Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Daugavpils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Daugavpils pilsētas domes 2005. gada 10. novembra saistošie noteikumi Nr. 14 "Daugavpils pilsētas sabiedriskās kārtības noteikumi". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 24.12.2005., Nr. 207 (3365) https://www.vestnesis.lv/ta/id/124525

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.15

Mājdzīvnieku turēšanas noteikumi Daugavpils pilsētā

Vēl šajā numurā

24.12.2005., Nr. 207 (3365)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Daugavpils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 14

Pieņemts: 10.11.2005.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.14

Daugavpilī 2005.gada 10.novembrī (prot. Nr.18, 1.§)

Daugavpils pilsētas sabiedriskās kārtības noteikumi

Izdoti saskaņā ar Latvijas Republikas likuma “Par pašvaldībām” 43.panta pirmās daļas 4.punktu

I. Lietoto terminu skaidrojums

Alkoholisko dzērienu, narkotisko, psihotropo vai toksisko vielu ietekme - jebkura alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu koncentrācija organismā.

Datorsaloni – internetkafejnīcas, internetsaloni, datorsaloni (izņemot datortehnikas un to programmu tirdzniecības vietas).

Dzīvojamo ēku koplietošanas telpas – daudzdzīvokļu namu kāpņu telpas, pagrabi, bēniņi un citas palīgtelpas.

Izklaides vietas – kafejnīcas, bāri, restorāni, klubi, spēļu nami, spēļu zāles, diskotēkas, deju zāles, stadioni, halles u.c.

Mehānisko transporta līdzekļu mazgāšana un profilaktiskā apkope tam neparedzētās vietās – mazgāšana un apkope (eļļas vai citu dzinēja šķidrumu nomaiņa, motora mazgāšana u.c.) tam neparedzētās vietās, kur notekūdeņi un naftas produkti un to atliekas neattīrīti brīvi var nokļūt ūdens tilpnēs vai iesūkties gruntī, kā arī uz ielām un daudzdzīvokļu ēku pagalmos.

Pirotehniskais izstrādājums — izstrādājums, kas satur degošu vai eksplozīvu maisījumu un ir paredzēts dūmu, skaņas vai gaismas efekta radīšanai, signalizācijai vai svētku uguņošanai.

Publiski pasākumi – sabiedrībai pieejamas dažādu veidu atklātas akcijas (piemēram: sarīkojumi, koncerti, sporta spēles u.c.), kas tiek organizēti uz ceļiem (jebkura satiksmei izbūvēta teritorija, kas sastāv no braucamās daļas, ietves, nomales, sadalošās joslas, saliņas), tuneļos, laukumos, gājēju apakšzemes pārejās, dzelzceļu stacijās, autoostu zālēs, gaiteņos un satiksmes ejās, kā arī parkos, skvēros, citās atklātās, speciāli iekārtotās brīvdabas atpūtas vietās neatkarīgi no zemes vai ēku piederības.

Publiska vieta – ceļi (jebkura satiksmei izbūvēta teritorija, kas sastāv no braucamās daļas, ietves, nomales,), tuneļi, laukumi, pagalmi, koplietošanas telpas, kultūras, izglītības, sporta un administratīvās celtnes, sabiedriskais transports un tā pieturvietas dzelzceļu stacija, autoosta, gaiteņi un satiksmes ejas, kā arī parki, skvēri, pludmale, citas speciāli iekārtotas brīvdabas atpūtas vietas un neiznomāta, neapbūvēta vai citādi neiekārtota valsts vai pašvaldības zeme.

Zaļā zona – apstādījumi, visas ar au­giem apaudzētas un koptas platības, no kurām neiegūst produkciju pārtikai, koksni, grieztus ziedus un citu preču produkciju.

II. Vispārīgie noteikumi

1. Daugavpils pilsētas sabiedriskās kārtības noteikumi ir izstrādāti, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā.

2. Šie noteikumi ir saistoši visām fiziskajām un juridiskajām personām, kuras uzturas Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā.

III. Darbības, kuras Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā ir ierobežotas vai aizliegtas

3. Publiskās vietās aizliegts:

3.1. nepiedienīgi uzvesties, lietot necenzētus vārdus, tās piegružot ar atkritumiem, spļaut, kā arī kārtot dabiskās vajadzības, nakšņot vai gulēt, kāpt un sēdēt ar kājām uz soliņiem;

3.2. lietot alkoholiskos dzērienus, t.sk. alu, izņemot speciāli atļautās vietās, kurās alkoholiskie dzērieni tiek pārdoti patērēšanai uz vietas un publiskajos pasākumos, kuri tiek rīkoti ar DAUGAVPILS PILSĒTAS DOMES atļauju un ir saskaņoti ar DAUGAVPILS PILSĒTAS DOMI tās noteiktajā kārtībā, kā arī slēgtajos pasākumos, kuri tiek rīkoti ar attiecīgās atbildīgās amatpersonas atļauju;

3.3. lietot narkotiskās, psihotropās vai citas apreibinošas vielas un atrasties tādā alkoholisko dzērienu vai minēto vielu izraisītā reibuma stāvoklī, kas aizskar apkārtējo cilvēku cieņu un traucē viņu mieru;

3.4. uzmākties ar ubagošanu;

3.5. nodarboties ar zīlēšanu;

3.6. rīkot dažādu reliģisku sektu un grupējumu sludināšanas pasākumus bez atļaujas;

3.7. spēlēties, zīmēt uz ielas braucamās daļas, trotuāra, ražošanas vai celtniecības objektos, bez ievērības atstātos sagruvušos vai celtniecības nepabeigtos objektos un citos bīstamos objektos.

4. Lai netraucētu iedzīvotāju mieru, aizliegta jebkāda trokšņa radīšana (skaļa muzicēšana vai mūzikas atskaņošana, remontdarbu veikšana, cilvēku un mājdzīvnieku radītie trokšņi u.c.) pilsētas teritorijā laikā no plkst. 23.00 līdz plkst. 7.00, izņemot pasākumus, kas saskaņoti ar DAUGAVPILS PILSĒTAS DOMI, kā arī aizliegta pastāvīgo (jebkurā diennakts laikā vismaz mēneša ilgumā) trokšņu radīšana, kas traucē mieru dzīvojamo māju iedzīvotājiem, bet kuri nav saistīti ar satiksmi.

5. Dzīvojamo ēku koplietošanas telpās aizliegts:

5.1. smēķēt, spļaut, kārtot dabiskās vajadzības, piegružot tās ar sadzīves atkritumiem, nakšņot vai gulēt, nepiedienīgi uzvesties, lietot necenzētus vārdus;

5.2. lietot alkoholiskos dzērienus, t.sk. alu, narkotiskās, psihotropās vai citas apreibinošas vielas;

5.3. atrasties tādā alkoholisko dzērienu vai minēto vielu izraisītā reibuma stāvoklī, kas aizskar apkārtējo cilvēku cieņu un traucē viņu mieru;

5.4. pulcēties grupās brīvā laika pavadīšanai, ja tas rada iedzīvotāju sūdzības.

6. Nepilngadīgām personām aizliegts:

6.1. līdz 7 gadu vecumam bez pieaugušo vai vecāku bērnu (sākot no 13 gadu vecuma) pavadības atrasties publiskās vietās. Šis nosacījums neattiecas uz namu pagalmiem un iekškvartālu rotaļlaukumiem;

6.2. līdz 15 gadu vecumam bez pieaugu­šo pavadības atrasties publiskās vietās no plkst. 23.00 līdz plkst. 7.00;

6.3. līdz 15 gadu vecumam bez pieaugu­šo pavadības atrasties izklaides vietās no plkst. 23.00 līdz plkst. 7.00;

6.4. līdz 16 gadu vecumam atrasties mācību laikā bez izglītības iestādes administrācijas rakstveida atļaujas un nakts laikā no plkst. 23.00 līdz plkst. 07.00 interneta zālēs, datorsalonos, interneta klubos un kafejnīcās un citās tamlīdzīgās vietās, kur par maksu sniedz interneta pakalpojumus;

6.5. līdz 18 gadu vecumam publiskās vietās smēķēt, lietot alkoholu, narkotiskās, psihotropās vai toksiskās vielas un citas apreibinošas vielas vai atrasties to iespaidā;

6.6. līdz 18 gadu vecumam atrasties nakts laikā no plkst. 23.00 līdz plkst 07.00 nakts klubos, kafejnīcās, bāros un citās tamlīdzīgās vietās;

6.7. pārkāpt skolas iekšējās kārtības noteikumus.

7. Aizliegts braukt ar motorizētiem (ūdens un sauszemes) transporta līdzekļiem pilsētas pludmalēs un citās vietās, kur tas nav atļauts, izņemot gadījumus, kad tas ir saskaņots ar DAUGAVPILS PILSĒTAS DOMI.

8. Aizliegts pacelties un nolaisties ar deltaplāniem, gaisa baloniem un citiem lidaparātiem pludmalēs un citās publiskās vietās, izņemot gadījumus, kad tas ir saskaņots ar DAUAGVPILS PILSĒTAS DOMI.

9. Aizliegts pārvietoties ar skrituļslidām, skrituļdēļiem un skrejriteņiem tad, ja tas traucē gājēju vai transporta līdzekļu kustību, kā arī diennakts tumšajās stundās, ja pie virsdrēbēm saskatāmā vietā nav piestiprināts gaismas atstarotājs.

10. Personām aizliegts:

10.1. bojāt un pārvietot valsts un pašvaldības izvietotās aizlieguma, ierobežojuma un informācijas zīmes;

10.2. pārkāpt pašvaldības, mācību, kultūras, sporta un atpūtas iestāžu un tirgus iekšējās kārtības noteikumus;

10.3. nodot alkoholiskos dzērienus (t.sk. alu) nepilngadīgajai personai;

10.4. iesaistīt nepilngadīgās personas erotiskā rakstura pasākumos;

10.5. iekļūt valsts un pašvaldības uzņēmumos, iestādēs, organizācijās, pārkāpjot caurlaižu režīmu;

10.6. smēķēt pludmalēs;

10.7. peldēties strūklakās un vietās, kur tas ir aizliegts.

11. Mehāniskos transporta līdzekļus aizliegts:

11.1. novietot namu pagalmos tā, ka tie nosprosto vai traucē gājēju un transporta (t.sk. speciālā) pārvietošanos un piekļūšanu nama ieejām, izejām un laukumiem, kuros izvietoti atkritumu konteineri;

11.2. novietot zaļajā zonā;

11.3. mazgāt un profilaktiski apkopt zaļajā zonā un citās vietās, kur tas nav paredzēts un atļauts;

11.4. izmantot publiskās vietās tādus transporta līdzekļus, kuru pārvietošanās rezultātā tiek piegružota vai piesārņota publiska vieta;

11.5. braukt pludmalēs.

12. Aizliegts bez īpašnieka atļaujas iekļūt privātīpašuma teritorijā.

13. Aizliegts nekorekti izturēties pret valsts vai pašvaldības darbiniekiem vai aizskart viņus sakarā ar viņu dienesta darbību vai sabiedriskā pienākuma pildīšanu, tāpat katras personas pienākums ir ierasties uz policijas izsaukumu (pēc pavēstes) sakarā ar uzsākto lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā.

IV. Atbildība par saistošo noteikumu pārkāpšanu

14. Par šo saistošo noteikumu pārkāpšanu iestājas atbildība saskaņā ar Daugavpils pilsētas domes 2005.gada 10.novembra saistošajiem noteikumiem Nr.12 “Daugavpils pilsētas administratīvās atbildības noteikumi”, Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu un citiem LR spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.

Šie noteikumi stājas spēkā ar 2006.gada 1.janvāri.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja R.Strode

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!