Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2006. gada 24. janvāra noteikumi Nr. 75 "Dzelzceļa ritošā sastāva reģistrācijas kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 7.02.2006., Nr. 22 https://www.vestnesis.lv/ta/id/127428

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.80

Noteikumi par kuģu apkalpes minimālo sastāvu

Vēl šajā numurā

07.02.2006., Nr. 22

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 75

Pieņemts: 24.01.2006.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.75

Rīgā 2006.gada 24.janvārī (prot. Nr.5 43.§)
Dzelzceļa ritošā sastāva reģistrācijas kārtība
Izdoti saskaņā ar Dzelzceļa likuma 31.panta pirmās daļas 13.punktu
I. Vispārīgie jautājumi
1. Noteikumi nosaka dzelzceļa ritošā sastāva (turpmāk — ritošais sastāvs) reģistrācijas kārtību.
2. Ritošā sastāva valsts reģistru nodrošina un uztur Valsts dzelzceļa administrācija.
3. Reģistrācijai ir pakļauts Latvijas Republikas fiziskajām un juridiskajām personām piederošais ritošais sastāvs, kas pārvietojas pa sliežu ceļu, kura platums nav mazāks par 750 mm, kā arī ārvalstu fiziskajām un juridiskajām personām piederošais ritošais sastāvs, kas pārvietojas pa sliežu ceļu, kura platums nav mazāks par 750 mm, ja, pamatojoties uz līgumu, ritošais sastāvs nodots lietošanā Latvijas teritorijā un nav reģistrēts ārvalstī.
4. Ja ritošais sastāvs, kas pārvietojas pa sliežu ceļu, kura platums nav mazāks par 750 mm, ir reģistrēts ārvalstī un, pamatojoties uz līgumu, kura termiņš pārsniedz vienu gadu, nodots lietošanā Latvijas teritorijā, ritošā sastāva lietotājs iesniedz Valsts dzelzceļa administrācijā līguma un ārvalstī izdota dokumenta kopiju par attiecīgā ritošā sastāva reģistrāciju.
5. Pārvadātājam un dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājam ir pienākums nodrošināt Valsts dzelzceļa administrācijai piekļuvi informācijai par ārvalsts fiziskajām vai juridiskajām personām piederošā valsts robežu šķērsojošā ritošā sastāva īpašnieku un lietotāju, ritošā sastāva izmantošanas ierobežojumiem, kā arī citiem no satiksmes drošības viedokļa svarīgiem datiem, kas attiecas uz ritošā sastāva apkopes grafiku.
6. Latvijas Republikas fiziskā vai juridiskā persona, kurai pieder ritošais sastāvs (turpmāk — īpašnieks), un ārvalstu fiziskajām vai juridiskajām personām piederošā ritošā sastāva lietotājs (turpmāk — lietotājs) ir atbildīgs par Valsts dzelzceļa administrācijā iesniegtās informācijas patiesumu, kā arī par šajos noteikumos noteiktās kārtības un termiņu ievērošanu.
7. Valsts dzelzceļa administrācija ir tiesīga pārbaudīt ritošā sastāva īpašnieka (lietotāja) sniegtās informācijas patiesumu.
8. Ja iesniegumā par ritošā sastāva reģistrāciju vai iesniegumā par izmaiņu izdarīšanu ritošā sastāva valsts reģistrā minētais vienam īpašniekam piederošo ritošā sastāva vienību skaits pārsniedz tūkstoti, Valsts dzelzceļa administrācija ir tiesīga pagarināt šo noteikumu 13. un 21.punktā noteiktos termiņus līdz sešiem mēnešiem.
II. Ritošā sastāva reģistrācija
9. Reģistrējamo ritošo sastāvu iedala šādi:

9.1. lokomotīves;

9.2. dīzeļvilcienu vagoni un automotrises;

9.3. elektrovilcienu vagoni;

9.4. pasažieru vagoni;

9.5. kravas vagoni;

9.6. sliežu ceļu remonta mašīnas un dzelzceļa celtņi;

9.7. citas mašīnas un mehānismi, kas savu tehnisko īpašību dēļ spēj pārvietoties vai pārvietojas pa sliežu ceļiem.
10. Lai reģistrētu ritošo sastāvu, īpašnieks (lietotājs) vai tā pilnvarota persona iesniedz Valsts dzelzceļa administrācijā iesniegumu par ritošā sastāva reģistrāciju (1.pielikums).
11. Iesniegumam par ritošā sastāva reģistrāciju pievieno:

11.1. attiecīgā veida ritošā sastāva tehnisko raksturojumu (2., 3., 4., 5., 6., 7. vai 8.pielikums);

11.2. ritošā sastāva īpašuma tiesības apliecinošus dokumentus;

11.3. ritošā sastāva īpašnieka (lietotāja) — fiziskās personas — parakstītu pilnvaru attiecīgā ritošā sastāva reģistrācijai, ja iesniegumu par ritošā sastāva reģistrāciju iesniedz pilnvarota persona;

11.4. ritošā sastāva īpašnieka (lietotāja) — juridiskās personas — izsniegtu un ar zīmogu un atbildīgās personas parakstu apliecinātu pilnvaru ritošā sastāva reģistrācijai, ja iesniegumu par ritošā sastāva reģistrāciju iesniedz pilnvarota persona;

11.5. juridiskās personas statusu apliecinoša dokumenta kopiju (uzrāda oriģinālu), ja Valsts dzelzceļa administrācijai nav informācijas, kas apliecinātu ritošā sastāva īpašnieka (lietotāja) juridiskās personas statusu. Minētais dokuments nav nepieciešams tām juridiskajām personām, kuru juridiskais statuss ir noteikts saskaņā ar normatīvajiem aktiem;

11.6. līguma kopiju, ja ārvalstu fiziskajām vai juridiskajām personām piederošais ritošais sastāvs, pamatojoties uz līgumu, nodots lietošanā Latvijas teritorijā un nav reģistrēts ārvalstī;

11.7. atbilstības novērtēšanu apliecinošus dokumentus, ja ritošajam sastāvam vai atsevišķām tā daļām ir veikta atbilstības novērtēšana.
12. Attiecīgā veida ritošā sastāva numurs, kuru norāda tehniskajā raksturojumā, ir uz ritošā sastāva norādītais numurs, un to piešķir:

12.1. šo noteikumu 9.1., 9.2., 9.3., 9.6. un 9.7.apakšpunktā minētajam ritošajam sastāvam — izgatavotājs vai saskaņā ar starptautiskajiem tiesību aktiem dzelzceļa transporta nozarē;

12.2. šo noteikumu 9.4. un 9.5.apakšpunktā minētajam ritošajam sastāvam, kas:

12.2.1. pārvietojas pa publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras ceļiem Latvijas teritorijā un ārpus tās, — saskaņā ar starptautiskajiem tiesību aktiem dzelzceļa transporta nozarē;

12.2.2. pārvietojas pa publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras ceļiem Latvijas teritorijā, — ritošā sastāva īpašnieks pēc saskaņošanas ar publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītāju vai publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs;

12.2.3. nepārvietojas pa publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras ceļiem, — ritošā sastāva īpašnieks.
13. Valsts dzelzceļa administrācija mēneša laikā izskata iesniegumu par ritošā sastāva reģistrāciju un pieņem lēmumu par ritošā sastāva reģistrāciju vai atteikumu reģistrēt ritošo sastāvu.
14. Reģistrējot ritošo sastāvu, Valsts dzelzceļa administrācija piešķir katrai ritošā sastāva veida vienībai valsts reģistrācijas indeksu:

14.1. no 0001 līdz 1999 — lokomotīvēm;

14.2. no 2000 līdz 3999 — dīzeļvilcienu vagoniem un automotrisēm;

14.3. no 4000 līdz 5999 — elektrovilcienu vagoniem;

14.4. no 6000 līdz 7999 — pasažieru vagoniem;

14.5. no 8000 līdz 8999 — sliežu ceļu remonta mašīnām un dzelzceļa celtņiem;

14.6. no 9000 līdz 9999 — citām mašīnām un mehānismiem, kuri savu tehnisko īpašību dēļ spēj pārvietoties vai pārvietojas pa sliežu ceļiem;

14.7. no 10000 — kravas vagoniem.
15. Valsts reģistrācijas indeksu uz ritošā sastāva nenorāda.
16. Pēc ritošā sastāva reģistrācijas īpašniekam (lietotājam) vai tā pilnvarotai personai izsniedz reģistrācijas apliecību (9.pielikums).
17. Lēmumu par atteikumu reģistrēt ritošo sastāvu Valsts dzelzceļa administrācija pieņem šādos gadījumos:

17.1. nav iesniegti visi nepieciešamie dokumenti vai pieprasītā informācija;

17.2. iesniegtie dokumenti neapliecina iesnieguma iesniedzēja īpašuma vai lietojuma tiesības uz attiecīgo ritošā sastāva vienību.
18. Lēmumu par ritošā sastāva reģistrāciju vai reģistrācijas atteikumu var pārsūdzēt tiesā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.
III. Ritošā sastāva pārreģistrācija un svītrošana no reģistra
19. Iesniegumu par izmaiņu izdarīšanu ritošā sastāva valsts reģistrā (10.pielikums) mēneša laikā pēc tam, kad kļuvusi zināma attiecīgā informācija, Valsts dzelzceļa administrācijā iesniedz:

19.1. ritošā sastāva īpašnieks (lietotājs) vai tā pilnvarota persona, ja ir mainījusies Valsts dzelzceļa administrācijā iesniegtā un ritošā sastāva valsts reģistrā ierakstītā informācija;

19.2. ritošā sastāva īpašnieks (lietotājs), kas ierakstīts ritošā sastāva valsts reģistrā, vai tā pilnvarota persona — šo noteikumu 24.punktā minētajos gadījumos.
20. Iesniegumam par izmaiņu izdarīšanu ritošā sastāva valsts reģistrā pievieno:

20.1. ritošā sastāva reģistrācijas apliecības oriģinālu;

20.2. dokumentus, kas apliecina apstākļus, kuri var būt par pamatu izmaiņu veikšanai ritošā sastāva valsts reģistrā;

20.3. ritošā sastāva īpašnieka (lietotāja) — fiziskās personas — parakstītu pilnvaru ritošā sastāva pārreģistrācijai vai svītrošanai no reģistra, ja iesniegumu par izmaiņu izdarīšanu ritošā sastāva valsts reģistrā iesniedz pilnvarota persona;

20.4. ritošā sastāva īpašnieka (lietotāja) — juridiskās personas — izsniegtu un ar zīmogu un atbildīgās personas parakstu apliecinātu pilnvaru ritošā sastāva pārreģistrācijai vai svītrošanai no reģistra, ja iesniegumu par izmaiņu izdarīšanu ritošā sastāva valsts reģistrā iesniedz pilnvarota persona;

20.5. juridiskās personas statusu apliecinoša dokumenta kopiju (uzrāda oriģinālu), ja Valsts dzelzceļa administrācijai nav informācijas, kas apliecinātu ritošā sastāva īpašnieka (lietotāja) juridiskās personas statusu. Minētais dokuments nav nepieciešams tām juridiskajām personām, kuru juridiskais statuss ir noteikts saskaņā ar normatīvajiem aktiem.
21. Valsts dzelzceļa administrācija mēneša laikā izskata iesniegumu par izmaiņu izdarīšanu ritošā sastāva reģistrā un pieņem attiecīgu lēmumu:

21.1. par ritošā sastāva pārreģistrāciju (ieraksta attiecīgas izmaiņas ritošā sastāva reģistrā) vai atteikumu pārreģistrēt ritošo sastāvu;

21.2. par ritošā sastāva svītrošanu no reģistra un reģistrācijas apliecības anulēšanu vai atteikumu svītrot ritošo sastāvu no ritošā sastāva valsts reģistra.
22. Pēc ritošā sastāva pārreģistrācijas Valsts dzelzceļa administrācija anulē iepriekšējo reģistrācijas apliecību un ritošā sastāva īpašniekam (lietotājam) vai tā pilnvarotai personai izsniedz jaunu reģistrācijas apliecību.
23. Lēmumu par atteikumu pārreģistrēt ritošo sastāvu vai lēmumu par atteikumu svītrot ritošo sastāvu no ritošā sastāva valsts reģistra Valsts dzelzceļa administrācija pieņem šādos gadījumos:

23.1.nav iesniegti visi nepieciešamie dokumenti vai pieprasītā informācija;

23.2. iesniegtie dokumenti neapstiprina, ka pastāv apstākļi, kuri var būt par pamatu izmaiņu izdarīšanai ritošā sastāva valsts reģistrā.
24. Valsts dzelzceļa administrācija svītro ritošo sastāvu no ritošā sastāva valsts reģistra šādos gadījumos:

24.1. ritošais sastāvs tiek norakstīts nolietojuma vai citu tehnisku iemeslu dēļ;

24.2. ritošais sastāvs ir nozaudēts ārvalstī;

24.3. ritošo sastāvu iegūst īpašumā ārvalsts fiziskā vai juridiskā persona;

24.4. notikusi ritošā sastāva īpašnieka maiņa un jaunais ritošā sastāva īpašnieks divu mēnešu laikā nav iesniedzis Valsts dzelzceļa administrācijā iesniegumu par ritošā sastāva reģistrāciju.
25. Par ritošā sastāva svītrošanu no ritošā sastāva valsts reģistra bijušajam ritošā sastāva īpašniekam (lietotājam) izsniedz attiecīgu dokumentu.
26. Lēmumu par ritošā sastāva pārreģistrāciju, pārreģistrācijas atteikumu, ritošā sastāva svītrošanu no reģistra un reģistrācijas apliecības anulēšanu vai atteikumu ritošo sastāvu svītrot no reģistra var pārsūdzēt tiesā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.
IV. Noslēguma jautājums
27. Ritošais sastāvs, kas Valsts dzelzceļa administrācijā reģistrēts līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai, atkārtoti nav jāreģistrē. Attiecīgās ritošā sastāva reģistrācijas apliecības ir uzskatāmas par derīgām.
Ministru prezidenta vietā — veselības ministrs G.Bērziņš

Satiksmes ministra vietā — iekšlietu ministrs Dz.Jaundžeikars
1.pielikums
Ministru kabineta
2006.gada 24.janvāra noteikumiem Nr.75
Satiksmes ministra vietā — iekšlietu ministrs Dz.Jaundžeikars
2.pielikums
Ministru kabineta
2006.gada 24.janvāra noteikumiem Nr.75
Lokomotīves tehniskais raksturojums
1. Lokomotīves sērija.

2. Lokomotīves numurs.

3. Lokomotīves uzbūvēšanas gads.

4. Lokomotīves darbības veids.

5. Lokomotīves dīzeļdzinēja jauda (kW).

6. Lokomotīves asu formula.

7. Lokomotīves konstruktīvais ātrums.

8. Lokomotīves masa (t).

9. Lokomotīves mašīnista krāna tips.

10. Lokomotīves minimālais sliežu ceļa rādiuss (m).

11. Lokomotīves pieraksta vieta.
Satiksmes ministra vietā — iekšlietu ministrs Dz.Jaundžeikars
3.pielikums
Ministru kabineta
2006.gada 24.janvāra noteikumiem Nr.75
Dīzeļvilcienu vagonu un automotrises tehniskais raksturojums
1. Dīzeļvilcienu vagona vai automotrises sērija.

2. Dīzeļvilcienu vagona vai automotrises numurs.

3. Dīzeļvilcienu vagona vai automotrises uzbūvēšanas gads.

4. Dīzeļvilcienu vagona vai automotrises tips.

5. Sēdvietu skaits dīzeļvilcienu vagonā vai automotrisē.

6. Dīzeļvilcienu vagona vai automotrises dīzeļdzinēja tips.

7. Dīzeļvilcienu vagona vai automotrises dīzeļdzinēja jauda (kW).

8. Dīzeļvilcienu vagona vai automotrises konstruktīvais ātrums.

9. Dīzeļvilcienu vagona vai automotrises pieraksta vieta.
Satiksmes ministra vietā — iekšlietu ministrs Dz.Jaundžeikars
4.pielikums
Ministru kabineta
2006.gada 24.janvāra noteikumiem Nr.75
Elektrovilcienu vagonu tehniskais raksturojums
1. Elektrovilcienu vagona sērija.

2. Elektrovilcienu vagona numurs.

3. Elektrovilcienu vagona uzbūvēšanas gads.

4. Elektrovilcienu vagona tips.

5. Sēdvietu skaits elektrovilcienu vagonā.

6. Elektrovilcienu vagona konstruktīvais ātrums.

7. Elektrovilcienu vagona pieraksta vieta.
Satiksmes ministra vietā — iekšlietu ministrs Dz.Jaundžeikars
5.pielikums
Ministru kabineta
2006.gada 24.janvāra noteikumiem Nr.75
Pasažieru vagonu tehniskais raksturojums
1. Pasažieru vagona veids.

2. Pasažieru vagona numurs.

3. Pasažieru vagona uzbūvēšanas gads.

4. Sēdvietu skaits pasažieru vagonā.

5. Pasažieru vagona ratiņu tips.

6. Pasažieru vagona bremžu (gaisdaļu) tips.

7. Pasažieru vagona gaisa kondicionēšanas iekārtas esība.

8. Pasažieru vagona ugunsdrošības signalizācijas sistēmas esība.

9. Pasažieru vagona pieraksta vieta.
Satiksmes ministra vietā — iekšlietu ministrs Dz.Jaundžeikars
6.pielikums
Ministru kabineta
2006.gada 24.janvāra noteikumiem Nr.75
Kravas vagonu tehniskais raksturojums
1. Kravas vagona veids.

2. Kravas vagona numurs.

3. Kravas vagona uzbūvēšanas gads.

4. Kravas vagona tips.

5. Kravas vagona kravnesība (t).

6. Kravas vagona pašmasa (t).

7. Kravas vagona ratiņu tips.

8. Garums starp kravas vagona autosakabju asīm (mm).

9. Kravas vagona pārejas laukuma esība.

10. Kravas vagona asu skaits.

11. Kravas vagona bremžu (gaisdaļu) tips.

12. Kravas vagona pieraksta vieta.
Satiksmes ministra vietā — iekšlietu ministrs Dz.Jaundžeikars
7.pielikums
Ministru kabineta
2006.gada 24.janvāra noteikumiem Nr.75
Sliežu ceļu remonta mašīnu un dzelzceļa celtņu tehniskais raksturojums
1. Sliežu ceļa remonta mašīnas vai dzelzceļa celtņa nosaukums.

2. Sliežu ceļa remonta mašīnas vai dzelzceļa celtņa tips, marka.

3. Sliežu ceļa remonta mašīnas vai dzelzceļa celtņa numurs.

4. Sliežu ceļa remonta mašīnas vai dzelzceļa celtņa izgatavošanas gads.

5. Sliežu ceļa remonta mašīnas vai dzelzceļa celtņa transportēšanas ātrums (km/h).

6. Sliežu ceļa remonta mašīnas vai dzelzceļa celtņa masa (t).

7. Sliežu ceļa remonta mašīnas vai dzelzceļa celtņa asu skaits.

8. Sliežu ceļa remonta mašīnas vai dzelzceļa celtņa ierīce.

9. Sliežu ceļa remonta mašīnas vai dzelzceļa celtņa bremžu sistēma.

10. Sliežu ceļa remonta mašīnas vai dzelzceļa celtņa maģistrālā gaisa vada esība.

11. Sliežu ceļa remonta mašīnas vai dzelzceļa celtņa transportēšana ar ieslēgtām bremzēm.

12. Sliežu ceļa remonta mašīnas vai dzelzceļa celtņa vieta kravas vilcienā.

13. Sliežu ceļa remonta mašīnas vai dzelzceļa celtņa pieraksta vieta.
Satiksmes ministra vietā - iekšlietu ministrs Dz.Jaundžeikars
8.pielikums
Ministru kabineta
2006.gada 24.janvāra noteikumiem Nr.75
Mašīnu (mehānismu), kuras savu tehnisko īpašību dēļ spēj pārvietoties vai pārvietojas pa sliežu ceļiem, tehniskais raksturojums
1. Mašīnas (mehānisma) nosaukums.

2. Mašīnas (mehānisma) tips.

3. Mašīnas (mehānisma) numurs.

4. Mašīnas (mehānisma) izgatavošanas gads.

5. Mašīnas (mehānisma) konstruktīvais ātrums.

6. Mašīnas (mehānisma) masa (t).

7. Mašīnas (mehānisma) bremžu sistēma.

8. Mašīnas (mehānisma) asu skaits.

9. Mašīnas (mehānisma) konstrukcijas īpatnības.

10. Mašīnas (mehānisma) pieraksta vieta.
Satiksmes ministra vietā - iekšlietu ministrs Dz.Jaundžeikars
9.pielikums
Ministru kabineta
2006.gada 24.janvāra noteikumiem Nr.75
Satiksmes ministra vietā - iekšlietu ministrs Dz.Jaundžeikars
10.pielikums
Ministru kabineta
2006.gada 24.janvāra noteikumiem Nr.75
Satiksmes ministra vietā - iekšlietu ministrs Dz.Jaundžeikars

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!