• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2000. gada 24. oktobra noteikumi Nr. 363 "Kārtība, kādā atsevišķas preces netiek apliktas ar muitas nodokli". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 27.10.2000., Nr. 380/383 https://www.vestnesis.lv/ta/id/12186-kartiba-kada-atseviskas-preces-netiek-apliktas-ar-muitas-nodokli

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.364

Grozījums Ministru kabineta 1996.gada 9.jūlija noteikumos Nr.253 "Noteikumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa administrēšanas funkcijām"

Vēl šajā numurā

27.10.2000., Nr. 380/383

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 363

Pieņemts: 24.10.2000.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.363

Rīgā 2000.gada 24.oktobrī (prot. Nr.50, 2.§)

Kārtība, kādā atsevišķas preces netiek apliktas ar muitas nodokli

Izdoti saskaņā ar likuma "Par muitas nodokli (tarifiem)" 
22.panta 3., 23., 23.1, 25.6 punktu

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā likuma "Par muitas nodokli (tarifiem)" 22.panta 3., 23., 23.1 un 25.6 punktā minētās preces netiek apliktas ar muitas nodokli.

2. Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors nosaka muitas iestādes, kuras, piemērojot muitas procedūru — preču izlaišana brīvam apgrozījumam —, ir tiesīgas neaplikt šo noteikumu 1.punktā minētās preces ar muitas nodokli (turpmāk — muitas iestāde), ņemot vērā attiecīgo preču izmantošanas mērķi un nepiemērojot galvojumu.

3. Muitas iestāde neapliek šo noteikumu 1.punktā minētās preces ar muitas nodokli, ja preču saņēmējs ir iesniedzis muitas iestādē atļauju preču neaplikšanai ar muitas nodokli (pielikums), ko izsniegusi attiecīgā ministrija saskaņā ar šo noteikumu 5.punktu, vai ja muitas iestāde ir pieņēmusi lēmumu neaplikt ar muitas nodokli attiecīgās preces saskaņā ar šo noteikumu 9.punktu.

4. Lai saņemtu attiecīgās ministrijas atļauju preču neaplikšanai ar muitas nodokli vai lai muitas iestāde pieņemtu lēmumu par preču neaplikšanu ar muitas nodokli, preču saņēmējs iesniedz attiecīgajā ministrijā vai muitas iestādē iesniegumu, kurā norāda šādas ziņas:

4.1. preču saņēmēja uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) nosaukums, reģistrācijas numurs un juridiskā adrese vai preču saņēmējas personas vārds, uzvārds, personas kods un dzīvesvietas adrese;

4.2. preču kods saskaņā ar Latvijas kombinēto nomenklatūru;

4.3. preču nosaukums;

4.4. preču apraksts;

4.5. preču daudzums;

4.6. preču izmantošanas mērķis saskaņā ar likumu "Par muitas nodokli (tarifiem)".

5. Atļauju preču neaplikšanai ar muitas nodokli izsniedz šādas ministrijas:

5.1. Ekonomikas ministrija — likuma "Par muitas nodokli (tarifiem)" 5.pielikuma 8.punktā, kā arī 8.pielikuma 2.punktā minētajām precēm, izņemot šo noteikumu 5.4.apakšpunktā minētās preces;

5.2. Izglītības un zinātnes ministrija — likuma "Par muitas nodokli (tarifiem)" 6.pielikumā un 7.pielikuma 1.punktā minētajām precēm;

5.3. Kultūras ministrija — likuma "Par muitas nodokli (tarifiem)" 5.pielikuma 16.punktā un 7.pielikuma 2.punktā minētajām precēm;

5.4. Labklājības ministrija — likuma "Par muitas nodokli (tarifiem)" 8.pielikuma 2.punktā minētajām precēm, ja tie ir zāļu (medikamentu) reklāmas paraugi, zāļu (medikamentu) reklāmas materiāli un iespieddarbi vai zāļu (medikamentu) izstrādājumi reklāmas nolūkiem;

5.5. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija — likuma "Par muitas nodokli (tarifiem)" 8.pielikuma 1.punktā minētajām precēm.

6. Attiecīgā ministrija izskata šo noteikumu 4.punktā minēto iesniegumu un izsniedz preču saņēmējam atļauju preču neaplikšanai ar muitas nodokli vai paziņo par atteikumu izsniegt atļauju.

7. Ministrija neizsniedz atļauju preču neaplikšanai ar muitas nodokli, ja preču saņēmējs nav izpildījis likuma "Par muitas nodokli (tarifiem)" un šo noteikumu prasības, kā arī ja nav izpildītas normatīvo aktu prasības, kas nosaka ar muitas nodokli neapliekamo preču aprites kārtību.

8. Reizi pusgadā katra šo noteikumu 5.punktā minētā ministrija iesniedz publicēšanai laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" informāciju par izsniegtajām atļaujām preču neaplikšanai ar muitas nodokli, kurā norāda izsniegto atļauju numuru un preču saņēmēja nosaukumu vai preču saņēmējas personas vārdu, uzvārdu, personas kodu un dzīvesvietas adresi, kā arī preču kodu un nosaukumu.

9. Likuma "Par muitas nodokli (tarifiem)" 5.pielikuma 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 9., 10., 11., 12., 13., 14. un 15.punktā minētās preces, kā arī Latvijas Republikas un ārvalstu valūtu, vērtspapīrus, pases, vīzas, akcīzes nodokļa markas un vēlēšanu biļetenus neapliek ar muitas nodokli, pamatojoties uz muitas iestādes lēmumu. Šīm precēm ministrijas atļauja preču neaplikšanai ar muitas nodokli nav nepieciešama.

10. Muitas iestāde reģistrē šo noteikumu 4.punktā minēto iesniegumu uzskaites dokumentos, piešķir tam kārtas numuru, pieņem lēmumu par preču neaplikšanu ar muitas nodokli vai par atteikumu preču neaplikšanai ar muitas nodokli. Par pieņemto lēmumu muitas iestāde trīs darbdienu laikā paziņo attiecīgo preču saņēmējam.

11. Muitas iestāde pieņem lēmumu par atteikumu preču neaplikšanai ar muitas nodokli, ja preču saņēmējs nav izpildījis likuma "Par muitas nodokli (tarifiem)" un šo noteikumu prasības, kā arī ja nav izpildītas normatīvo aktu prasības, kas nosaka ar muitas nodokli neapliekamo preču aprites kārtību.

12. Valsts ieņēmumu dienesta Galvenā muitas pārvalde apkopo datus par precēm, kas ievestas atbilstoši ministriju izsniegtajām atļaujām, un reizi ceturksnī nosūta apkopoto informāciju attiecīgajām ministrijām.

13. Ja attiecīgo preču saņēmējs izmanto preces citiem mērķiem, nekā norādīts atļaujā preču neaplikšanai ar muitas nodokli vai iesniegumā muitas iestādei, preču saņēmējs maksā muitas nodokli, kāds būtu aprēķināts muitas deklarācijas pieņemšanas brīdī, un tiek saukts pie normatīvajos aktos noteiktās atbildības.

Ministru prezidents A.BĒRZIŅŠ

Finansu ministrs G.BĒRZIŅŠ

 

Noteikumi stājas spēkā ar 2000.gada 28.oktobri

Pielikums
Ministru kabineta
2000. gada 24. oktobra
noteikumiem Nr. 363

Atļauja preču neaplikšanai ar muitas nodokli
Nr. ______

Izsniedzējs

 
  (ministrijas nosaukums, adrese un tālruņa numurs)

Izsniegta

 
  (uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) nosaukums,
 
reģistrācijas numurs un juridiskā adrese vai
 
personas vārds, uzvārds, personas kods un dzīvesvietas adrese)

 

Preces kods atbilstoši Latvijas kombinētās nomenklatūras kodam Preces nosaukums Preces daudzums Izmantošanas mērķis atbilstoši likumam "Par muitas nodokli (tarifiem)"
       
       

 

Atļauju izsniedza

 
 

(atbildīgās amatpersonas paraksts un atšifrējums)

Z.v.

 
   
   

(datums)

 

Finansu ministrs G.BĒRZIŅŠ

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!