Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2006. gada 7. februāra noteikumi Nr. 106 "Nacionālās civilās aviācijas drošības komisijas nolikums". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 10.02.2006., Nr. 25 https://www.vestnesis.lv/ta/id/127818

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.107

Noteikumi par valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības reģistru

Vēl šajā numurā

10.02.2006., Nr. 25

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 106

Pieņemts: 07.02.2006.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.106

Rīgā 2006.gada 7.februārī (prot. Nr.7 15.§)
Nacionālās civilās aviācijas drošības komisijas nolikums
Izdoti saskaņā ar likuma "Par aviāciju" 57.panta trešo daļu
1. Nacionālā civilās aviācijas drošības komisija (turpmāk - komisija) ir koleģiāla lēmējinstitūcija, kas izveidota, lai sekmētu Nacionālās civilās aviācijas drošības programmas īstenošanu, noteiktu mērķus un uzdevumus civilās aviācijas drošības pasākumu tālākai uzlabošanai un koordinētu starpinstitūciju sadarbību.
2. Komisijai ir šādas funkcijas:

2.1. ja pastāv reāli draudi civilās aviācijas drošībai, atkarībā no to veida un pakāpes koordinēt sadarbību starp institūcijām, kuras ir atbildīgas par Nacionālās civilās aviācijas drošības programmas īstenošanu;

2.2. izvērtēt civilās aviācijas nozarē veikto civilās aviācijas drošības pasākumu efektivitāti un ieteikt nepieciešamās izmaiņas atbilstoši pastāvošajam civilās aviācijas drošības apdraudējumam;

2.3. ar civilās aviācijas pārvadājumiem saistītās ārkārtējās situācijās konsultēt Ministru kabinetu krīzes likvidēšanas jomā;

2.4. sniegt konsultatīvu palīdzību pasākumu izstrādāšanā pret draudiem civilās aviācijas drošībai.
3. Komisijas sastāvā ir:

3.1. Satiksmes ministrijas valsts sekretārs (komisijas priekšsēdētājs);

3.2. Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs (komisijas priekšsēdētāja vietnieks);

3.3. Ārlietu ministrijas valsts sekretārs;

3.4. valsts aģentūras "Civilās aviācijas aģentūra" direktors;

3.5. Satiksmes ministrijas Aviācijas departamenta direktors;

3.6. valsts akciju sabiedrības "Starptautiskā lidosta "Rīga"" prezidents;

3.7. Valsts robežsardzes priekšnieks;

3.8. Drošības policijas priekšnieks;

3.9. Valsts ieņēmumu dienesta Galvenās muitas pārvaldes direktors;

3.10. Katastrofu medicīnas centra direktors;

3.11. Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku komandieris.
4. Komisijas sēdes sasauc un vada komisijas priekšsēdētājs. Ja komisijas priekšsēdētājs nevar pildīt savus pienākumus, sēdes sasauc un vada komisijas priekšsēdētāja vietnieks.
5. Apstākļos, kas saistīti ar reaģēšanas pasākumu izstrādi nelikumīgas iejaukšanās civilās aviācijas darbībā seku likvidēšanai vai iespējamo draudu novēršanu, komisijas sēdi sasauc un vada komisijas priekšsēdētāja vietnieks.
6. Komisija ir lemttiesīga, ja tās sēdē piedalās vairāk nekā puse no komisijas sastāva. Komisijas locekļiem ir tiesības atsevišķās komisijas sēdēs pilnvarot savā vietā citu pārstāvi.
7. Komisijai ir tiesības:

7.1. pieprasīt no civilās aviācijas komersantiem (to skaitā lidostām un gaisa kuģu ekspluatantiem) komisijas darbam nepieciešamo informāciju, kas ietver arī atzinumus par noteiktiem jautājumiem;

7.2. uzaicināt piedalīties komisijas sēdēs lidostu vadību, gaisa kuģu ekspluatantu, gaisa telpas izmantošanas un gaisa satiksmes organizēšanas valsts komercsabiedrības un citu privāto vai publisko institūciju pārstāvjus;

7.3. iesniegt Ministru kabinetā priekšlikumus par valstiski svarīgu civilās aviācijas drošības pasākumu izstrādi un finansēšanu.
8. Komisijas sēdes notiek periodiski - atkarībā no civilās aviācijas drošības jautājumu aktualitātes, bet ne retāk kā reizi gadā.
9. Komisijas sekretārs sagatavo priekšlikumus par sēdes darba kārtību, izskatīšanai komisijas sēdēs iesniedzamo dokumentu projektus, protokolē sēdes un noformē lēmumus.
10. Komisijas sekretāra pienākumus veic valsts aģentūras "Civilās aviācijas aģen­tūra" pilnvarots pārstāvis.
11. Ja komisijas sēdē izskata jautājumus par reaģēšanas pasākumu izstrādi nelikumīgas iejaukšanās akta seku likvidēšanai vai iespējamo draudu novēršanai, komisijas sekretāra pienākumus veic Drošības policijas pilnvarots pārstāvis.
12. Komisija lēmumus pieņem ar vienkāršu balsu vairākumu, atklāti balsojot. Ja balsu skaits ir sadalījies vienādi, izšķirošā ir komisijas sēdes vadītāja balss.
13. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 1997.gada 22.jūlija noteikumus Nr.256 "Nacionālās civilās aviācijas drošības komisijas nolikums" (Latvijas Vēstnesis, 1997, 189.nr.).
Ministru prezidents A.Kalvītis

Satiksmes ministra vietā - bērnu un ģimenes lietu ministrs A.Baštiks

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!