Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2005. gada 20. decembra noteikumi Nr. 957 "Kārtība, kādā budžeta iestāžu un sabiedriskā labuma organizāciju ievestās preces tiek atbrīvotas no ievedmuitas nodokļa". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 23.12.2005., Nr. 206 https://www.vestnesis.lv/ta/id/124366-kartiba-kada-budzeta-iestazu-un-sabiedriska-labuma-organizaciju-ievestas-preces-tiek-atbrivotas-no-ievedmuitas-nodokla

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.958

Grozījumi Ministru kabineta 1995.gada 25.aprīļa noteikumos Nr.121 "Noteikumi par kārtību, kādā civilā aviācija un militārā aviācija izmanto lidlaukus"

Vēl šajā numurā

23.12.2005., Nr. 206

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 957

Pieņemts: 20.12.2005.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.957

Rīgā 2005.gada 20.decembrī (prot. Nr.76 36.§)

Kārtība, kādā budžeta iestāžu un sabiedriskā labuma organizāciju ievestās preces tiek atbrīvotas no ievedmuitas nodokļa

Izdoti saskaņā ar Muitas likuma 4.panta trešo daļu

 

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā budžeta iestāžu (turpmāk — iestāde) un sabiedriskā labuma organizāciju (turpmāk — organizācija) ievestās preces tiek atbrīvotas no ievedmuitas nodokļa.

2. No ievedmuitas nodokļa atbrīvo iestāžu un organizāciju ievestās preces, ja attiecīgās iestādes vai organizācijas darbību reglamentējošos dokumentos (piemēram, statūtos, nolikumos vai satversmē) ir norādīts darbības mērķis — bezatlīdzības palīdzības sniegšana.

3.Iestāžu un organizāciju iesniegumus par atļauju ievest preces labdarībai vai filantropiskai darbībai, piemērojot atbrīvojumu no ievedmuitas nodokļa (turpmāk — iesniegums) saskaņā ar Padomes 1983.gada 28.marta Regulu (EEK) Nr.918/83, kas izveido Kopienas sistēmu atbrīvojumiem no muitas nodokļiem (turpmāk — regula Nr.918/83), izskata un lēmumu par atļauju ievest preces labdarībai vai filantropiskai darbībai, piemērojot atbrīvojumu no ievedmuitas nodokļa (turpmāk — lēmums), pieņem tā muitas iestāde, kurā Valsts ieņēmumu dienesta reģionālajā iestādē kravas saņēmējs ir reģistrēts kā nodokļu
maksātājs, — Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas muitas reģionālā iestāde vai Valsts ieņēmumu dienesta reģionālās iestādes Muitas pārvalde (turpmāk — uzraudzības muitas iestāde).

4. Lai saņemtu atbrīvojumu no ievedmuitas nodokļa, iestāde vai organizācija par konkrēto kravu iesniedz uzraudzības muitas iestādē:

4.1. iesniegumu (1.pielikums);

4.2. organizācijas darbību reglamentējošo dokumentu kopijas (uzrāda oriģinālus) vai pašvaldības iestādes struktūras plāna kopiju (uzrāda oriģinālu), kurā norādītas sociālās palīdzības nodaļas vai dienesti.

5. Ja iestādes vai organizācijas ievestajām precēm kārtējā kalendāra gadā ir piemērots atbrīvojums no ievedmuitas nodokļa saskaņā ar šiem noteikumiem, iestāde vai organizācija uzraudzības muitas iestādē iesniedz tikai iesniegumu.

6.Pēc iesnieguma saņemšanas uzraudzības muitas iestāde pārbauda:

6.1.vai organizācija ir reģistrēta Uzņēmumu reģistrā, kā arī vai iestāde vai organizācija ir reģistrēta Valsts ieņēmumu dienestā kā nodokļu maksātājs;

6.2.vai iestādei vai organizācijai iesnieguma iesniegšanas brīdī nav nodokļu parādu.

7. Uzraudzības muitas iestāde 15dienu laikā pēc šo noteikumu 4. vai 5.punktā minēto dokumentu saņemšanas pieņem lēmumu (2.pielikums).

8. Lēmumu noformē divos eksemplāros. Viens lēmuma eksemplārs paliek uzraudzības muitas iestādē, kura pieņēmusi lēmumu, otru eksemplāru pievieno muitas deklarācijai. Muitas deklarācijā un iesniegumā norāda lēmuma reģistrācijas numuru un datumu.

9. Uzraudzības muitas iestāde neatļauj atbrīvot kravu no ievedmuitas nodokļa vai anulē atbrīvojumu šādos gadījumos:

9.1.iestādei vai organizācijai ir muitas nodokļa parāds;

9.2.ir saņemts pamatots iesniegums anulēt atbrīvojumu no ievedmuitas nodokļa, jo attiecīgā iestāde vai organizācija pārkāpusi normatīvos aktus muitas jomā;

9.3. iestādes vai organizācijas iepriekš ievestās preces, kam tika piemērots atbrīvojums no ievedmuitas nodokļa saskaņā ar šiem noteikumiem, netika vai netiek izmantotas saskaņā ar regulu Nr.918/83, un iestāde vai organizācija par to nav paziņojusi uzraudzības muitas iestādei.

10.Piecu darbdienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas uzraudzības muitas iestāde rakstiski paziņo par to iestādei vai organizācijai.

11.Lai nodrošinātu kontroli precēm, kurām piemērots atbrīvojums no ievedmuitas nodokļa, un uzraudzītu, vai preces tiek izmantotas atbilstoši ieve­šanas mērķim, piemēro muitas procedūru — izlaišana brīvam apgrozījumam — ar atbilstošu papildprocedūras kodu. Preču izmantošanu atbilstoši ievešanas mērķim uzrauga un kontroli nodrošina tā uzraudzības muitas iestāde, kas pieņēmusi lēmumu par atbrīvojumu no ievedmuitas nodokļa.

Ministru prezidents A.Kalvītis

Finanšu ministrs O.Spurdziņš

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2005.gada 24.decembri.

 

KN-957-P1_PAGE_1.JPG (104148 bytes)

KN-957-P1_PAGE_2.JPG (11301 bytes)

 

KN-957-P2_PAGE_1.JPG (99717 bytes)

KN-957-P2_PAGE_2.JPG (33788 bytes)

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!