Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2005. gada 30. jūnija likums "Grozījumi likumā "Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 12.07.2005., Nr. 108 https://www.vestnesis.lv/ta/id/112318-grozijumi-likuma-par-zemes-reformu-latvijas-republikas-pilsetas-

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Grozījumi Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā

Vēl šajā numurā

12.07.2005., Nr. 108

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 30.06.2005.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās”

Izdarīt likumā “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās” (Latvijas Republikas Augstākās Padomes un Valdības Ziņotājs, 1991, 49./50.nr.; 1993, 18./19.nr.; Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1994, 9.nr.; 1995, 2., 24.nr.; 1997, 12.nr.; 1999, 11.nr.; 2001, 23.nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt visā likumā vārdus “Valsts nekustamo īpašumu aģentūra” (attiecīgā locījumā) ar vārdiem “Valsts nekustamie īpašumi” (attiecīgā locījumā).

2. 12.pantā:

izslēgt otrajā daļā vārdus “ēkas un būves, kas privatizētas likumos un normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos”;

izteikt sesto daļu šādā redakcijā:

“(6) Bijušajiem zemes īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, kuri nav iesnieguši pieprasījumus šā likuma 6.panta 1.punktā noteiktajā termiņā, ir tiesības pieprasīt zemes īpašuma tiesību atjaunošanu līdz 1994.gada 1.jūnijam. Šā termiņa nokavēšanas gadījumā zemes īpašuma tiesības bijušajiem zemes īpašniekiem vai viņu mantiniekiem uz zemes gabaliem, kas viņiem piederēja 1940.gada 21.jūlijā, var atjaunot tiesa, ja prasības pieteikums par īpašuma tiesību atjaunošanu tiesai iesniegts līdz 2008.gada 1.septembrim, izņemot gadījumus, kad:

1) zemes īpašuma tiesības likumā noteiktajā kārtībā ir atjaunojusi vai ieguvusi cita persona;

2) pilsētas zemes komisija pieņēmusi attiecīgu atzinumu par zemes nodošanu īpašumā par maksu vai par fiziskās personas pieteikumu zemes gabala pirkšanai, vai par pieprasītā zemes gabala piešķiršanu citam bijušajam zemes īpašniekam vai viņa mantiniekiem no līdzvērtīgu zemju kompensācijas fonda;

3) zeme kā apbūvēts vai neapbūvēts īpašuma objekts ir nodota privatizācijai vai atsavināšanai.”

3. Papildināt 20.panta pirmo daļu ar 5.punktu šādā redakcijā:

“5) valsts un pašvaldību augstskolas.”

4. Papildināt 21.pantu ar trešo daļu šādā redakcijā:

“(3)Šajā pantā minētie ierobežojumi darījumiem ar zemes īpašumiem neattiecas uz zemes iegūšanu īpašuma mantošanas ceļā.”

5.Aizstāt 22.panta otrajā daļā vārdus “Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas” ar vārdiem “Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas”.

6. Izslēgt 24.pantu.

7. 27.pantā:

aizstāt pirmās daļas 2.punktā vārdus “likumu “Par valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas kārtību”” ar vārdiem “Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumu”;

papildināt pirmās daļas 4.punktu pēc vārdiem “zemes privatizācijas” ar vārdiem “un atsavināšanas”;

aizstāt trešajā daļā vārdus “likums “Par valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas kārtību”” ar vārdiem “Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likums”.

8. 28.pantā:

izteikt ceturto daļu šādā redakcijā:

“(4)Ja uz zemes atrodas valsts īpašuma objekti, kas nodoti privatizācijai vai privatizēti, šīs zemes privatizāciju veic valsts akciju sabiedrība “Privatizācijas aģentūra” (turpmāk — Privatizācijas aģentūra).”;

aizstāt piektajā daļā vārdus “likumu “Par valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas kārtību” ar vārdiem “Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumu”.

9. Izslēgt 31.panta trešo un ceturto daļu.

10. Pārejas noteikumos:

izslēgt 1.punktu;

papildināt pārejas noteikumus ar 4. un 5.punktu šādā redakcijā:

“4. Šā likuma normas ir piemērojamas, ja Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā nav noteikts citādi.

5.Grozījums šā likuma 12.panta otrajā daļā attiecībā uz nomas maksu zemei, uz kuras atrodas ēkas un būves, kas privatizētas likumos un normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos, piemērojams nomas līgumiem, kas noslēgti pēc 2005.gada 1.septembra.”

Likums stājas spēkā 2005.gada 1.septembrī.

Likums Saeimā pieņemts 2005.gada 30.jūnijā.

Valsts prezidente V.Vīķe-Freiberga

Rīgā 2005.gada 12.jūlijā

Redakcijas piebilde: likums stājas spēkā ar 2005.gada 1.septembri.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!