Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2006. gada 10. janvāra noteikumi Nr. 25 "Grozījumi Ministru kabineta 2004.gada 15.aprīļa noteikumos Nr.313 "Kārtība, kādā atmaksājams pievienotās vērtības nodoklis citu Eiropas Savienības dalībvalstu ar pievienotās vērtības nodokli apliekamajām personām un trešajās valstīs vai trešajās teritorijās reģistrētām ar pievienotās vērtības nodokli apliekamajām personām"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 17.01.2006., Nr. 10 https://www.vestnesis.lv/ta/id/125871

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.26

Noteikumi par Profesionālās karjeras izvēles valsts aģentūras sniegto publisko maksas pakalpojumu cenrādi

Vēl šajā numurā

17.01.2006., Nr. 10

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 25

Pieņemts: 10.01.2006.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.25

Rīgā 2006.gada 10.janvārī (prot. Nr.2 11.§)
Grozījumi Ministru kabineta 2004.gada 15.aprīļa noteikumos Nr.313 "Kārtība, kādā atmaksājams pievienotās vērtības nodoklis citu Eiropas Savienības dalībvalstu ar pievienotās vērtības nodokli apliekamajām personām un trešajās valstīs vai trešajās teritorijās reģistrētām ar pievienotās vērtības nodokli apliekamajām personām"
Izdoti saskaņā ar likuma "Par pievienotās vērtības nodokli" 12.2panta trešo daļu
Izdarīt Ministru kabineta 2004.gada 15.aprīļa noteikumos Nr.313 "Kārtība, kādā atmaksājams pievienotās vērtības nodoklis citu Eiropas Savienības dalībvalstu ar pievienotās vērtības nodokli apliekamajām personām un trešajās valstīs vai trešajās teritorijās reģistrētām ar pievienotās vērtības nodokli apliekamajām personām" (Latvijas Vēstnesis, 2004, 72.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 1.1. un 1.2.apakšpunktu šādā redakcijā:

"1.1. kārtību, kādā citu Eiropas Savienības dalībvalstu ar pievienotās vērtības nodokli apliekamajai personai, kura ir reģistrējusi saimniecisko darbību Eiropas Savienības teritorijā un saskaņā ar normatīvajiem aktiem neveic reģistrējamu saimniecisko darbību Latvijas Republikā, un nav reģistrēta Valsts ieņēmumu dienesta ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā (turpmāk — citas dalībvalsts apliekamā persona), atmaksā pievienotās vērtības nodokli (turpmāk — nodoklis), kas samaksāts par Latvijas Republikā iegādātajām precēm, saņemtajiem pakalpojumiem un preču importu saimnieciskās darbības nodrošināšanai Eiropas Savienības teritorijā;

1.2. kārtību, kādā Eiropas Savienības teritorijā nereģistrētai personai, kura ir reģistrējusi saimniecisko darbību ārpus Eiropas Savienības teritorijas un atbilst ar pievienotās vērtības nodokli apliekamās personas statusam savā mītnes zemē ārpus Eiropas Savienības teritorijas, un saskaņā ar normatīvajiem aktiem neveic reģistrējamu saimniecisko darbību Latvijas Republikā, un nav reģistrēta Valsts ieņēmumu dienesta ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā, pēc paritātes principa atmaksā nodokli, kas samaksāts par Latvijas Republikā iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem saimnieciskās darbības nodrošināšanai ārpus Eiropas Savienības teritorijas;".

2. Aizstāt 6.1.apakšpunktā vārdus "apstiprinātu pilnvaru" ar vārdiem "apliecinātu pilnvaru".

3. Izteikt 6.3.apakšpunktu šādā redakcijā:

"6.3. saskaņā ar izdevēja valstī izsniegtu pilnvaru, kas apliecināta atbilstoši līguma nosacījumiem, ja Latvijas Republika ar šo valsti ir noslēgusi divpusējo vai daudzpusējo līgumu par tiesisko palīdzību un tiesiskajām attiecībām."

4. Izteikt 7. un 8.punktu šādā redakcijā:

"7. Citas dalībvalsts apliekamai personai vai Eiropas Savienības teritorijā nereģistrētai personai atmaksā nodokli, ja ir ievēroti šādi nosacījumi:

7.1. iesniegumā norādītais laikposms ir kalendāra gads vai laikposms, kas ir īsāks par trim kalendāra mēnešiem, un tie ir pēdējie kalendāra gada mēneši;

7.2. iesniegumā norādītā nodokļa summa, kas samaksāta par Latvijas Republikā iegādātajām precēm, saņemtajiem pakalpojumiem un preču importu, nav mazāka par 20 latiem;

7.3. iesniegumu iesniedz sešu mēnešu laikā pēc kalendāra gada beigām — līdz nākamā gada 1.jūlijam.

8. Citas dalībvalsts apliekamā persona vai Eiropas Savienības teritorijā nereģistrēta persona arī var pieprasīt nodokļa atmaksu. Minētajām personām nodokli atmaksā, ja ir ievēroti šādi nosacījumi:

8.1. iesniegumā norādītais laikposms nav īsāks par trim kalendāra mēnešiem un nepārsniedz kalendāra gadu;

8.2. iesniegumā norādītā nodokļa summa, kas samaksāta par Latvijas Republikā iegādātajām precēm, saņemtajiem pakalpojumiem un preču importu, nav mazāka par 135 latiem;

8.3. iesniegumu iesniedz triju mēnešu laikā pēc iesniegumā minētā laikposma beigām."

5. Papildināt 10.3.apakšpunktu aiz vārdiem "nodokļa samaksu" ar vārdiem "(kases čeks, kas atbilst likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" noteiktajām prasībām, bankas maksājumu uzdevums)".
Ministru prezidenta vietā — ekonomikas ministrs A.K.Kariņš

Finanšu ministrs O.Spurdziņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!