Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2006. gada 3. janvāra noteikumi Nr. 5 "Kārtība, kādā politiski represētajām personām, dzēšot privatizācijas sertifikātus, izmaksā kompensāciju naudā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 6.01.2006., Nr. 4 https://www.vestnesis.lv/ta/id/125285

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.6

Noteikumi par Tūrisma attīstības valsts aģentūras sniegto publisko maksas pakalpojumu cenrādi

Vēl šajā numurā

06.01.2006., Nr. 4

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 5

Pieņemts: 03.01.2006.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.5

Rīgā 2006.gada 3.janvārī (prot. Nr.1 9.§)
Kārtība, kādā politiski represētajām personām, dzēšot privatizācijas sertifikātus, izmaksā kompensāciju naudā
Izdoti saskaņā ar likuma “Par privatizācijas sertifikātiem”
9.panta piekto daļu un 17.panta astoto daļu
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā politiski represētajām personām, ieskaitot privatizācijas sertifikātus (turpmāk ? sertifikāti) īpašā fonda sertifikātu kontā un tos dzēšot, izmaksā kompensāciju naudā, kā arī īpašā fonda darbības un tajā ieskaitīto sertifikātu dzēšanas kārtību.
2. Politiski represētajām personām īpašajā fondā ieskaitītos sertifikātus dzēš atbilstoši izsūtījumā, nometinājumā vai ieslodzījumā pavadītajam gadu skaitam un izmaksā par katru gadu viena sertifikāta nominālvērtību — 28 latus.
3. Politisko represiju dēļ izsūtījumā, nometinājumā vai ieslodzījumā pava­dīto gadu skaitu nosaka atbilstoši pašvaldības lēmumam (sarakstam) par likuma “Par privatizācijas sertifikātiem” 9.pantā paredzēto sertifikātu piešķiršanu.
4. Ja sertifikāti par izsūtījumā, nometinājumā vai ieslodzījumā pavadītajiem gadiem nav piešķirti vai politiski represētā persona vēlas saņemt kompensāciju par lielāku gadu skaitu, nekā ir norādīts pašvaldības lēmumā (sarakstā) par sertifikātu piešķiršanu, tad attiecīgo gadu skaitu nosaka pašvaldība (dome, padome), kura ir piešķīrusi politiski represētās personas statusu (izsniegusi politiski represētās personas apliecību).
5. To personu sarakstu, kuras ir tiesīgas, dzēšot sertifikātus, šajos noteikumos paredzētajā kārtībā saņemt kompensāciju naudā (turpmāk— kompensācijas saņēmēji), sastāda Privatizācijas aģentūras Privatizācijas un sertifikācijas informatīvā nodrošinājuma centrs (turpmāk — informācijas centrs), pamatojoties uz pašvaldību sniegtajām ziņām par politisko represiju ilgumu un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sniegto informāciju par politiski represēto personu (personas kods, vārds, uzvārds, dzimums, miršanas datums (ja persona ir mirusi), Latvijas valstiskās piederības zaudēšanas datums (ja persona ir zaudējusi valstisko piederību), dzīvesvietas adrese, politiski represētās personas apliecības numurs, politiski represētās personas apliecības izdošanas datums). Sarakstu informācijas centrs aktualizē ne retāk kā reizi ceturksnī, rakstiski pieprasot nepieciešamās ziņas no informācijas sniedzējiem.
6. Sarakstā iekļaujami visi kompensācijas saņēmēji, norādot saņemamās kompensācijas summu, neatkarīgi no tā, vai viņiem ir piešķirti sertifikāti par politiskajām represijām. Mirušās personas sarakstā netiek iekļautas.
7. Kompensācijas saņēmēju sarakstus informācijas centrs nosūta valsts akciju sabiedrībai “Latvijas Hipotēku un zemes banka” (turpmāk — Latvijas Hipotēku un zemes banka). Latvijas Hipotēku un zemes banka šos sarakstus nosūta kredītiestādēm, kurās ir atvērts (vai tiks atvērts) kompensācijas saņēmēja sertifikātu konts (turpmāk — banka).
8. Personas, par kuru represiju ilgumu informācijas centram nav ziņu, kompensācijas saņēmēju sarakstā tiek iekļautas tikai pēc tam, kad, atbildot uz informācijas centra pieprasījumu, šīs ziņas saņemtas no tās pašvaldības, kura kompensācijas saņēmējam ir piešķīrusi politiski represētās personas statusu.
9. Ja, nosakot izsūtījumā, nometinājumā vai ieslodzījumā pavadīto gadu skaitu, pašvaldībai rodas domstarpības ar represēto personu, pašvaldība pieprasa Tieslietu ministrijas atzinumu par iesniegto dokumentu atbilstību normatīvajiem aktiem. Tieslietu ministrija atzinumu sniedz mēneša laikā.
10. Pamatojoties uz informācijas centra sarakstos sniegto informāciju, banka divu nedēļu laikā pēc saraksta saņemšanas nosūta kompensācijas saņēmē­jam uzaicinājumu dzēst sertifikātus, norādot dzēšamo sertifikātu skaitu un saņe­mamās kompensācijas apmēru, kā arī nosūta sertifikātu dzēšanas pieteikuma veidlapu (kopā ar paskaidrojumu par tās aizpildīšanu un darbībām, kuras veicamas attiecīgās personas tiesību izmantošanai).
11. Pēc uzaicinājuma saņemšanas kompensācijas saņēmējs, tā pilnvar­nieks vai aizgādnis:

11.1. iesniedz bankā sertifikātu dzēšanas iesniegumu (pielikums);

11.2. atver norēķinu kontu (ja tas nav atvērts), kurā tiks ieskaitīta par dzēstajiem sertifikātiem izmaksājamā nauda;

11.3. dod uzdevumu bankai pārskaitīt dzēšamos sertifikātus no sava konta uz īpašā fonda sertifikātu kontu (turpmāk — fonda konts).
12. Ja politiski represētā persona nav atvērusi bankā sertifikātu kontu, kompensācijas saņēmēja uzdevumā ieskaitīt dzēšamos sertifikātus fonda kontā var cita persona, kura sertifikātu pārveduma uzdevumā norāda kompensācijas saņēmēja personas kodu.
13. Ja kompensācijas saņēmēja īpašumā ir mazāk sertifikātu, nekā viņam ir tiesības dzēst, viņš trūkstošos sertifikātus ir tiesīgs iegādāties un līdz pietei­kuma iesniegšanai ieskaitīt savā sertifikātu kontā.
14. Kompensācijas saņēmēja tiesības dzēst sertifikātus noilgst, ja šo noteikumu 11.punktā minētās darbības viņš nav veicis:

14.1. līdz 2006.gada 29.septembrim, ja uzaicinājums dzēst sertifikātus izsūtīts līdz 2005.gada 30.septembrim;

14.2. viena gada laikā pēc uzaicinājuma izsūtīšanas dienas, ja uzaicinā­jums dzēst sertifikātus izsūtīts pēc 2005.gada 30.septembra.
15. Ja mēneša laikā no uzaicinājuma nosūtīšanas dienas kompensācijas saņēmējs nav bankā iesniedzis pieteikumu, banka nosūta atkārtotu uzaicinājumu (ierakstītā sūtījumā).
16. Kompensācijas saņēmējs, kurš nav saņēmis bankas uzaicinājumu, var saņemt uzziņas informācijas centrā.
17. Ja kompensācijas saņēmējs pēc pieteikuma iesniegšanas ir miris, kompensācijas saņēmēja mantinieki atbilstoši tiesas nolēmumam vai zvērināta notāra izsniegtajam dokumentam par mantojuma tiesībām var saņemt kompensāciju naudā, dzēšot no kompensācijas saņēmēja konta fonda kontā ieskaitītos sertifikātus.
18. Par kompensācijas saņēmējiem, kuri ir iesnieguši pieteikumus, banka katru mēnesi sastāda aktu, norādot kompensācijas saņēmēja vārdu, uzvārdu, personas kodu, norēķinu konta rekvizītus, uz fonda kontu pārskaitīto sertifikātu skaitu, un iesniedz to Latvijas Hipotēku un zemes bankā. Reizi mēnesī Latvijas Hipotēku un zemes banka paziņo Privatizācijas aģentūrai kompensācijas saņēmējiem izmaksājamo kopējo naudas summu.
19. Uz fonda kontu nedrīkst pārskaitīt kompensācijas saņēmējam piederošos sertifikātus, kuri ir ieķīlāti vai par kuriem ir izsniegta maksājuma garantija.
20. Naudu kompensācijas saņēmējiem izmaksā pēc tam, kad Privatizācijas aģentūras norēķinu kontā Valsts kasē ir ieskaitīti šo noteikumu 18.punktā minētie kompensāciju izmaksām paredzētie līdzekļi. Latvijas Hipotēku un zemes banka pārskaita kompensācijas saņēmēja norēķinu kontā summu, kura atbilst fonda kontā ieskaitīto sertifikātu nominālvērtībai, bet ne vairāk par kompensācijas saņēmēju sarakstā norādīto summu. Par naudas ieskaitīšanu kompensācijas saņēmēja norēķinu kontā banka, kurā ir atvērts norēķinu konts, ziņo kompensācijas saņēmējam (pēc tā pieprasījuma) un Latvijas Hipotēku un zemes banka — informācijas centram (reizi mēnesī).
21. Informācijas centrs fonda kontos ieskaitīto sertifikātu skaitu salīdzina ar kompensācijas saņēmēju sarakstos norādīto un Latvijas Hipotēku un zemes bankas sniegtajām ziņām un dod rīkojumu dzēst fonda kontā ieskaitītos sertifikātus, par kuriem izmaksāta kompensācija naudā.
22. Lai nodrošinātu šo noteikumu izpildi, attiecīgo kredītiestāžu darbu finansē no ieņēmumiem par privatizācijas sertifikātu kontu atvēršanu.
23. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2000.gada 18.janvāra noteikumus Nr.29 “Kārtība, kādā politiski re­presētajām personām, dzēšot privatizācijas sertifikātus, izmaksā kompensāciju naudā” (Latvijas Vēstnesis, 2000, 16./17.nr.; 2001, 3.nr.; 2003, 106.nr.; 2004, 24.nr.).
Ministru prezidents A.Kalvītis

Ekonomikas ministrs A.K.Kariņš
Pielikums
Ministru kabineta
2006.gada 3.janvāra noteikumiem Nr.5

03.JPG (71343 bytes)

04.JPG (8881 bytes)

Ekonomikas ministrs A.K.Kariņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!