Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2005. gada 13. septembra noteikumi Nr. 694 "Kārtība, kādā veicamas pārbaudes no Kohēzijas fonda līdzekļiem finansēto projektu īstenošanas vietā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 15.09.2005., Nr. 147 https://www.vestnesis.lv/ta/id/116654

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.695

Grozījumi Ministru kabineta 1996.gada 2.jūlija noteikumos Nr.246 "Noteikumi par valsts robežas šķērsošanas vietu noteikšanu un robežkontroles punktu un robežpārejas punktu izvietojumu uz Latvijas Republikas valsts robežas"

Vēl šajā numurā

15.09.2005., Nr. 147

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 694

Pieņemts: 13.09.2005.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.694

Rīgā 2005.gada 13.septembrī (prot. Nr.51 5.§)

Kārtība, kādā veicamas pārbaudes no Kohēzijas fonda līdzekļiem finansēto projektu īstenošanas vietā

Izdoti saskaņā ar Ministru kabineta iekārtas likuma 14.panta pirmās daļas 3.punktu

 

1.Noteikumi nosaka kārtību, kādā veicamas pārbaudes no Kohēzijas fonda līdzekļiem finansēto vides un transporta infrastruktūras projektu un ar šo projektu īstenošanu un vadību saistītās tehniskās palīdzības projektu (turpmāk— projekts) īstenošanas vietā (turpmāk — pārbaudes).

2.Starpniekinstitūcija saskaņā ar apstiprināto pārbaužu plānu veic pārbau­des visiem ar finanšu memorandu vai Eiropas Komisijas lēmumu apstipri­nātajiem projektiem. Projektus, kuru īstenošana jau uzsākta, pārbauda ne retāk kā reizi gadā.

3.Vadošā iestāde un maksājumu iestāde ir tiesīga izvēlēties projektus, kuriem veikt pārbaudes.

4.Vadošajai iestādei ir tiesības veikt pārbaudes šādās iestādēs:

4.1.maksājumu iestādē;

4.2.starpniekinstitūcijā;

4.3.ieviešanas iestādē.

5.Maksājumu iestādei ir tiesības veikt pārbaudes šādās iestādēs:

5.1.vadošajā iestādē;

5.2.starpniekinstitūcijā;

5.3.ieviešanas iestādē.

6.Ja starpniekinstitūcijas, ieviešanas iestādes un atbalsta saņēmēja funkci­jas vienlaikus veic viena iestāde, šī iestāde nodrošina tādu iekšējo funkciju sadalījumu, lai pārbaudes veiktu iestādes struktūrvienība, kas nepiedalās lēmumu pieņemšanā par projekta tehniskās, administratīvās un finanšu vadības jautājumiem un nenodrošina starpniekinstitūcijas, ieviešanas iestādes un atbalsta saņēmēja funkciju izpildi.

7.Starpniekinstitūcija līdz attiecīgā gada 30.janvārim sagatavo un iesniedz vadošajā iestādē pārbaužu plānu kārtējam gadam (turpmāk — pārbaužu plāns). Papildināto pārbaužu plānu starpniekinstitūcija iesniedz vadošajā iestādē divu nedēļu laikā pēc plāna papildināšanas.

8.Vadošā iestāde piecu darbdienu laikā pēc starpniekinstitūcijas pārbau­žu plāna un papildinātā pārbaužu plāna saņemšanas iesniedz maksājumu iestādē starpniekinstitūcijas pārbaužu plāna kopiju un papildinātā pārbaužu plāna kopiju.

9.Vadošā iestāde informē šo noteikumu 4.punktā minētās iestādes un maksājumu iestāde informē šo noteikumu 5.punktā minētās iestādes par plāno­tajām pārbaudēm ne vēlāk kā nedēļu pirms attiecīgo pārbaužu uzsākšanas.

10.Vadošā iestāde, maksājumu iestāde un starpniekinstitūcija nodrošina veikto pārbaužu uzskaiti. Vadošā iestāde, maksājumu iestāde un starpniekinstitūcija dokumentē pārbaužu norisi, aizpildot detalizētas pārbaudes lapas un sagatavojot ziņojumus. Par katru veikto pārbaudi norāda šādas ziņas:

10.1.projekta nosaukums un kods;

10.2.pārbaudes laiks, vieta un tās veicēju vārds, uzvārds un amats;

10.3.pārbaudītie darbi vai darījumi, to apjoms;

10.4.izlases metode, ja pārbaudi veic izlases veidā;

10.5.pārbaudes rezultāti un detalizēta informācija par konstatētajām neatbilstībām vai pārkāpumiem;

10.6.priekšlikumi par pasākumiem konstatēto neatbilstību vai pārkāpumu novēršanai.

11.Vadošā iestāde, maksājumu iestāde un starpniekinstitūcija izmanto pārbaužu rezultātus par pamatu risku novērtējumam, plānojot Kohēzijas fonda vadības un kontroles sistēmas atbilstības un efektivitātes auditu un projekta izdevumu izlases pārbaudes.

12.Ziņojumu par attiecīgajā ceturksnī veiktajām pārbaudēm starpniek­institūcija līdz nākamā ceturkšņa pirmā mēneša desmitajam datumam iesniedz vadošajā iestādē. Vadošā iestāde piecu darbdienu laikā pēc minētā ziņojuma saņemšanas iesniedz tā kopiju maksājumu iestādē.

13.Ja pārbaužu laikā ir konstatētas būtiskas neatbilstības vai pārkāpumi, starp­niekinstitūcija un maksājumu iestāde nekavējoties, bet ne vēlāk kā triju darbdienu laikā informē par to vadošo iestādi.

14.Vadošā iestāde triju darbdienu laikā informē maksājumu iestādi par starpniekinstitūcijas vai vadošās iestādes konstatētajām būtiskajām neatbilstībām vai pārkāpumiem un turpmāk plānotajām darbībām.

15.Veicot projekta pārbaudes, izvērtē šādus aspektus:

15.1.ieviešanas iestādes funkciju izpilde projekta īstenošanā;

15.2.jebkura neparedzēta darba vai novirzes no projekta finanšu memoranda vai Eiropas Komisijas lēmuma, kā arī iepirkuma līguma atbilstīga apstiprināšana un pamatojums;

15.3.projekta ietvaros veikto darbu, piegāžu, sniegto pakalpojumu un veikto maksājumu atbilstība finanšu memorandam vai Eiropas Komisijas lēmumam un Kohēzijas fonda darbību reglamentējošos Eiropas Savienības un Latvijas tiesību aktos budžeta un finanšu, transporta, vides, industrijas un pakalpojumu jomā noteiktajām prasībām, tajā skaitā pārbauda, vai:

15.3.1.projekta ietvaros paredzētie darbi un piegādes nav veiktas un pakalpojumi nav sniegti pirms vai pēc noteiktā termiņa;

15.3.2.darbi un piegādes ir veiktas un pakalpojumi ir sniegti saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem;

15.3.3.maksājumi ir veikti atbilstoši veiktajiem darbiem, piegādēm un pakalpojumiem un tos pamato attaisnojuma dokumenti;

15.4.projekta sagatavošanas un īstenošanas dokumentu uzglabāšana atbilstoši tiesību aktos noteiktajai kārtībai, tajā skaitā pārbauda, vai ir:

15.4.1.projekta iesniegums un jebkura ar projekta iesniegumu saistīta korespondence;

15.4.2.iepirkuma dokumentācija, projekta ietvaros noslēgtie līgumi un jebkura ar iepirkumu un līgumiem saistīta korespondence;

15.4.3.veikto darbu, piegādes un pakalpojumu apliecinoši dokumenti (pieņemšanas un nodošanas akti, preču pavadzīmes-rēķini), pieprasīto un veikto maksājumu dokumenti (izdevumu deklarācijas, rēķini, maksājuma uzdevumi, bankas izraksti par veiktajiem darījumiem un citi attaisnojuma dokumenti);

15.5.informācijas un publicitātes prasību ievērošana, tajā skaitā pārbauda:

15.5.1.tieši redzamu lielformāta stendu izvietošanu projekta īstenošanas vietās darbu laikā;

15.5.2.lielformāta stendu nomainīšanu ar informācijas plāksnēm projekta īstenošanas vietās ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā pēc projekta darbu pabeigšanas;

15.5.3.skaidrojuma par Eiropas Savienības lomu (“Šis projekts palīdz mazināt ekonomiskās un sociālās atšķirības Eiropas Savienības pilsoņu vidū”) un Eiropas Savienības karoga (kam pievienots teksts “___ % no šī projekta kopējām izmaksām finansē Eiropas Savienība”) ietveršanu šo noteikumu 15.5.1.apakšpunktā minētajos lielformāta stendos un šo noteikumu 15.5.2.apakš­punktā minētajās informācijas plāksnēs.

Ministru prezidents A.Kalvītis

Finanšu ministrs O.Spurdziņš

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2005.gada 16.septembri.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!