek piešķirts, pabalsta pieprasītājs par to tiek informēts rakstiskā veidā, norādot pamatojumu un lēmuma apstrīdēšanas kārtību.

5.2.Ja dzīvokļa pabalsta pieprasītājs nav apmierināts ar Sociālā dienesta pieņemto lēmumu, tas ir tiesīgs viena mēneša laikā pēc lēmuma pieņemšanas to apstrīdēt Liepājas pilsētas domē.

5.3.Liepājas pilsētas domes pieņemto lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā viena mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās brīža.

 

 

6. NOSLĒGUMA JAUTĀJUMI

6.1.Noteikumi publicējami likumā noteiktajā kārtībā. Pēc publicēšanas noteikumi stājas spēkā ar 2006.gada 1.janvāri.

6.2.Noteikumu izpildi kontrolē Liepājas pilsētas domes Sociālo lietu, veselības un sabiedriskās kārtības komiteja.

Liepājas pilsētas
domes priekšsēdētājs U.Sesks

 

 

Papildinājums laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” 2006.gada 12.janvārī publicētajam lēmumam Nr.648 “Par Liepājas pilsētas domes saistošo noteikumu “Par dzīvokļa pabalstu” apstiprināšanu”

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!