Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2005. gada 26. jūlija noteikumi Nr. 544 "Radiācijas drošības padomes nolikums". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 29.07.2005., Nr. 119 https://www.vestnesis.lv/ta/id/113526-radiacijas-drosibas-padomes-nolikums

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.545

Grozījumi Ministru kabineta 2004.gada 6.jūlija noteikumos Nr.582 "Noteikumi par veselības pārbaudēm transportlīdzekļu vadītājiem un personām, kuras vēlas iegūt transportlīdzekļu vadītāju kvalifikāciju, kā arī par veselības pirmstermiņa pārbaudes izdevumu segšanas kārtību"

Vēl šajā numurā

29.07.2005., Nr. 119

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 544

Pieņemts: 26.07.2005.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.544

Rīgā 2005.gada 26.jūlijā (prot. Nr.43 33.§)

Radiācijas drošības padomes nolikums

Izdoti saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma 13.pantu

 

1.Radiācijas drošības padome (turpmāk – padome) ir konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir konsultēt valsts un paš­valdību institūcijas un iestādes, kā arī citas institūcijas un iestādes jautājumos, kas saistīti ar radiācijas drošību un kodoldrošību, kā arī veicināt dažādu institūciju sadarbību radiācijas drošības nostiprināšanā.

2.Padomei ir šādas funkcijas:

2.1.sniegt ieteikumus valsts, pašvaldību un citām institūcijām par situācijas uzlabošanu radiācijas drošības un kodoldrošības jomā;

2.2.sagatavot priekšlikumus ar radiācijas drošību un kodoldrošību saistītu tiesību aktu projektu izstrādei;

2.3.sniegt ieteikumus valsts institūcijām par nepieciešamajiem grozījumiem radiācijas drošību un kodoldrošību regulējošajos tiesību aktos;

2.4.nodrošināt sabiedrības informēšanu par padomes kompetencē esošajiem jautājumiem un veikt informācijas apmaiņu ar citām institūcijām;

2.5.veicināt valsts un pašvaldību institūciju sadarbību un koordinēt to darbību, lai paaugstinātu radiācijas drošības un kodoldrošības kultūras līmeni, kā arī uzlabotu darbinieku kvalifikāciju jautājumos, kas saistīti ar radiācijas drošību un kodoldrošību.

3.Padomei ir šādi uzdevumi:

3.1.analizēt valsts politiku radiācijas drošības un kodoldrošības jomā un radiācijas drošības un kodoldrošības pasākumu īstenošanu;

3.2.pirms iesniegšanas Vides ministrijā izvērtēt Radiācijas drošības centra sagatavotos tiesību aktu projektus, kas saistīti ar radiācijas drošību un kodoldrošību;

3.3.izvērtēt Radiācijas drošības centra apkopoto informāciju par radiācijas drošību un kodoldrošību, kā arī par jonizējošā starojuma avotu izmantošanu un sniegt ieteikumus valsts institūcijām par nepieciešamajiem grozījumiem radiācijas drošību un kodoldrošību regulējošajos tiesību aktos;

3.4.izvērtēt priekšlikumus par radiācijas drošības un kodoldrošības jomā nepieciešamo speciālistu profesionālās sagatavošanas stratēģiju un konsultēt institūcijas jautājumos, kas saistīti ar kvalifikācijas celšanas un pārkvalifikācijas programmu izstrādi un profesionālās sagatavotības kritēriju noteikšanu, lai sekmētu radiācijas drošības un kodoldrošības izglītības attīstību valstī;

3.5.sniegt Vides ministrijai atzinumus par priekšlikumiem, kas saņemti no valsts un pašvaldību institūcijām par dalību ar radiācijas drošību un kodoldrošību saistītajās starptautiskajās organizācijās;

3.6.konsultēt Radiācijas drošības centru par speciālās atļaujas (licences) izsniegšanu darbībām ar valsts nozīmes jonizējošā starojuma objektiem, izvērtēt šādu darbību sagaidāmo ietekmi uz radiācijas drošību un sagaidāmo rezultātu.

4.Padomei ir šādas tiesības:

4.1.atbilstoši kompetencei sadarboties ar valsts un pašvaldību institūcijām, privātpersonām, kā arī ar ārvalstu institūcijām;

4.2.pieprasīt un bez maksas saņemt no privātpersonām padomes darbam nepieciešamo informāciju, kas saistīta ar radiācijas drošību, kodoldrošību un sadarbību radiācijas drošības nostiprināšanā;

4.3.uzaicināt piedalīties padomes sēdēs ar padomdevēja tiesībām valsts un pašvaldību institūciju, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvjus, ekspertus un speciālistus.

5.Padomes sastāvā ir divi pārstāvji no Iekšlietu ministrijas un pa vienam pārstāvim no šādām institūcijām:

5.1.Aizsardzības ministrijas;

5.2.Ekonomikas ministrijas;

5.3.Labklājības ministrijas;

5.4.Satiksmes ministrijas;

5.5.Veselības ministrijas;

5.6.Vides ministrijas;

5.7.Radiācijas drošības centra;

5.8.Latvijas Universitātes vai Rīgas Tehniskās universitātes;

5.9.Latvijas Radiologu asociācijas.

6.Padomes priekšsēdētājs ir Vides ministrijas valsts sekretāra vietnieks. Padomes priekšsēdētāja prombūtnes laikā viņa pienākumus veic padomes ievēlēts priekšsēdētāja vietnieks.

7.Padomes priekšsēdētājs:

7.1.plāno un organizē padomes darbu;

7.2.apstiprina padomes sēžu darba kārtību, sasauc un vada padomes sēdes, paraksta padomes lēmumus, padomes sēžu protokolus un citus padomes dokumentus;

7.3.sadarbojas ar attiecīgajām starp­tautiskajām organizācijām un institūcijām, pārstāv padomi starptautiskos pasākumos un paraksta padomes pārskatus vai citu informāciju, kas paredzēta iesniegšanai starptautiskajās organizācijās.

8.Padomes darbā ar padomdevēja tiesībām var piedalīties citu ar radiācijas drošību un kodoldrošību saistītu valsts institūciju un nevalstisko organizāciju pilnvaroti pārstāvji.

9.Padomes sēdes sasauc ne retāk kā reizi pusgadā.

10.Ārkārtas sēdes sasauc, ja to pieprasa padomes priekšsēdētājs vai vismaz trīs padomes locekļi. Ārkārtas sēdes izziņo padomes sekretārs ne vēlāk kā trīs dienas pirms sēdes.

11.Padome ir lemttiesīga, ja tās sēdē piedalās ne mazāk kā puse no padomes locekļiem (tai skaitā vismaz viens radiācijas drošības un kodoldrošības speciālists).

12.Padome lēmumus pieņem ar vienkāršu balsu vairākumu, atklāti balsojot. Ja balsu skaits sadalās līdzīgi, izšķirošā ir padomes priekšsēdētāja balss vai – padomes priekšsēdētāja prombūtnes laikā – padomes priekšsēdētāja vietnieka balss.

13.Padomes lēmumiem un atzinumiem ir ieteikuma raksturs.

14.Padomes sēdes ir atklātas. Padomes lēmumi un atzinumi ir pieejami ikvienai ieinteresētajai personai.

15.Padomes sēdes protokolē. Padomes sēdes protokolā norāda darba kārtību, sēdes dalībniekus un personas, kuras izteikušās par attiecīgo jautājumu, kā arī pieņemtos lēmumus.

16.Ja padomes loceklis neatbalsta pieņemto lēmumu, viņam ir tiesības izteikt savu viedokli rakstiski. Padomes locekļa viedokli pievieno padomes sēdes protokolam.

17.Padomes sekretāra funkcijas veic padomes priekšsēdētāja norīkots Vides ministrijas pārstāvis. Padomes sekretāram padomes sēdē nav balsstiesību.

18.Padomes priekšsēdētāja apstiprināto sēdes darba kārtību un citus ar darba kārtību saistītos materiālus sekretārs ne vēlāk kā piecas darbdienas pirms kārtējās sēdes nosūta elektroniski visiem padomes locekļiem.

19.Padomes funkciju izpildi materiāltehniski nodrošina Vides ministrija atbilstoši valsts budžetā piešķirtajiem līdzekļiem.

20.Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2001.gada 20.marta noteikumus Nr.132 “Radiācijas drošības padomes nolikums” (Latvijas Vēstnesis, 2001, 48.nr.).

Ministru prezidents A.Kalvītis

Vides ministrs R.Vējonis

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2005.gada 30.jūliju.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!