Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2005. gada 18. oktobra noteikumi Nr. 783 "Kārtība, kādā Krievijas militārajiem pensionāriem un viņu ģimenes locekļiem izmaksājams izceļošanas pabalsts". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 27.10.2005., Nr. 171 https://www.vestnesis.lv/ta/id/119886

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.784

Grozījumi Ministru kabineta 2004.gada 30.marta noteikumos Nr.200 "Noteikumi par Eiropas Savienības struktūrfondu vadību"

Vēl šajā numurā

27.10.2005., Nr. 171

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 783

Pieņemts: 18.10.2005.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.783

Rīgā 2005.gada 18.oktobrī (prot. Nr.60 23.§)
Kārtība, kādā Krievijas militārajiem pensionāriem un viņu ģimenes locekļiem izmaksājams izceļošanas pabalsts
Izdoti saskaņā ar Ministru kabineta iekārtas likuma 14.panta pirmās daļas 3.punktu
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā Krievijas militārajiem pensionāriem (turpmāk — izceļotājs) un viņu ģimenes locekļiem izmaksājams izceļošanas pabalsts.
2. Šie noteikumi attiecas uz izceļotājiem, kuriem ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijas Republikā vai kuri atteikušies no Latvijas nepilsoņa statusa un ieguvuši citas valsts pilsonību, ja viņi izceļo uz pastāvīgu dzīvi ārpus Latvijas Republikas un vienlaikus pastāv šādi nosacījumi:

2.1. uz viņiem attiecas Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības Vienošanās par Latvijas Republikas teritorijā dzīvojošo Krievijas Federācijas militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu sociālo aizsardzību;

2.2. viņi ir demobilizējušies līdz 1992.gada 28.janvārim;

2.3. viņi saņem pensiju no Krievijas Federācijas federālā budžeta līdzekļiem.
3. Šie noteikumi attiecas arī uz izceļotāju ģimenes locekļiem, ja viņi izceļo uz pastāvīgu dzīvi ārpus Latvijas Republikas un pieprasa pabalstu vienlaikus ar izceļotāju, un ja viņiem ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijas Republikā vai viņi atteikušies no Latvijas nepilsoņa statusa un ieguvuši citas valsts pilsonību.
4. Šo noteikumu izpratnē izceļotāja ģimenes locekļi ir:

4.1. viņa laulātais;

4.2. viņa bērni;

4.3. citas personas, kas ir izceļotāja apgādībā vai aizgādnībā.
5. Ja izceļotājs miris pēc tam, kad uzsākta izceļošanas dokumentu kārtošana, pabalstu piešķir viņa ģimenes locekļiem, ja viņi izceļo uz pastāvīgu dzīvi ārpus Latvijas Republikas un viņiem ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijas Republikā vai viņi ir atteikušies no Latvijas nepilsoņa statusa un ieguvuši citas valsts pilsonību.
6. Izceļošanas pabalstu piešķir, ja izceļotāja un kopā ar viņu izceļojošo ģimenes locekļu ceļošanas dokumentā ir Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (turpmāk — pārvalde) atzīme par pastāvīgās uzturēšanās atļaujas anulēšanu.
7. Izceļotāji, kuri atteikušies no Latvijas nepilsoņa statusa, saņēmuši citas valsts pilsonību un nav pieprasījuši pastāvīgās uzturēšanās atļauju, pabalstu var pieprasīt ne vēlāk kā 30 dienu laikā pēc Latvijas nepilsoņa statusa zaudēšanas.
8. Izceļošanas pabalsta pieprasīšanai izceļotājs vai viņa pilnvarota persona, vai šo noteikumu 5.punktā minētā persona jebkurā pārvaldes nodaļā iesniedz izceļotāja un kopā ar viņu izceļojošo ģimenes locekļu parakstītu iesniegumu, kurā norāda bankas kontu Latvijas Republikā pabalsta pārskaitīšanai, un pievieno šādus dokumentus:

8.1. izziņu no Krievijas Federācijas vēstniecības Latvijas Republikā par izceļotāja atbilstību šo noteikumu 2.punktam;

8.2. izceļotāja un katra kopā ar viņu izceļojošā ģimenes locekļa ceļošanas dokumenta kopiju ar šo noteikumu 6.punktā minēto atzīmi, uzrādot dokumentu oriģinālus;

8.3. radniecību apliecinošo dokumentu kopijas, ja attiecīgie dokumenti izdoti ārpus Latvijas, uzrādot dokumentu oriģinālus;

8.4. invaliditāti apliecinoša dokumenta kopiju, uzrādot oriģinālu, ja izceļotājs ir invalīds.
9. Ja dokumentus izceļošanas pabalsta pieprasīšanai iesniedz pilnvarota persona, tā uzrāda notariāli apstiprinātu pilnvaru vai izceļotājs attiecīgo pārstāvi pilnvaro pārvaldē.
10. Pārvalde iesniegumu, dokumentus un citu informāciju izskata 30 die­nu laikā pēc to saņemšanas un pieņem lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt. Pārvalde piecu darbdienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas to rakstiski paziņo izceļotājam.
11. Izceļošanas pabalstu nepiešķir, ja:

11.1. izceļotājs vai viņa ģimenes locekļi neatbilst šo noteikumu 2., 3. vai 4.punktā minētajām prasībām;

11.2. nav iesniegti visi šo noteikumu 8.punktā minētie dokumenti un tos nav iespējams saņemt citā valsts pārvaldes iestādē.
12. Izceļošanas pabalsta apmērs ir:

12.1. 1200 latu, ja izceļo viena persona;

12.2. 1800 latu, ja izceļo divas personas;

12.3. 2400 latu, ja izceļo trīs personas;

12.4. 2700 latu, ja izceļo četras personas vai vairāk.
13. Izceļošanas pabalsta apmēru nosaka, reizinot to ar koeficientu:

13.1. 1,3 — ja izceļotājs vai kāds no viņa ģimenes locekļiem ir Igrupas invalīds;

13.2. 1,2 — ja izceļotājs vai kāds no viņa ģimenes locekļiem ir IIgrupas invalīds;

13.3. 1,1 — ja izceļotājs vai kāds no viņa ģimenes locekļiem ir IIIgrupas invalīds;

13.4. 1,3 — ja kāds no izceļotāja ģimenes locekļiem ir bērns invalīds.
14. Pārvaldes lēmumu var apstrīdēt Iekšlietu ministrijā. Iekšlietu ministrijas lēmumu var pārsūdzēt tiesā.
15. Pārvalde ne vēlāk kā piecu darbdienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas izceļošanas pabalstu no šiem mērķiem paredzētajiem valsts budžeta līdzekļiem pārskaita uz šo noteikumu 8.punktā minēto bankas kontu.
16. Atzīt par spēku zaudējušu Ministru kabineta 2001.gada 23.maija rīkojumu Nr.266 “Par Skrundas radiolokācijas stacijas apkārtnes vides rehabilitācijas un Krievijas militāro pensionāru repatriācijas fonda finansu līdzekļu izmantošanu” (Latvijas Vēstnesis, 2001, 81.nr.).
17. Noteikumi stājas spēkā ar 2006.gada 1.janvāri.
Ministru prezidents A.Kalvītis

Iekšlietu ministrs Ē.Jēkabsons

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!