Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Latvijas Bankas 2005. gada 21. marta lēmums Nr. 117 "Par "Parādnieku reģistra noteikumu" apstiprināšanu jaunā redakcijā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 31.03.2005., Nr. 51 https://www.vestnesis.lv/ta/id/104666-par-paradnieku-registra-noteikumu-apstiprinasanu-jauna-redakcija

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Grozījumi likumā "Par privātajiem pensiju fondiem"

Vēl šajā numurā

31.03.2005., Nr. 51

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Latvijas Banka

Veids: lēmums

Numurs: 117

Pieņemts: 21.03.2005.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Latvijas Bankas padomes lēmums Nr. 117/5

Rīgā 2005. gada 21. martā

Par “Parādnieku reģistra noteikumu” apstiprināšanu jaunā redakcijā

Latvijas Bankas padome nolemj:

1. Apstiprināt “Parādnieku reģistra noteikumus” jaunā redakcijā (pielikumā).

2. Uzdot Latvijas Bankas valdei līdz 2005.gada 30.jūnijam apstiprināt “Parādnieku reģistra lietošanas rokasgrāmatu” jaunā redakcijā.

3. Noteikt, ka jaunajiem Parādnieku reģistra dalībniekiem jāievada dati Parādnieku reģistrā par visiem parādniekiem (stāvoklis 2005.gada 1.septembrī plkst. 00.01):

3.1. Latvijas Republikā reģistrēto banku, dalībvalstu un ārvalstu banku filiāļu meitassabiedrībām (līzinga un faktoringa sabiedrībām) — līdz 2005.gada 31.decembrim;

3.2. Latvijas Republikā reģistrētiem apdrošinātājiem, dalībvalstu un ārvalstu apdrošinātāju filiālēm — līdz 2005.gada 30.novembrim.

4. Noteikt, ka Latvijas Republikā reģistrētajām bankām un dalībvalstu banku filiālēm Parādnieku reģistrā esošā informācija jāpārbauda un jāveic labojumi līdz 2005.gada 31.decembrim par iekļautajiem parādniekiem galvotājiem, veicot par to īpašu atzīmi.

5. Atcelt Latvijas Bankas padomes 2003.gada 16.janvāra lēmumu Nr.99/4 “Par “Parādnieku reģistra noteikumu” apstiprināšanu”.

6. Noteikt, ka 1. un 5.punkts stājas spēkā ar 2005.gada 1.septembri.

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

 

APSTIPRINĀTI

ar Latvijas Bankas padomes 2005.gada 21.marta lēmumu Nr. 117/5

I.Rimšēvičs,

Latvijas Bankas prezidents

Parādnieku reģistra noteikumi

“Parādnieku reģistra noteikumi” (tālāk tekstā — noteikumi) nosaka kārtību, kādā Parādnieku reģistra dalībnieki sniedz Parādnieku reģistram informāciju par parādniekiem, sniegtās informācijas reģistrācijas kārtību un informācijas izsniegšanas kārtību no Parādnieku reģistra. Noteikumi izstrādāti saskaņā ar Latvijas Republikas “Kredītiestāžu likumu”, “Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumu” un citiem Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.

1. LIETOTIE TERMINI

1.1. Parādnieku reģistrs (tālāk tekstā — reģistrs) — Latvijas Bankas informācijas sistēma, kas nodrošina informācijas par parādniekiem un to saistībām vākšanu, tās centralizētu uzkrāšanu un beztermiņa glabāšanu ar mērķi Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā sniegt to reģistra dalībniekiem, Finanšu un kapitāla tirgus komisijai un pašiem parādniekiem.

1.2. Reģistra dalībnieki (tālāk tekstā — dalībnieki) ir:

1.2.1. bankas — Latvijas Republikā reģistrētās:

1.2.1.1. bankas un to meitassabiedrības (līzinga un faktoringa sabiedrības), kas sniedz ar kredītrisku saistītus finanšu pakalpojumus;

1.2.1.2. dalībvalstu un ārvalstu banku filiāles un to meitassabiedrības (līzinga un faktoringa sabiedrības), kas sniedz ar kredītrisku saistītus finanšu pakalpojumus;

1.2.2. apdrošinātāji — Latvijas Republikā reģistrētās:

1.2.2.1. komercsabiedrības akciju sabiedrības formā un savstarpējās apdrošināšanas kooperatīvās biedrības, kurām ir tiesības veikt apdrošināšanu Latvijas Republikā;

1.2.2.2. dalībvalstu un ārvalstu apdrošinātāju filiāles, kurām ir tiesības veikt apdrošināšanu Latvijas Republikā.

1.3. Dalībvalsts — Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomikas zonas valsts, izņemot Latvijas Republiku.

1.4. Ārvalsts — valsts, kas nav dalībvalsts.

1.5. Reģistra lietošanas rokasgrāmata — dalībniekiem paredzēts dokuments, kurā noteikta piekļūšanas kārtība reģistram, informācijas apmaiņas standarti un lietošanas apraksts.

1.6. Aizņēmējs — fiziskā vai juridiskā persona (izņemot centrālās valdības, centrālās bankas un kredītiestādes), kam ir saistības pret dalībnieku saskaņā ar noslēgto līgumu vai tiesas spriedumu par regresa prasības izpildi (tālāk tekstā — tiesas spriedums). Galvotājs (garantijas sniedzējs), kas pārņēmis saistības pret dalībnieku, šo noteikumu izpratnē uzskatāms par aizņēmēju.

1.7. Līgums — aizdevuma līgums, līzinga līgums (t.sk. līzinga kreditēšanas, nomas pirkuma (līzinga), nomas, atpakaļpirkuma un pirkuma garantijas līgums), faktoringa līgums, bankas konta pārsnieguma līgums, līgums par galvojuma (garantijas) vai akreditīva izsniegšanu, līgums par regresa prasības izpildi vai cits līgums par riska darījuma noslēgšanu (izņemot apdrošināšanas līgumu), saskaņā ar kuru aizņēmējam pret dalībnieku radušās vai var rasties saistības.

1.8. Parādnieks — aizņēmējs (arī galvotājs), par kuru dalībnieks sniedz informāciju reģistram saskaņā ar šo noteikumu prasībām.

1.9. Saistību spēkā stāšanās datums — datums, kurā aizņēmējam rodas saistības pret dalībnieku, vai datums, kad galvotājs (garantijas sniedzējs) sāk pildīt aizņēmēja nenokārtotās saistības pret dalībnieku.

1.10. Saistību izpildes datums — datums, kurā aizņēmēja saistībām jābūt izpildītām saskaņā ar līgumu vai tiesas spriedumu. Saistību izpildes datumu reģistrā ievadītajā informācijā maina, ja aizņēmējs savas saistības izpilda pirms līgumā noteiktā termiņa vai citādi saistības izbeidzas pirms termiņa, kā arī ja saistību izpildes termiņš tiek pagarināts (t.sk., ja saistības tiek pārstrukturētas).

2. VISPĀRĪGIE NOTEIKUMI

2.1. Dalībnieks sniedz reģistram informāciju par parādnieku un tā saistībām, ja parādnieks:

2.1.1. pieļāvis līgumā vai tiesas spriedumā noteikto maksājumu kavējumu ilgāk par 60 dienām un nesamaksāto maksājumu summa (t.sk. nokavējuma procenti un līgumsods) nav mazāka par 100 latiem vai attiecīgo ekvivalentu ārvalstu valūtās;

2.1.2. pārkāpis “Kredītiestāžu likuma” 73.panta prasības;

2.1.3. pieļāvis citus pēc dalībnieka vērtējuma būtiskus līguma pārkāpumus (t.sk. dalībnieks saistību segšanai realizē ķīlas priekšmetu, saistību izpildi pārņem galvotājs (garantijas sniedzējs) u.tml.).

2.2. Informāciju par parādniekiem, kuru saistības izriet no tiesas sprieduma, reģistram sniedz tikai apdrošinātājs.

2.3. Pamatojoties uz dalībnieka sniegto informāciju, reģistrā iekļauj ierakstu, kas satur informāciju par parādnieku un tā saistībām un ko dalībnieks papildina ar informāciju par maksājumu kavējumiem vai citiem būtiskiem attiecīgā līguma pārkāpumiem.

2.4. Reģistru uztur un informāciju no reģistra sniedz Latvijas Bankas Maksājumu sistēmu pārvalde Rīgā, Bezdelīgu ielā 3.

2.5. Reģistra ietvaros informācijas apmaiņa notiek elektroniskā veidā tiešsaistes režīmā saskaņā ar “Parādnieku reģistra lietošanas rokasgrāmatu”. Informāciju sniegt reģistram un saņemt no tā var tikai dalībnieku pilnvarotās personas, kas reģistrētas saskaņā ar Latvijas Bankas “Informācijas šifrēšanas un elektroniskās parakstīšanas noteikumiem”.

2.6. Dalībnieks ar Latvijas Banku noslēdz līgumu “Par piedalīšanos Latvijas Bankas parādnieku reģistra sistēmā” (1.pielikums).

2.7. Finanšu un kapitāla tirgus komisija ar Latvijas Banku noslēdz līgumu par reģistrā esošās informācijas saņemšanas kārtību.

3. INFORMĀCIJAS IEKĻAUŠANA REĢISTRĀ

3.1. Ja parādnieks pieļāvis 2.1.1.punktā minēto maksājuma kavējumu, dalībnieks iesniedz reģistram maksājuma kavējuma ziņojumu. Maksājuma kavējuma ziņojumu dalībnieks neiesniedz, ja šāds kavējums jau reģistrēts un nav saņemts attiecīgs kavētā maksājuma izpildes ziņojums.

3.2. Ja parādnieks izpilda kavēto maksājumu, par kuru ziņots reģistram saskaņā ar 3.1.punkta nosacījumiem, dalībnieks iesniedz reģistram kavētā maksājuma izpildes ziņojumu, tajā iekļaujot atsauci uz attiecīgo maksājuma kavējuma ziņojumu. Šādu ziņojumu dalībnieks iesniedz tikai tādā gadījumā, ja izpildītas visas saistības par kavētajiem maksājumiem un attiecīgās saistības vairs neatbilst 2.1.1.punkta kritērijiem.

3.3. Ja dalībnieks konstatē, ka parādnieks pieļāvis 2.1.2. un 2.1.3.punktā minētos pārkāpumus, dalībnieks iesniedz reģistram pārkāpuma ziņojumu, kurā norāda informāciju par attiecīgo pārkāpumu.

3.4. Ja dalībnieks sniedz informāciju reģistram saskaņā ar 3.1. vai 3.3.punkta nosacījumiem un reģistrā nav iekļauta attiecīgo parādnieku un tā saistības identificējošā informācija, dalībnieks pirms maksājuma kavējuma ziņojuma vai pārkāpuma ziņojuma iesniedz reģistram arī parādnieku un saistības identificējošo ziņojumu.

3.5. Parādnieku un saistības identificējošajā ziņojumā dalībnieks sniedz reģistram šādu informāciju:

3.5.1. personu identificējošā informācija:

3.5.1.1. par fizisko personu rezidentu — personas kods;

3.5.1.2. par fizisko personu nerezidentu — ieceļošanai Latvijas Republikā derīga dokumenta numurs, dokumenta izdevējas valsts kods saskaņā arstarptautisko standartu ISO 3166-1 “Valstu un to teritoriālā iedalījuma vienību nosaukumu kodi”, dzimšanas datums, personas kods (ja tāds ir);

3.5.1.3. par juridisko personu rezidentu — Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra reģistrācijas numurs vai Latvijas Republikas Valsts ieņēmumu dienesta piešķirtais nodokļu maksātāja numurs;

3.5.1.4. par juridisko personu nerezidentu — valsts kods saskaņā ar starptautisko standartu ISO 3166-1 “Valstu un to teritoriālā iedalījuma vienību nosaukumu kodi”, kurā juridiskā persona reģistrēta, reģistrācijas numurs un datums;

3.5.2. personu identificējošā papildinformācija:

3.5.2.1. par fizisko personu — vārds un uzvārds;

3.5.2.2. par juridisko personu — nosau­kums un juridiskā adrese;

3.5.2.3. speciāla norāde, ja minētā persona ir galvotājs (garantijas sniedzējs);

3.5.3. informācija par parādnieka sais­tībām:

3.5.3.1. saistību spēkā stāšanās datums;

3.5.3.2. banka norāda kredīta veidu saskaņā ar Latvijas Bankas “Monetāro finanšu iestāžu mēneša bilances pārskata un pielikumu sagatavošanas noteikumu” vai citu noteikumu, kas aizstās šos noteikumus, nosacījumiem. Banku meitassabiedrības (līzinga un faktoringa sabiedrības) norāda līzinga veidu (finanšu līzings vai operatīvais līzings) vai faktoringu;

3.5.3.3. apdrošinātājs norāda apdrošināšanas veidu saskaņā ar “Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumu” un saistību rašanās veidu (tiesas spriedums vai līgums par regresa prasības izpildi);

3.5.3.4. saistību apjoms;

3.5.3.5. valūtas kods saskaņā ar starp­tautisko standartu ISO 4217 “Valūtu un resursu kodi”;

3.5.3.6. saistību izpildes datums;

3.5.3.7. speciāla norāde, ja izsniegts sindicētais kredīts (kredīts, ko banku grupa aizņēmējam izsniedz viena aizdevuma ietvaros iepriekš noteiktās daļās).

3.6. Dalībnieks kā saistību apjomu parādnieku un saistības identificējošajā ziņojumā norāda:

3.6.1. banka:

3.6.1.1. līgumā noteikto kredīta limita summu (maksimālais pieļaujamais kredītkaršu kredīts u.c.);

3.6.1.2. līgumā noteikto kredīta kopējo summu;

3.6.1.3. līgumā noteikto kredītlīnijas apjomu;

3.6.1.4. līgumā noteikto līzinga (finanšu līzings vai operatīvais līzings) saistību apjomu;

3.6.1.5. līgumā noteikto faktoringa limita summu;

3.6.2. apdrošinātājs — līgumā par regresa prasības izpildi vai tiesas spriedumā noteikto saistību kopējo summu.

3.7. Ja izsniegts sindicētais kredīts, kā saistību apjomu uzrāda to sindicētā kredīta daļu, kuru banka apņēmusies izsniegt.

3.8. Ievadot informāciju par galvotāju (garantijas sniedzēju), kā saistību apjomu norāda to summu, par kuru sniegts galvojums (garantija).

3.9. Ja mainījusies saskaņā ar 3.5.2. vai 3.5.3.punkta nosacījumiem sniegtā informācija vai dalībnieks konstatē kļūdas jau iesniegtajā informācijā, dalībnieks labo reģistrā iekļauto informāciju. Reģistrā tiek glabāta visu informācijas labojumu vēsture.

3.10. Ja dalībnieks konstatē, ka informācija reģistram iesniegta nepamatoti, tas nekavējoties anulē attiecīgo ierakstu.

3.11. Dalībnieks sniedz reģistram ziņas ne vēlāk kā piecu darbadienu laikā pēc 2.1.1.–2.1.3., 3.2. vai 3.9.punktā noteikto gadījumu iestāšanās. Gadījumos, kad dalībnieks sniedz reģistram lielu informācijas apjomu, Latvijas Banka pēc dalībnieka pieprasījuma var piešķirt papildu laiku informācijas ievadīšanai reģistrā.

4. REĢISTRĀ IEKĻAUTĀS INFORMĀCIJAS PIEEJAMĪBA

4.1. Lai no reģistra saņemtu informāciju par personu, dalībnieks iesniedz reģistram pieprasījumu, kurā norāda 3.5.1.punktā minēto informāciju. Lai saņemtu informāciju par fizisko vai juridisko personu nerezidentu, dalībnieks var iesniegt reģistram pieprasījumu, kurā papildus norāda arī 3.5.2.punktā minēto informāciju.

4.2. Dalībniekam ir tiesības pieprasīt no reģistra informāciju par saviem aizņēmējiem un par tām personām, kas saskaņā ar 4.5. punktu uzskatāmas par personām, kuras saistītas ar šiem aizņēmējiem, kā arī par personām, kuras rakstiski apliecinājušas, ka sniegs galvojumu (garantiju) aizņēmēja saistību nodrošināšanai.

4.3. Papildus 4.2.punktā noteiktajam bankai ir tiesības pieprasīt no reģistra informāciju par personām, kuras iesniegušas bankai pieteikumu kredīta, līzinga (finanšu līzings vai operatīvais līzings) vai faktoringa saņemšanai.

4.4. Papildus 4.2.punktā noteiktajam apdrošinātājam ir tiesības pieprasīt no reģistra informāciju par personām, kuras iesniegušas apdrošinātājam apdrošināšanas pieteikumu.

4.5. Personas, kas saistītas ar aizņēmēju, ir:

4.5.1. aizņēmēja dalībnieki, kuriem attiecīgajā komercsabiedrībā ir būtiska līdzdalība;

4.5.2. aizņēmēja meitassabiedrības un komercsabiedrības, kurās aizņēmējam ir būtiska līdzdalība;

4.5.3. aizņēmēja padomes, valdes un revīzijas komisijas locekļi un iekšējās revīzijas dienesta vadītājs.

4.6. Dalībnieks nav tiesīgs pieprasīt informāciju par personām, kas saistītas ar aizņēmēju, ja aizņēmējs uzņemas vai ir uzņēmies saistības kā fiziskā persona.

4.7. Pēc dalībnieka pieprasījuma reģistrs sniedz tam visu reģistrā iekļauto informāciju par parādnieku, nenorādot dalībnieku, kurš šo informāciju sniedzis.

4.8. Reizi pusgadā katra pusgada pirmo piecu darbadienu laikā reģistrs katram dalībniekam nosūta pārskatu par visiem reģistrētajiem dalībnieka parādniekiem un par visiem pārskata periodā saņemtajiem attiecīgā dalībnieka ziņojumiem reģistram un informācijas pieprasījumiem no tā. Dalībnieks mēneša laikā pēc kārtējā pārskata saņemšanas pārbauda saņemtās informācijas atbilstību dalībnieka rīcībā esošajai informācijai un nosūta reģistram pārskata apstiprinājumu vai veic nepieciešamos informācijas grozījumus, pēc tam nosūtot reģistram pārskata apstiprinājumu.

4.9. Jebkurai fiziskajai vai juridiskajai personai ir tiesības Latvijas Bankā saņemt reģistrā par sevi iekļauto informāciju, kā arī informāciju par dalībnieku veiktajiem pieprasījumiem par šo personu.

4.10. Lai saņemtu 4.9.punktā minēto informāciju, fiziskā persona vai juridiskās personas pilnvarotais pārstāvis iesniedz rakstisku iesniegumu un uzrāda šādus dokumentus:

4.10.1. fiziskā persona — pasi vai citu personu apliecinošu dokumentu;

4.10.2. juridiskās personas pilnvarotais pārstāvis — notariāli apliecinātu pilnvaru par tiesībām saņemt informāciju no reģistra vai dokumentu, kas apliecina amatpersonas tiesības pārstāvēt juridisko personu bez īpaša pilnvarojuma, un pasi vai citu personu apliecinošu dokumentu.

4.11. Saskaņā ar 4.10.punkta nosacījumiem pieprasītā informācija tiek izsniegta personiski fiziskajai personai vai juridiskās personas pilnvarotajam pārstāvim piecu darbadienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas Latvijas Bankā.

4.12. Lai nodrošinātu reģistra datu kvalitāti, Latvijas Bankai ir tiesības salīdzināt reģistra datus ar citos reģistros esošajiem datiem par fiziskajām un juridiskajām personām (piemēram, ar Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra un Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem).

5. KONFIDENCIALITĀTE

5.1. Latvijas Bankas darbinieki drīkst izpaust reģistrā iekļauto informāciju tikai atbilstoši 4.9.punkta prasībām un Latvijas Republikas normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos.

5.2. Latvijas Banka var apkopot reģistrā iekļauto informāciju un publicēt to tādā veidā, kas neļauj tieši vai netieši identificēt kādu fizisko vai juridisko personu.

5.3. Dalībnieks un tā darbinieki nedrīkst izpaust no reģistra saņemto informāciju trešajām personām, izņemot to personu, par kuru saņemta informācija no reģistra.

6. ATBILDĪBA

6.1. Dalībnieks ir atbildīgs par savlaicīgu informācijas sniegšanu reģistram, sniegtās informācijas patiesumu un par fizisko un juridisko personu sūdzību un pretenziju, ja tās attiecas uz dalībnieka sniegto informāciju reģistram, savlaicīgu izskatīšanu.

6.2. Dalībnieks izstrādā procedūras informācijas sniegšanai reģistram un informācijas pieprasīšanai no tā un nosaka personas, kas atbildīgas par reģistram sniegtās informācijas patiesumu un no reģistra saņemtās informācijas pareizu izmantošanu.

6.3. Dalībnieks izstrādā procedūras 1.6.punktā minēto personu, kā arī 4.2.–4.4.punktā minēto personu informēšanai par kārtību, kādā dalībnieks sniedz informāciju reģistram vai saņem no tā. Dalībnieks informē klientu par iespējām Latvijas Bankā saņemt reģistrā par sevi iekļauto informāciju.

6.4. Latvijas Bankas pilnvarotajām personām ir tiesības pārbaudīt reģistram sniegtās informācijas patiesumu un tās pieprasījumu pamatotību.

1. pielikums

Rīgā ______. gada ___ . _______

LĪGUMS

Nr. _______

PAR PIEDALĪŠANOS LATVIJAS BANKAS PARĀDNIEKU REĢISTRA SISTĒMĀ

Latvijas Banka, kas darbojas saskaņā ar likumu “Par Latvijas Banku”, _________________

(amats, vārds, uzvārds)

________________________________ personā, no vienas puses, un ___________________

(dalībnieka nosaukums)

_____________________________________________ (tālāk tekstā - dalībnieks), kas darbojas saskaņā ar Statūtiem, ___________________________________________ personā,

(amats, vārds, uzvārds)

no otras puses (tālāk tekstā — puses), noslēdz šādu līgumu.

Šā līguma izpratnē autentificēšanas procedūra — saskaņā ar Latvijas Bankas “Informācijas šifrēšanas un elektroniskās parakstīšanas noteikumiem” veikto darbību kopums, lai noteiktu pušu pārraidāmo ziņojumu īstumu un neviltotību un lai viennozīmīgi identificētu otru pusi kā šo ziņojumu nosūtītāju.

1. Pamatojoties uz šo līgumu, dalībnieks piedalās Latvijas Bankas parādnieku reģistra sistēmā (tālāk tekstā — parādnieku reģistra sistēma) saskaņā ar Latvijas Bankas “Parādnieku reģistra noteikumiem” (tālāk tekstā — noteikumi).

2. Puses apņemas veikt ziņojumu sagatavošanu, nosūtīšanu un apstrādi noteikumos noteiktajā kārtībā.

3. Puses piekrīt izmantot autentificēšanas procedūru, uzskatot, ka autentificēšanas procedūra nodrošina ziņojumu īstuma un neviltotības noteikšanu un viennozīmīgi identificē otru pusi kā šo ziņojumu nosūtītāju.

4. Visu ziņojumu apmaiņu puses veic elektroniskā veidā tiešsaistes režīmā, izmantojot internetu.

5. Latvijas Banka:

5.1. apņemas organizēt ar parādnieku reģistra sistēmas ieviešanu saistītos testus un apmācīt 2(divas) dalībnieka pilnvarotās personas darbam ar parādnieku reģistra sistēmu;

5.2. autentificēšanas procedūrā noteiktajā kārtībā norīko Latvijas Bankas pilnvarotās personas, kuras Latvijas Bankas vārdā ir tiesīgas elektroniski parakstīt, nosūtīt un saņemt pārraidāmos ziņojumus;

5.3. uzņemas atbildību par visiem ziņojumiem, kas parakstīti ar Latvijas Bankas pilnvarotās personas elektronisko parakstu autentificēšanas procedūrā noteiktajā kārtībā;

5.4. neatlīdzina nekādus zaudējumus, kas radušies parādnieku reģistra sistēmas darbības traucējumu dēļ, un neatbild par tiem, ja vien to cēlonis nav bijusi Latvijas Bankas darbinieku nolaidība.

6. Dalībnieks:

6.1. apņemas piedalīties Latvijas Bankas organizētajos parādnieku reģistra sistēmas testos, parādnieku reģistra sistēmas jaunu versiju ieviešanā un citu ar parādnieku reģistra sistēmas lietošanu saistīto jautājumu risināšanā;

6.2. autentificēšanas procedūrā noteiktajā kārtībā norīko dalībnieka pilnvarotās personas, kas dalībnieka vārdā ir tiesīgas elektroniski parakstīt, nosūtīt un saņemt pārraidāmos ziņojumus;

6.3. uzņemas atbildību par visiem ziņojumiem, kas parakstīti ar dalībnieka pilnvarotās personas elektronisko parakstu autentificēšanas procedūrā noteiktajā kārtībā;

6.4. apņemas nekavējoties informēt Latvijas Banku par bojājumiem, kas traucē piekļūt parādnieku reģistra sistēmai;

6.5. apņemas veikt pasākumus, lai novērstu parādnieku reģistra sistēmas darbības traucējumus un dalībnieka lietotāju vai darbinieku nesankcionētas piekļūšanas mēģinājumus un ziņu nepamatotu pieprasīšanu parādnieku reģistra sistēmai;

6.6. pilnvaro Latvijas Banku noteikumos noteiktajā kārtībā sniegt fiziskajām un juridiskajām personām parādnieku reģistra sistēmā par tām iekļauto informāciju, kā arī informāciju par dalībnieku veiktajiem pieprasījumiem par šo personu;

6.7. apņemas nekavējoties izskatīt fizisko un juridisko personu sūdzības un pretenzijas, ja tās attiecas uz dalībnieka sniegto informāciju parādnieku reģistra sistēmai.

7. Puses apņemas sniegt palīdzību viena otrai, lai risinātu ar pārraidītajiem ziņojumiem saistītos strīdu jautājumus.

8. Puses apņemas ne komerciālos, ne jebkādos citos nolūkos neizpaust trešajām personām informāciju, kas tām kļuvusi zināma saistībā ar šo līgumu, izņemot Latvijas Republikas normatīvajos aktos paredzētos gadījumus vai gadījumus, kad puses rakstiski vienojušās par informācijas izpaušanu.

9. Jebkuri līguma grozījumi iegūst juridisku spēku tikai tad, ja tie veikti rakstiski un tos ar parakstu apstiprinājušas abas puses.

10. Visus strīdus puses centīsies atrisināt saskaņā ar 11.punktā noteikto kārtību, ņemot vērā noteikumu un Latvijas Republikas normatīvo aktu prasības.

11. Vienas puses pretenzijas otrai pusei iesniedzamas rakstiski piecu darbadienu laikā pēc attiecīgā ziņojuma apstrādes parādnieku reģistra sistēmā. Otra puse pretenzijas izskata un sniedz rakstisku atbildi piecu darbadienu laikā.

12. Ja vienošanās netiek panākta, strīdu izskata Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā Latvijas Republikas tiesās.

13. Puses nav atbildīgas par jebkādu kavēšanos vai neizpildītām saistībām, ja to cēlonis bijusi nepārvarama vara.

14. Līgums stājas spēkā ar __________________________. Līgums ir noslēgts uz nenoteiktu laiku un var tikt izbeigts, pusēm par to rakstiski vienojoties vai arī septiņu dienu laikā pēc Latvijas Bankas rakstiska paziņojuma saņemšanas.

15. Līgums sagatavots uz 3 (trim) lapām divos eksemplāros, pa vienam katrai pusei.

16. Pušu juridiskās adreses:

16.1. Latvijas Banka: K. Valdemāra ielā 2a, Rīgā, LV–1050

Tālr. 7022300, fakss 7022420

16.2. Dalībnieks: ____________________________________________

____________________________________________

Pušu paraksti:

Latvijas Banka Dalībnieks

_____________________ ___________________

(paraksts) (paraksts)

_____________________ ___________________

(vārds, uzvārds) (vārds, uzvārds)

_____________________ ___________________

(amats) (amats)

Z.v. Z.v.

_____________________ ___________________

(datums) (datums)

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!