Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2.janvāra sēdē. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 4.01.2001., Nr. 2 https://www.vestnesis.lv/ta/id/1126

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Aiz starptautiskās sapratnes - drošība

Vēl šajā numurā

04.01.2001., Nr. 2

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta 2.janvāra sēdē

Turpinājums. Informācijas sākums — "LV" Nr.1, 3.01.2001.

Nolemts izdarīt grozījumu Ministru kabineta 2000.gada 12.septembra sēdes protokollēmumā "Likumprojekts "Par valsts budžetu 2001.gadam"" un izteikt 19.punktu šādā redakcijā: "19. Finansu ministrijai sagatavot un līdz 2001.gada 15.janvārim iesniegt noteiktā kārtībā izskatīšanai Ministru kabineta sēdē likumprojektu "Grozījums likumā "Par Valsts ieņēmumu dienestu"" un noteikumu projektu par grozījumiem Ministru kabineta 1998.gada 26.maija noteikumos Nr.199 "Valstij piekritīgās mantas realizācijas ieņēmumu sadales kārtība", lai Valsts ieņēmumu dienestam novirzītu daļu no ieņēmumiem, kas iegūti, realizējot valstij piekritīgo mantu, ko likumā noteiktajā kārtībā aprakstījis un izņēmis Valsts ieņēmumu dienests."

Pieņemta zināšanai informācija par Rīgas Aviācijas universitāti. Izglītības un zinātnes ministrijai uzdots: kopīgi ar Finansu ministriju un Tieslietu ministriju, pamatojoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas iesniegtu pilnīgu informāciju, izvērtēt līdzšinējo Rīgas Aviācijas universitātes likvidācijas procesu, sagatavot priekšlikumus turpmākajiem ar likvidāciju saistītajiem pasākumiem, izvērtēt veikto darbību (priekšlīgumu slēgšana u.c.) juridiskos aspektus; izvērtēt augstskolu uzraudzības mehānismu, t.sk. augstskolu finansu plūsmas kontroli, un sagatavot attiecīgus priekšlikumus; iesniegt jautājumus izskatīšanai Ministru kabineta 23.janvāra sēdē. Valdība nolēma lūgt Ģenerālprokuratūru izvērtēt ar Rīgas Aviācijas universitātes likvidāciju saistīto atbildīgo amatpersonu iespējamos dienesta pilnvaru pārsniegšanas faktus.

Ministru kabinets pieņēma zināšanai informāciju par likvidācijas procesu akciju sabiedrībā "RAF".

Pieņemta zināšanai informācija par valsts akciju sabiedrības "Privatizācijas aģentūra" likvidācijas mehānismu. Valdība atbalstīja Ekonomikas ministrijas iesniegtos priekšlikumus par institūcijām, kurām tiek nodotas attiecīgās Privatizācijas aģentūras funkcijas. Ekonomikas ministrijai, ņemot vērā ministrijas iesniegtos priekšlikumus, uzdots sagatavot nepieciešamos grozījumus likumprojekta "Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju" 9.pantā (paredzot, ka likvidācijas procesā aģentūras padome turpina darboties, uzraugot likvidācijas procesu, kā arī iesākto privatizācijas procesu) un grozījumus valsts akciju sabiedrības "Privatizācijas aģentūra" statūtos, kuros paredzētas aģentūras likvidācijas procedūras, un divu nedēļu laikā iesniegt izskatīšanai Ministru kabineta sēdē.

Pieņemta zināšanai informācija par pāreju uz vasaras laiku. Akceptēts priekšlikums par pāreju uz vasaras laiku, sākot ar 2001.gadu. Ekonomikas ministrijai uzdots iesniegt izskatīšanai Ministru kabineta 9.janvāra sēdē normatīvā akta projektu par pāreju uz vasaras laiku.

Ministru kabinets pieņēma zināšanai informāciju par Valsts investīciju programmā iekļautā Satiksmes ministrijas projekta "Pašvaldību vienotā informācijas sistēma" vadības un realizācijas nodošanu īpašu uzdevumu ministram valsts reformu lietās. Satiksmes ministrijai uzdots līdz 2001.gada 1.februārim nodot un īpašu uzdevumu ministram valsts reformu lietās no Satiksmes ministrijas pārņemt projekta "Pašvaldību vienotā informācijas sistēma" vadības un realizācijas funkciju. Īpašu uzdevumu ministram valsts reformu lietās Jānim Krūmiņam uzdots: līdz 2001.gada 1.februārim nodrošināt normatīvā akta projekta par attiecīgiem grozījumiem Ministru kabineta 1997.gada 14.janvāra noteikumos Nr.34 "Pašvaldību lietu pārvaldes nolikums" iesniegšanu Ministru kabinetā; divu nedēļu laikā iesniegt izskatīšanai Ministru kabineta sēdē informāciju par projekta "Pašvaldību vienotā informācijas sistēma" īstenošanas gaitu.

Valdība nepieņēma grozījumu Ministru kabineta 1999.gada 2.februāra noteikumos Nr.34 "Naturalizācijas iesniegumu pieņemšanas un izskatīšanas kārtība". Tieslietu ministrijai uzdots precizēt noteikumu projektu, ņemot vērā izteiktos priekšlikumus, un iesniegt izskatīšanai Ministru kabineta 9.janvāra sēdē.

Pieņemta zināšanai informācija par Eiropas Savienības "Phare" 2001.gada Nacionālās programmas Ekonomiskās un sociālās izlīdzināšanas sadaļas finansējuma sadalījumu. Noteikts, ka Eiropas Savienības "Phare" 2001.gada Nacionālās programmas sadaļas "Investīcijas ekonomiskajā un sociālajā kohēzijā" finansējums deviņu miljonu eiro vērtībā tiek novirzīts ar uzņēmējdarbību saistītās infrastruktūras attīstības sektoram un cilvēkresursu attīstības sektoram.

Ministru kabinets pieņēma zināšanai īpašu uzdevumu ministra sadarbībai ar starptautiskajām finansu institūcijām Roberta Zīles sniegto informāciju. Ministriem uzdots izvērtēt Nacionālā attīstības plāna Stratēģiskā memoranda projektu un divu nedēļu laikā iesniegt īpašu uzdevumu ministram sadarbībai ar starptautiskajām finansu institūcijām R.Zīlem priekšlikumus par projekta tekstu. Īpašu uzdevumu ministram sadarbībai ar starptautiskajām finansu institūcijām R.Zīlem uzdots apkopot iesniegtos priekšlikumus, precizēt Nacionālā attīstības plāna Stratēģiskā memoranda projekta tekstu, pievienot informāciju par citu valstu pieredzi līdzīgu plānu sagatavošanā un iesniegt jautājumu izskatīšanai Ministru kabineta sēdē janvāra beigās.

Akceptēts konceptuālais ziņojums par pamatnostādnēm darba samaksas sistēmas valsts pārvaldes iestāžu ierēdņiem un darbiniekiem izstrādē. Finansu ministrijai uzdots izstrādāt un līdz 2001.gada 1.septembrim iesniegt noteiktā kārtībā Ministru kabinetā noteikumu projektu par darba samaksas sistēmu valsts pārvaldes iestāžu ierēdņiem un darbiniekiem. Īpašu uzdevumu ministram valsts reformu lietās uzdots izstrādāt un līdz 2001.gada 1.maijam iesniegt noteiktā kārtībā Ministru kabinetā noteikumu projektu par valsts pārvaldes iestāžu ierēdņu un darbinieku amatu novērtēšanas metodiku.

Akceptēti grozījumi Ministru kabineta 2000.gada 18.janvāra noteikumos Nr.29 "Kārtība, kādā politiski represētajām personām, dzēšot privatizācijas sertifikātus, izmaksā kompensāciju naudā".

Ministru kabinets akceptēja rīkojumus "Par pastāvīgās uzturēšanās atļaujas piešķiršanu M.Kolosovai", "Par pastāvīgās uzturēšanās atļaujas piešķiršanu T.Mingardo" un "Par pastāvīgās uzturēšanās atļaujas piešķiršanu A.Kroppai".

Akceptēti "Noteikumi par valsts civildienesta ierēdņu un darbinieku atalgojumu un ierēdņu pabalstiem". Tie nosaka valsts civildienesta ierēdņu un darbinieku atalgojuma un ierēdņu pabalsta noteikšanas kārtību līdz jaunās valsts pārvaldes iestāžu ierēdņu un darbinieku darba samaksas sistēmas pilnīgai ieviešanai.

Valdība pieņēma rīkojumu "Par valsts īpašuma objektu privatizācijā gūto ienākumu izlietošanu 2001.gadā akciju sabiedrības "Dambis" pārstrukturēšanas projektu finansēšanai". Tas paredz atļaut Privatizācijas aģentūrai 2001.gadā nodrošināt no valsts īpašuma objektu privatizācijā gūtajiem ienākumiem akciju sabiedrības "Dambis" pārstrukturēšanas projekta finansēšanu 400 000 latu vērtībā.

Valdības preses departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!