Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2006. gada 14. februāra noteikumi Nr. 118 "Kārtība, kādā valsts un pašvaldību institūcijas iesaistās mežu ugunsgrēku ierobežošanā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 17.02.2006., Nr. 29 https://www.vestnesis.lv/ta/id/128377

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.119

Kārtība, kādā preču ražotājs, izplatītājs vai pakalpojuma sniedzējs informē attiecīgās valsts uzraudzības un kontroles iestādes par precēm vai pakalpojumiem, kuri rada risku, kas nav savienojams ar vispārējām drošuma prasībām

Vēl šajā numurā

17.02.2006., Nr. 29

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 118

Pieņemts: 14.02.2006.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.118

Rīgā 2006.gada 14.februārī (prot. Nr.9 27.§)

Kārtība, kādā valsts un pašvaldību institūcijas iesaistās mežu ugunsgrēku ierobežošanā

Izdoti saskaņā ar Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likuma 6.panta otro daļu

 

1.Noteikumi nosaka kārtību, kādā valsts un pašvaldību institūcijas iesaistās mežu ugunsgrēku ierobežošanā. Noteikumi neattiecas uz Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

2.Valsts un pašvaldību institūcijas mežu ugunsgrēku ierobežošanā iesaista Valsts meža dienests saskaņā ar republikas pilsētu un rajonu civilās aizsardzības pasākumu plāniem, starpresoru vienošanos un sadarbības līgumiem.

3.Valsts meža dienests mežu ugunsgrēku ierobežošanas darbos var iesaistīt šādus valsts un pašvaldību institūciju resursus (turpmāk — resursi):

3.1. cilvēkresursus;

3.2. transportlīdzekļus;

3.3. energoresursus;

3.4. sakaru līdzekļus;

3.5. ugunsdzēšanas līdzekļus;

3.6. speciālas vielas un iekārtas mežu ugunsgrēku ierobežošanai.

4.Pašvaldību institūcijas iesaistās mežu ugunsgrēku ierobežošanā pēc attiecīgās Valsts meža dienesta teritoriālās struktūrvienības vadītāja vai viņa pilnvarotas personas mutiska pieprasījuma.

5.Valsts institūcijas iesaistās mežu ugunsgrēku ierobežošanā pēc Valsts meža dienesta ģenerāldirektora vai viņa pilnvarotas personas mutiska pieprasījuma.

6.Valsts vai pašvaldību institūcijas vai tās attiecīgās struktūrvienības vadītājs vienas stundas laikā pēc šo noteikumu 4. vai 5.punktā minēto personu pieprasījuma saņemšanas informē attiecīgās Valsts meža dienesta teritoriālās struktūrvienības vadītāju vai viņa pilnvaroto personu par pieņemto lēmumu iesaistīties meža ugunsgrēka ierobežošanā un iesaistāmajiem resursiem, saskaņo to ierašanās vietu, laiku un abu pušu atbildīgās amatpersonas.

7.Iesaistot valsts vai pašvaldību institūcijas mežu ugunsgrēku ierobežošanā, Valsts meža dienests:

7.1. organizē un vada mežu ugunsgrēku ierobežošanas darbus;

7.2. apzīmē mežu ugunsgrēku vietas un piebraucamos ceļus ar norādošām informatīvām zīmēm;

7.3. ja nepieciešams, nodrošina mežu ugunsgrēku ierobežošanā iesaistītās personas ar:

7.3.1.piemērotiem individuāliem aizsardzības līdzekļiem;

7.3.2.inventāru mežu ugunsgrēku ierobežošanai (pārnēsājamie ūdens motorsūkņi ar aprīkojumu (piemēram, ugunsdzēsības šļūtenes, šļūteņu dalītāji, stobri), uzkabināmie smidzinātāji, lāpstas, cirvji, spaiņi);

7.3.3. sakaru līdzekļiem;

7.4. nosaka savstarpējos sakaru kanālus un saukļus;

7.5.iepazīstina ugunsgrēka ierobežošanā iesaistītās personas ar mežu ugunsgrēku ierobežošanas paņēmieniem un darba aizsardzības prasībām;

7.6. norāda tuvākās ūdens ņemšanas vietas;

7.7.organizē ugunsgrēka ierobežošanā iesaistīto personu ēdināšanu, ja meža ugunsgrēka ierobežošanas darbu ilgums pārsniedz sešas stundas.

8.Mežu ugunsgrēku ierobežošanā iesaistīto valsts un pašvaldību institūciju uzdevumi ir:

8.1. pildīt mežu ugunsgrēku ierobežošanas darbu vadītāja norādījumus;

8.2.atbilstoši kompetencei ierobežot iedzīvotāju iebraukšanu un uztu­rēšanos paaugstinātas ugunsbīstamības meža iecirkņos.

9.Ja mežu ugunsgrēku ierobežošanā iesaista valsts vai pašvaldību institūcijas (turpmāk — atlīdzības pieprasītājs), Valsts meža dienests atlīdzina institūcijām izdevumus par patērēto degvielu pilnā apmērā, bet transportlīdzekļu ekspluatācijas un remonta izdevumus atlīdzina, nepārsniedzot 20 procentus no patērētās degvielas izmaksām. Valsts meža dienests neatlīdzina peļņu, kura nav gūta tādēļ, ka attiecīgās personas resursi ir bijuši iesaistīti mežu ugunsgrēku ierobežošanā. Izdevumus neatlīdzina arī meža īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam.

10.Lai saņemtu atlīdzību, atlīdzības pieprasītājs mēneša laikā pēc tā īpašumā (valdījumā) esošo resursu iesaistīšanas mežu ugunsgrēku ierobežošanā iesniedz attiecīgajā Valsts meža dienesta teritoriālajā struktūrvienībā rakstisku iesniegumu izdevumu un zaudējumu kompensācijai (1.pielikums). Iesniegumam pievieno dokumentu kopijas, kas apliecina atlīdzības pieprasītāja resursu īpa­šuma vai valdījuma tiesības, kā arī dokumentu, kurā norādīts zaudējumu apmērs.

11.Valsts meža dienesta teritoriālā struktūrvienība, kurā iesniegti šo noteikumu 10.punktā minētie dokumenti, pārbauda tos un 10 darbdienu laikā pēc dokumentu iesniegšanas sagatavo atzinumu par pieprasītās atlīdzības atbilstību faktiskajiem izdevumiem (turpmāk — atzinums). Atzinumu kopā ar minētajiem dokumentiem iesniedz Valsts meža dienesta ģenerāldirektoram.

12.Valsts meža dienesta ģenerāldirektors atzinumu un šo noteikumu 10.punktā minētos dokumentus izskata 10 darbdienu laikā pēc to saņemšanas un pieņem lēmumu par izdevumu atlīdzināšanu (2.pielikums). Ja nepieciešama papildu informācija vai jāpārbauda resursu iesaistīšanas apstākļi vai izdevumu faktiskais apmērs, lēmumu pieņem mēneša laikā pēc atzinuma un dokumentu saņemšanas. Par papildu informācijas vai pārbaudes nepieciešamību Valsts meža dienests informē atlīdzības pieprasītāju.

13.Valsts meža dienests triju darbdienu laikā pēc šo noteikumu 12.punktā minētā lēmuma pieņemšanas informē atlīdzības pieprasītāju, izsniedzot vai nosūtot viņam attiecīgo lēmumu.

14.Izdevumu atlīdzību izmaksā atlīdzības pieprasītājam, attiecīgo summu pārskaitot uz iesniegumā norādīto norēķinu kontu.

15.Izdevumu atlīdzību izmaksā no valsts pamatbudžetā Valsts meža dienestam šim mērķim piešķirtajiem līdzekļiem.

16.Mežu ugunsgrēku ierobežošanas darbos iesaistītajiem darbiniekiem, izņemot specializētā valsts civildienesta ierēdņus un Valsts meža dienesta darbi­niekus, darba laiks nedrīkst pārsniegt astoņas stundas diennaktī, bet ne vairāk par 40 stundām nedēļā. Mežu ugunsgrēku ierobežošanas darbos iesaistītās valsts vai pašvaldību institūcijas, ja nepieciešams, ir tiesīgas pārtraukt darbu un pēc ugunsgrēka dzēšanas un glābšanas darbu vadītāja atļaujas atstāt meža ugunsgrēka vietu.

Ministru prezidents A.Kalvītis

Iekšlietu ministrs Dz.Jaundžeikars

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2006.gada 18.februāri.

 

1.pielikums

Ministru kabineta

2006.gada 14.februāra noteikumiem Nr.118

Iesniegums izdevumu un zaudējumu kompensācijai par resursu iesaistīšanu mežu ugunsgrēku ierobežošanas darbos

01.JPG (49909 bytes)

Iekšlietu ministrs Dz.Jaundžeikars

 

2.pielikums

Ministru kabineta

2006.gada 14.februāra noteikumiem Nr.118

Lēmums par izdevumu un zaudējumu atlīdzināšanu

02.JPG (34994 bytes)

Iekšlietu ministrs Dz.Jaundžeikars

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!