Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2005. gada 27. decembra noteikumi Nr. 1002 "Elektrisko un elektronisko iekārtu ražotāju reģistrācijas kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 6.01.2006., Nr. 4 https://www.vestnesis.lv/ta/id/125275

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Latvijas vēstnieka tikšanos ar Grieķijas prezidentu

Vēl šajā numurā

06.01.2006., Nr. 4

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 1002

Pieņemts: 27.12.2005.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.1002

Rīgā 2005.gada 27.decembrī (prot. Nr.77 3.§)

Elektrisko un elektronisko iekārtu ražotāju reģistrācijas kārtība

Izdoti saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likuma 20.2 panta trešo daļu

 

1. Noteikumi nosaka elektrisko un elektronisko iekārtu ražotāju (turp­māk — ražotājs) reģistrācijas kārtību.

2. Ražotājus reģistrē elektrisko un elektronisko iekārtu ražotāju reģistrā (turpmāk — reģistrs). Reģistrs ir valsts informācijas sistēma, kuru lietojot tiek nodrošināta elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu apsaimniekošanas uzraudzībai nepieciešamās informācijas aprite.

3. Ražotājs mēneša laikā pēc tam, kad uzsācis Atkritumu apsaimnie­košanas likumā noteiktās darbības ar elektriskajām un elektroniskajām iekārtām, iesniedz attiecīgu iesniegumu (pielikums) un reģistrējas reģistrā, ko kārto Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija (turpmāk — reģistrētājs).

4. Ražotājs, kurš ir uzsācis šo noteikumu 3.punktā minētās darbības līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai, reģistrējas reģistrā triju mēnešu laikā no šo noteikumu spēkā stāšanās dienas.

5. Reģistrētājs ir atbildīgs par reģistra darbību, nodrošinot vienotu ražotāju uzskaiti.

6. Reģistru izveido un uztur reģistrētājs.

7. Vides ministrijai ir tiesības pārbaudīt reģistrētāja darbību saskaņā ar valsts pārvaldi regulējošajiem normatīvajiem aktiem.

8. Reģistrētājs veic šādus uzdevumus:

8.1. reģistrē ražotājus;

8.2. uzkrāj informāciju par tirgū piedāvāto elektrisko un elektronisko iekārtu kategorijām un daudzumu (svaru vai skaitu), par savākto, atkārtoti izmantoto, pārstrādāto, reģenerēto un eksportēto elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu kategorijām un daudzumu (svaru vai skaitu);

8.3. nodrošina šo noteikumu 8.2.apakš­punktā minētās informācijas apriti atbilstoši Valsts informācijas sistēmu likumam.

9. Reģistrētājs katru ceturksni līdz ceturkšņa pirmā mēneša trīsdesmitajam datumam rakstiski ziņo Vides ministrijai par iepriekšējā ceturksnī tirgū piedā­vāto elektrisko un elektronisko iekārtu kategorijām un daudzumu (svaru vai skaitu), par savākto, atkārtoti izmantoto, pārstrādāto, reģenerēto un eksportēto elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu kategorijām un daudzumu (svaru vai skaitu).

10. Ja elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumus apsaimnieko nevis ražotājs, bet cits apsaimniekotājs, ražotājs iesniedz reģistrētājam šī apsaimnie­kotāja izsniegtu rakstisku apliecinājumu par attiecīga līguma noslēgšanu.

11. Ja nav sniegta visa šo noteikumu pielikumā minētā informācija vai nav iesniegti šo noteikumu 10.punktā minētie dokumenti, reģistrētājs 14 dienu laikā kopš iesnieguma saņemšanas pieprasa no ražotāja nepieciešamo informāciju vai dokumentus, norādot konstatētos trūkumus. Reģistrētāja pieprasītā informācija vai dokumenti iesniedzami 14 dienu laikā no pieprasījuma saņemšanas dienas.

12. Par reģistram iesniegtās informācijas pareizību un patiesumu ir atbildīgs tās iesniedzējs.

13. Reģistrētājs piecu darbdienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas vai šo noteikumu 10.punktā minētās informācijas vai dokumentu saņemšanas pieņem pamatotu lēmumu par ražotāja reģistrāciju vai atteikumu reģistrēt ražotāju. Minēto lēmumu reģistrētājs triju darbdienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas nosū­ta attiecīgajam ražotājam.

14. Lēmumu par atteikumu reģistrēt ražotāju reģistrētājs pieņem šādos gadījumos:

14.1. nav iesniegta šo noteikumu pielikumā minētā informācija vai šo noteikumu 10.punktā minētie dokumenti;

14.2. šo noteikumu 14.1.apakšpunktā minētā informācija ir nepilnīga vai neatbilst šo noteikumu prasībām, vai arī nav iesniegta šo noteikumu 11.punktā noteiktajā termiņā;

14.3. ražotāja iesniegtā informācija ir nepatiesa.

15. Triju darbdienu laikā pēc ražotāja iekļaušanas reģistrā reģistrētājs ra­žotājam izsniedz elektronisku vai rakstisku reģistrācijas apliecinājumu. Pēc ražotāja vai valsts pārvaldes iestāžu pamatota pieprasījuma reģistrētājs elektroniski izsniedz reģistrācijas apliecinājumu ar aktualizētu informāciju.

16. Par attiecīgā ražotāja reģistrāciju, reģistrācijas atteikumu, kā arī par ražotāja izslēgšanu no reģistra tiek informēta Vides ministrija un elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu apsaimniekotājs, ja ražotājs ar to noslēdzis attiecīgu līgumu.

17. Par jebkurām izmaiņām reģistrā iekļautajā informācijā ražotājs reģis­trētājam rakstiski paziņo 14 dienu laikā no informācijas maiņas dienas. Šādos gadījumos reģistrētājs nodrošina reģistrā iekļautās informācijas aktualizēšanu piecu darbdienu laikā no paziņojuma saņemšanas. Reģistrētājs ir tiesīgs aktualizēt reģistrā ieļauto informāciju, pamatojoties uz publiski pieejamo no citām valsts nozīmes informācijas sistēmām saņemto informāciju.

18.Ja ražotājs pārtrauc Atkritumu apsaimniekošanas likumā noteiktās darbības ar elektriskajām un elektroniskajām iekārtām, ražotājs, ražotāja administrators vai likvidators par to elektroniski vai rakstiski paziņo reģistrē­tājam 14dienu laikā no darbību pārtraukšanas dienas. Ja minētās personas šādu informāciju nesniedz, reģistrētājs ir tiesīgs izmantot publiski pieejamo no citām valsts nozīmes informācijas sistēmām saņemto informāciju. Šajā punktā minē­tajos gadījumos reģistrētājs triju darbdienu laikā pēc informācijas saņemšanas izslēdz ražotāju no reģistra.

19. Reģistrā iekļauj šādu informāciju:

19.1. reģistrētā ražotāja firma, Uzņēmumu reģistra reģistrācijas numurs, juridiskā adrese, tiesiskais statuss (maksātspējīgs, maksātnespējīgs vai likvidāci­jas stadijā);

19.2.reģistrētā ražotāja filiāļu firmas, filiāļu juridiskās adreses, Uzņēmu­mu reģistra reģistrācijas numurs;

19.3. reģistrētā ražotāja tirgū piedāvāto elektrisko un elektronisko iekārtu kategorijas, veidi un numuri atbilstoši Ministru kabineta 2004.gada 27.jūlija noteikumiem Nr.624 “Noteikumi par elektrisko un elektronisko iekārtu katego­rijām”;

19.4.reģistrētā ražotāja Latvijas tirgū piedāvāto elektrisko un elektronisko iekārtu daudzums (svars vai skaits);

19.5.savāktais, atkārtoti izmantotais, pārstrādātais, reģenerētais un apstrā­dei ārpus Latvijas izvestais reģistrētā ražotāja elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu daudzums (svars vai skaits) un kategorijas atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu apsaimniekošanu.

20. Šo noteikumu 19.1., 19.2. un 19.3.apakš­punktā minētā informācija ir vispārpieejama. Šo noteikumu 19.4. un 19.5.apakš­punktā minētā informācija ir uzskatāma par vispārpieejamu informāciju, ja ražotājs, to iesniedzot, rakstiski devis piekrišanu tās publicēšanai.

21.Šo noteikumu 19.4. un 19.5.apakš­punktā minēto informāciju reģistram ražotāja vietā ir tiesīgs iesniegt elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu apsaimniekotājs, ja ražotājs ar to ir noslēdzis attiecīgu līgumu.

22.Ja no reģistrētajiem ražotājiem vai publiski pieejamiem informācijas avotiem saņemta pamatota informācija par ražotāja izvairīšanos no reģistrācijas vai par nepatiesu vai nepilnīgu ziņu sniegšanu reģistram, reģistrētājs piecu darb­dienu laikā par to rakstiski informē Vides ministriju un Valsts vides dienestu.

23.Reģistrētāja pieņemto lēmumu var pārsūdzēt tiesā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.

Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvu

Noteikumos iekļautas tiesību normas, kas izriet no Eiropas Parlamenta un Padomes 2003.gada 27.janvāra Direktīvas 2002/96/EK par elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumiem (EEIA).

Ministru prezidents A.Kalvītis

Vides ministra vietā — zemkopības ministrs M.Roze

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2006.gada 7.janvāri.

 

Pielikums

Ministru kabineta

2005.gada 27.decembra noteikumiem Nr.1002

01.JPG (123185 bytes)

Vides ministra vietā — zemkopības ministrs M.Roze

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!