Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2005. gada 20. decembra noteikumi Nr. 962 "Valsts ieņēmumu dienesta finanšu policijai atļauto speciālo līdzekļu veidi, to glabāšanas, nēsāšanas un lietošanas kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 23.12.2005., Nr. 206 https://www.vestnesis.lv/ta/id/124370

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.963

Grozījumi Ministru kabineta 2002.gada 28.maija noteikumos Nr.220 "Noteikumi par darba samaksas sistēmu Valsts ieņēmumu dienesta ierēdņiem un darbiniekiem"

Vēl šajā numurā

23.12.2005., Nr. 206

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 962

Pieņemts: 20.12.2005.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.962

Rīgā 2005.gada 20.decembrī (prot. Nr.76 34.§)
Valsts ieņēmumu dienesta finanšu policijai atļauto speciālo līdzekļu veidi, to glabāšanas, nēsāšanas un lietošanas kārtība
Izdoti saskaņā ar likuma “Par Valsts ieņēmumu dienestu” 16.1panta trešo daļu
1. Noteikumi nosaka Valsts ieņēmumu dienesta finanšu policijai atļauto speciālo līdzekļu veidus, to glabāšanas, nēsāšanas un lietošanas kārtību.
2. Valsts ieņēmumu dienesta finanšu policijas ierēdņiem (darbiniekiem) ir atļauti šādi speciālo līdzekļu veidi:

2.1. individuālās aizsardzības līdzekļi:

2.1.1. aizsargķiveres;

2.1.2. bruņuvestes, ložu aizsargjakas;

2.1.3. aizsargcimdi;

2.2. aktīvās aizsardzības un drošības garantēšanas līdzekļi:

2.2.1. sasiešanas līdzekļi;

2.2.2. roku dzelži, roku saites;

2.2.3. steki;

2.2.4. gāzes pistoles (revolveri);

2.2.5. asaras izraisošas vielas gāzes baloniņos;

2.2.6. elektrošoka ierīces;

2.3. speciālo operāciju nodrošināšanas līdzekļi:

2.3.1. skaļruņi;

2.3.2. prožektori;

2.3.3. transporta piespiedu apstādināšanas ierīces.
3. Valsts ieņēmumu dienesta finanšu policijas ierēdņiem (darbiniekiem) ir atļauts dienesta pienākumu izpildes laikā nēsāt speciālos līdzekļus.
4. Šo noteikumu 2.2. un 2.3.3.apakšpunktā minētos speciālos līdzekļus nēsāšanai un lietošanai izsniedz attiecīgi apmācītiem un sagatavotiem Valsts ieņēmumu dienesta finanšu policijas ierēdņiem (darbiniekiem).
5. Kārtību, kādā Valsts ieņēmumu dienesta finanšu policijas ierēdņiem (darbiniekiem) izsniedz speciālos līdzekļus, nosaka Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors.
6. Par Valsts ieņēmumu dienesta finanšu policijas speciālo līdzekļu uzskaiti, glabāšanu un izsniegšanu ir atbildīga Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvaldes direktora norīkota atbildīgā persona.
7. Valsts ieņēmumu dienesta finanšu policijas ierēdnis (darbinieks), kuram izsniegts speciālais līdzeklis, nedrīkst pieļaut tā nokļūšanu citu personu rīcībā.
8. Gumijas steku nēsā pie jostas, ja nepieciešams, — rokā.
9. Roku dzelžus, asaras izraisošas vielas gāzes baloniņos, elektrošoka ierīces nēsā pie jostas tā, lai tiem nepiesaistītu (iespēju robežās) citu personu uzmanību.
10. Valsts ieņēmumu dienesta finanšu policijas ierēdnis (darbinieks), kas atbild par noteikta apsardzes objekta apsardzi vai konkrēta pasākuma norisi un tajā iesaistīto cilvēku drošību, patstāvīgi pieņem lēmumu par viņa rīcībā esošo speciālo līdzekļu lietošanu.
11. Sasiešanas līdzekļus un roku dzelžus lieto, lai ierobežotu likum­pārkāpēja fizisku pretošanos, aizturētu vai konvojētu personu. Konvojējot personu transport­līdzeklī, rokas roku dzelžos saslēdz no priekšpuses, bet konvojējot personu kājām — no aizmugures.
12. Roku dzelžus vai roku saites personai noņem:

12.1. ēdienreižu laikā;

12.2. tiesas laikā;

12.3. tualetes apmeklēšanas laikā;

12.4. medicīniskās palīdzības sniegšanas laikā;

12.5. dabas vai tehnogēno katastrofu laikā, kad tiek apdraudēta personas dzīvība;

12.6. smagas saslimšanas gadījumā, ja ir saņemts saslimšanu apliecinošs rakstisks ārstniecības iestādes slēdziens.
13. Nedrīkst ilgāk par divām stundām pēc kārtas nepārtraukti turēt personas rokas roku dzelžos vai roku saitēs. Ik pēc divām stundām tās jānoņem uz 15 minūtēm.
14. Konvojējot personu gaisakuģī, roku dzelžus vai roku saites nenoņem visā lidojuma laikā.
15. Konvojējot personu kājām, ja gaisa temperatūra ir zemāka par 0°C, roku dzelžus vai roku saites atļauts lietot ne ilgāk kā:

15.1. vienu stundu, ja gaisa temperatūra nav zemāka par -20°C;

15.2. pusstundu, ja gaisa temperatūra ir zemāka par -20°C.
16. Steku lieto, lai atvairītu likumpārkāpēja uzbrukumu vai pārtrauktu viņa ļaunprātīgo nepakļaušanos likumīgajām prasībām, kuras izvirza Valsts ieņēmumu dienesta finanšu policijas ierēdņi (darbinieki), pildot dienesta pienākumus. Aizliegts lietot steku, ja likumpārkāpēja ļaunprātīga nepakļaušanās Valsts ieņēmumu dienesta finanšu policijas ierēdnim (darbiniekam) izpaužas kā bezdarbība. Aizliegts ar steku tīši sist pa galvu, kaklu, vēderu vai cirkšņa rajonā.
17. Valsts ieņēmumu dienesta finanšu policijas ierēdnis (darbinieks) šo noteikumu 2.2.4., 2.2.5., 2.2.6., 2.3.1., 2.3.2., 2.3.3.apakš­punktā minētos speciālos līdzekļus lieto, ievērojot speciālā līdzekļa ražotāja izstrādātās speciālā līdzekļa lietošanas (ekspluatācijas) instrukcijas prasības.
18. Speciālos līdzekļus glabā slēgtā galda atvilktnē, skapī vai telpā, nodrošinot tādus glabāšanas apstākļus, kas nepieļauj speciālo līdzekļu nokļūšanu citu personu rīcībā.
Ministru prezidents A.Kalvītis

Finanšu ministrs O.Spurdziņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!